Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhes vagyok, és...

4 hetes terhes vagyok, és nagyon erős pánikrohamaim vannak. Van megoldás?

Figyelt kérdés

Amikor érzem, hogy jön a roham, muszáj bevennem egy 0.25-ös xanaxot. Terhességem elején kérdeztem a nőgyógyászomat, hogy lehet-e, azt mondta, hogy igen. Máskor nem veszem be, pont ezért jönnek elő a rohamaim, kb. 3 naponta. Nagyon nyomaszt ez a gyógyszerszedés, próbáltam homeopátiás szerekkel kiváltani, de az nem segít.

Attól kérnék tanácsot, akinek hasonló betegsége volt terhessége alatt.


2010. jan. 18. 09:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

szia!


ne aggodj és ne okold magadat! én rivortilt szedek., ami majdnem ugyanaz mint a xanax. nekem a xanax nem vált be, sokkal rosszabb lett az állapotom, így vissza kellett állnom a rivotrilra. szerencsére csak néha szedem ha szorongok vagy ha nem tudok aludni.


a "dilidokim" azt mondta szedhetem nyugodtan, van pánikos kismamája, és egészséges lett a babájuk. épp most bezséltem meg vele egy időpontot mert kiderült nálam is hogy egy kis babóca kiválasztott minket szüleinek! :)


a zuhanyzás nekem is sokszor előfordult mikor rosszul voltam. vagy járkálok fel alá, nem találom a helyemet.. olyankor volt hogy felhívtam egy barátnőmet,barátomat aki tudta mi a helyzet és mondta hogy akár éjnek évadján is hívhatom. no meg ott van a férjem, aki szintén mellettem van ilyenkor!


Ne aggódj, egyébként azt mondják a terhesség alatt javul a pánikosok állapota!


egészséges babavárást és szülést! :-)

2010. jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Agykontroll.
2010. jan. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Igazat adok az előttem szólónak, hogy semmiképpen ne magad okold, mert nem te akarod sem a betegséget, sem a rohamot. Nálad hogy jelentkeznek a rohamok? Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos az idegesség később még erősebb is lesz, ami természetes (a hormonoknak köszönhetően), ezt többen mondták már nekem olyanok akiknek nem volt soha se depressziójuk, se pánikbetegségük. A xanax-szal kapcsolatban pedig inkább azt tudnám neked javasolni, hogy keress 1 pszichiátert, akir biztosan tud mondani olyan gyógyszert ami szedhető terhesség alatt, mert nekem pl azt mondták és a papíromra is azt írták, hogy terhesség alatt kizárólag a Seduxen szedhető(ezt szokták írni olyankor is, ha valakit a koraszülés fenyeget), de olvastam már itt olyat is, hogy más gyógyszert szedett. Szerintem mindenképp szakorvost keress fel.
2010. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Bocs, "közbejött" az agykontrollos, az azelőttinek adok igazat.
2010. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Agykontrollos vagyok:) Bővebben kifejtem.Nekem is voltak pánikrohamaim.A legelső nagyon erős roham volt.Azt hittem végem.Aztán sok kisebb követte.2 éven keresztül.Nehéz igy élni,dolgozni.Ha belegondolok,hogy a kérdező babát vár.Hát nem tudom,mit élhet át a kicsi.Amikor azt mondják a magzat szinte mindent megérez,amit egy anya.Szóval az a lényeg,hogy tudatosítani kell,hogy az egész az agyad műve.Én sokáig azt csináltam,hogy mondogattam:Nem vagyok rosszul,nem vagyok rosszul..... Egy mentős ismerős pl azt javasolta,hogy zacskóba kell lélegezni és nem szabad kapkodni a levegőt.Azt tuti,hogy egy gyógyszer sem jó.Én is szültem babát és eszem ágába se lett volna bogyókat bevenni.Az egész arról szól,hogy le kell győzni a saját félelmed.Akkor is ha nagyon nehéz.Kitartást kívánok!
2010. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ja! És a bogyókra nagyon könnyű rászokni.Nem az a megoldás.
2010. jan. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Én meg az előtted író vagyok.:) Sajnos én már olyankor nem tudok mit csinálni, félek ülni, állni, kimenni, mindent, gondolom főleg amiatt, hogy olyankor szédülök és alig van erőm. Nekem még javasolták a pszichoterápiát(régebben jártam arra), mert ott vannak ilyenek amilyet te is írsz, hogy magadat kell lenyugtatni, így ma este fogom felhívni, hogy mikorra ad időpontot. A 14. hétig nem is volt panaszom, hanem akkor éjjel arra ébredtem, hogy rohamom van, másnap újra...
2010. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszadónak: nekem is olyan a rohamom, hogy nagyon szédülök, sem feküdni, sem állni nem tudok, annyira gyenge vagyok. Éjszaka is a rohamra ébredek. Folyamatosan nem is szedem a gyógyszert, de ilyenkor úgy érzem, nem élném túl anélkül. Kb. fél óráig tart a roham, gyógyszerrel.

Megkérdezhetem, hogy neked meddig?

2010. jan. 18. 18:49
 19/26 anonim ***** válasza:
Az 1. hajnalban amikor arra ébredtem, akkor pár órán keresztül, másnap viszont kezdődött 19 óra körül és egész éjjel tartott, akkor volt, hogy hajnal 2-kor már bementünk a nőgyógyászati ügyeletre. Másnap pedig a pszichiátriára.
2010. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
És még utána ahogy elkezdtem szedni a Seduxent, még így is 2-3 éjjel remegtem, aztán lett fokozatosan jobb.Sajnos nem tudok mit tenni, a babák fejlődnek rendesen és nem én vagyok az egyedüli aki így hordja ki a babáját. Persze próbálom magam is nyugtatni, de semmiképp nem szeretném, hogy azt mondják egyszer nekem, hogy nem fogom tudni kihordani őket, így inkább szedem, mert úgy nem bírtam volna azt a 5 és fél hónapot kihordani, ráadásul étvágyam sem volt és inni is keveset tudtam, féltem, hogy ki is száradok, mert ahogy ismered gondolom neked is szokott hányingered lenni és hányni is szoktál ha nagyon ideges vagy, legalábbis én így vagyok.
2010. jan. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!