Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhes vagyok, és...

4 hetes terhes vagyok, és nagyon erős pánikrohamaim vannak. Van megoldás?

Figyelt kérdés

Amikor érzem, hogy jön a roham, muszáj bevennem egy 0.25-ös xanaxot. Terhességem elején kérdeztem a nőgyógyászomat, hogy lehet-e, azt mondta, hogy igen. Máskor nem veszem be, pont ezért jönnek elő a rohamaim, kb. 3 naponta. Nagyon nyomaszt ez a gyógyszerszedés, próbáltam homeopátiás szerekkel kiváltani, de az nem segít.

Attól kérnék tanácsot, akinek hasonló betegsége volt terhessége alatt.


2010. jan. 18. 09:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Nekem volt előtte, nagyon erős és utáltam magam amiért ilyen vagyok.

De aztán abbahagytam a gyógyszereket, én a xanax mellé szedtem még 2 félét.Elkezdtem másra koncentrálni, vagy amikor éreztem,hogy kezdődne elmentem otthonról, vagy áthívtam beszélgetni a barátnőmet,vagy volt hogy egy nap 5x rendeztem át a polcokat, ruhákat:))

Lehet,hogy hülyeségnek hangzik, de nekem bevált.

2010. jan. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Én is pánikbeteg vagyok és 6 hetes terhes. Én Frontint szedtem korábban, de ahogy megtudtam, hogy terhes vagyok, sikerült abbahagyni. Nekem nagyon sokat segít a citromfű tea, nyugtató hatású, és nem káros a babára. Reggel és este szoktam inni, és szedem mellette a Sedatif pc homeopátiás szert is. Meg persze próbálok tudatosan pozitívan gondolkodni a babám érdekében. Egyébként állítólag a hormonális változások miatt a 12. héttől javulni szokott a helyzet, úgyhogy kitartás!
2010. jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Próbálj meg ilyenkor nyugodtan lélegezni, lassan beszívni a levegőt, majd jassan kiengedni. Kérdezd meg a dokidat, vagy a patikust, hogy ihatsz-e citromfű teát és ha lehet akkor lehetséges, hogy a gyógyszeredre sem lesz szükséged , vagy csak egyre ritkábban. Viszont valahol azt halottam/de nem 100%/ , hogy a terhesség alatt elmúlnak a pánikrohamok. Lehet, hogy még te nagyon az elején vagy, de szurkolok, ne legyen ilyen gondod ebben a csodálatos várakozásban.
2010. jan. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
09.31-es vagyok. Míg írtam az előttem szóló megadta a helyes választ. Mindkettőtőknek kellemes és rohammentes babavárást kívánok.
2010. jan. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, egyáltalán nem hülyeség, én zuhanyozni szoktam, de az nem mindig segít. Már attól is rosszul vagyok, hogy gyógyszert kell bevennem. Ördögi kör, de valaki azt mondta a rosszullét többet árt a babának. Te már kismama voltál, amikor letetted a gyógyszert?
2010. jan. 18. 09:34
 6/26 anonim ***** válasza:

6 évig kezeltek pánikbetegséggel, szedtem gyógyszereket, de nem használt, végül letettem az összeset, és elmentem egy kineziológushoz. 3 hónap után már elmúltak a tünetek. Most én is 4 hetes vagyok, de rohamok sehol!

Én abban hiszek, hogy a pánikbetegség mögött lelki problémák állnak, amit a gyógyszer nem orvosol.

Amint érzed hogy közeleg egy pánikroham csírájában nyomd el. Gondolj másra, foglald el magad.

Nagyon boldog babavárást kívánok neked!

2010. jan. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
51%
Hát ha emberektől pánikolsz, akkor inkább ne menj emberek közé. Tényleg az az egy segít ha tudod mitől pánikolsz, és kerülöd azt a helyzetet. Próbálj minél nyugodtabb lenni, ne stresszelj semmin. A gyermeknek az a fontos, hogy nyugodt legyél, de nem gyógyszerrel. Akár át is aludhatod az egész terhességet, inkább minthogy gyógyszerezd magad. Nyugalom és no para.
2010. jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész válaszokat, jólesik, hogy pozitív dolgokat olvashatok és nem azt, hogy gyenge ember vagyok. Szerintem ezzel a betegséggel csak az van tisztában, akit érint. Kívánok mindenkinek nagyon szép napot!
2010. jan. 18. 09:39
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
09:28-as vagyok. Én pont abból sejtettem, hogy terhes vagyok, hogy nem volt szükségem a Frontinra, így már a pozitív teszt előtt egy héttel nem szedtem. Utána sajnos még előjöttek a pánikrohamok, de akkor már citromfű teát ittam. Ezt a gyógyszertárban javasolták, meg a Sedatif pc-t is.
2010. jan. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Én amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, akkor vette el a dokim a gyógyszereket (kb. 5 hetes voltam),nem is volt semmi panaszom, viszont a 14. héten egyik percről a másikra olyan erős rohamaim lettek, hogy 2 éjszaka ügyelet, ahol nem jöttek ki, mert nem adhattak semmit és mondták menjünk be a nőgyógyászati ügyeletre, de ott meg mondták, hogy csak, mint nőgyógyász tud megvizsgálni, de nem tud mit csinálni a pszichiátriai panaszaimmal és másnap menjek be a pszichiátriai szakrendelőbe. Ott írtak nekem 3*1 szem seduxent. Olyan jól voltam lelkileg akkor mikor elvették a gyógyszereket, hogy azt hittem, hogy nem is kell semmit már szednem még utána sem, sajnos nem így történt. 11 éve vagyok pánikbeteg. 19 h km
2010. jan. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!