Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhes vagyok, és...

4 hetes terhes vagyok, és nagyon erős pánikrohamaim vannak. Van megoldás?

Figyelt kérdés

Amikor érzem, hogy jön a roham, muszáj bevennem egy 0.25-ös xanaxot. Terhességem elején kérdeztem a nőgyógyászomat, hogy lehet-e, azt mondta, hogy igen. Máskor nem veszem be, pont ezért jönnek elő a rohamaim, kb. 3 naponta. Nagyon nyomaszt ez a gyógyszerszedés, próbáltam homeopátiás szerekkel kiváltani, de az nem segít.

Attól kérnék tanácsot, akinek hasonló betegsége volt terhessége alatt.


2010. jan. 18. 09:15
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. Igen, ismerős tüneteket írtál, mert mindenhol azt olvastam, hogy ezek a rohamok max. félórásak. Hát nekem nem, egész nap tartanak. A Seduxenről olvastam, hogy a második trimesztertől kezdve már adható orvosi felügyelettel, de addig hogyan fogom kibírni, nem tudom. A Sedatif Pc sajnos nagyon kevés. Gyógyszert szedni is félek, és attól is félek, hogy a rosszullétek miatt valami baj lesz a babámmal. Szoronghatok még emiatt is.
2010. jan. 19. 09:55
 22/26 anonim ***** válasza:
Pont így vagyok ezekkel én is, hogy féltem is a gyógyszertől, de attól mégjobban, hogy azt fogják mondani, hogy nem fogom tudni kihordani.Ami úgy ahogy "megnyugtat" az az, hogy már több helyen olvastam olyat, hogy van akinek már a 12. héttől felírják, hogy elkerüljék a koraszülést, nekik pedig pont a görcsoldó hatása miatt írják fel. A másik, hogy én is mindenhol azt olvastam, hogy 10- 15, max félóra 1 roham és ha nem is egész éjjel tartana akkor valahogy kibírnám azt a kis időt, de így nem megy.
2010. jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Jársz amúgy pszichiáterhez?Előző vagyok.
2010. jan. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Voltam pszichiáternél, sajnos a kezelés elhúződna (légzésgyakorlatok, beszélgetés stb.)nekem pedig most van szükségem az azonnali segítségre a rosszullétek miatt. Légzésgyakorlatokat találtam a neten, tudom, hogy a gondolataimat másra kellene terelni, de a rohamok jönnek. Arra adhatna valaki magyarázatot, hogy éjszaka, amikor jól alszol egyszer csak felébredsz a rosszullétedre? Pozitív gondolatok ide vagy oda rosszul vagyok. A szívem szorít, zsibbad az egész fejem, remeg a lábam, szédülök, gyenge vagyok. Hát így vagyok ezzel. Ha nem lennék várandós, nem zavarna a pszichológus hosszú kezelése, de így?
2010. jan. 19. 19:51
 25/26 anonim ***** válasza:

Szia! Én vagyok az aki a kineziológust ajánlotta. Eszembe jutott még valami ami talán segít! Mi lenne ha jógáznál, nagyon jó légző gyakorlatokat tanulhatsz, megtanulsz meditálni, és az alakod is karban tartja kíméletes módon!

próbáld ki hátha segít!

Boldog babavárást!

2010. jan. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, már gondoltam rá én is, és mindenképpen keresek a közelünkben egy helyet, ahol jógázhatok.
2010. jan. 20. 07:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!