Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért jó, ha valakinek van...

Miért jó, ha valakinek van fogadott orvosa? Szükséges az? És hogy kell orvost fogadni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 6. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem maszek dokim volt csak nálunk nem lehet fogadni. Mázlim volt pont bent volt így őnála szültem. Èn a helyedem megkérdezném vállal-e szülést és ha igen mennyiért? Aztán megkérném hogy legyen kedves mellettünk lenni a nagy napon. Ennyi. Ő meg majd válaszol hogy okés vagy nem okés.persze nem csak maszek dokit kérhetsz fel hanem ingyenes dokit is.

Ui: hogy miért jó? Talán azért mert kialakult egy bizalom a terhesség alatt ami megnyugvást ad a kismamának.

2014. szept. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szükséges fogadni orvost. Úgy kéred fel, hogy amikor mész hozzá vizsgálatra megkérdezed, hogy vállalná-e a szülésedet, és kész. Megmondja, hogy igen vagy nem, meg hogy kér-e pénzt, mennyit.

Egyébként azért jó, mert egy ismerősben könnyebb megbízni, mint olyanban akit akkor látsz először.

2014. szept. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én terhesség elején fogadtam fel orvost. Ok az volt, hogy az sztk-s vizsgálatokkal nem voltam megelégedve, nagyon aggódós típus vagyok és úgy éreztem, nem kapok kellő odafigyelést. Így fogadtam fel orvost, mikor első alkalommal mentem hozzá, ő állapította meg végre a terhességet és megkérdeztem, hogy járhatnék e végig hozzá terhesgondozásra, igent mondott és utána mondtam, hogy szeretném, ha ő vezetné le a szülésemet, elvállalja e azt is, igent mondott rá. Engem megnyugtat az orvosom. Sok rosszat hallottam már, nem akarok ügyeletes orvosnál szülni. Sajnos sok pénz megy el erre, úgy érzem, hogy ehhez az ellátáshoz jogom lenne ingyen is egy sztk-s rendelésen, de ott nem figyeltek rám igazán. Legalábbis én ezt tapasztaltam, de sok olyat olvastam, hogy valaki meg volt elégedve az sztk-s rendeléssel, valamint az ügyeletes orvossal is. Azt hogy szükséges e, mindenki maga döntse el, én az aggódásom miatt döntöttem így, de azzal is egyetértek, aki nem fogad fel orvost, mert elégedett az ellátással. Szerintem sokat számít az is, ki mit tapasztalt meg.
2014. szept. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Orvos-parám van, szóval görcsben van a gyomrom, ha ismeretlen orvossal találkozom, és az vizsgál. Az meg, hogy ha a lábam között is matat, eléggé bizalmi dolog. Úgy voltam vele, hogy akkor fogom tudni elengedni magam, és nem félni, ha egy ismerős lesz velem végig, aki végigköveti a kórtörténetet, az egész terhességet. A terhesgondozások alkalmával folyamatosan oldódott a gombóc, megnyugodtam, tudtam, hogy jó kezekben vagyok, míg egy vadidegen orvosnál ezt csak remélhettem volna. Ebben én nem megyek lutrira. Szóval mivel ismerős arc köszöntött, tök nyugodtan mentem szülni.


Ugyanígy vagyok védőnővel, fogorvossal, stb. Ahhoz megyek szívesen, akit ismerek. Amúgy meg kissé antiszociális vagyok, szóval tök idegenekkel nem nyílok meg.


Nem kellett külön megfogadnom, nála evidens, hogy ha hozzá járok terhesgondozásra, nála is szülök. Ha valaki nem így gondolja, azt külön jelzi.

2014. szept. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
mert kevesebbet kell varakozni, lehet este is menni, jobb a rendelo felszereltsege, talan eszrevesz olyat is uhn amit az sztkba nem, meg mert a jo orvosok mar kulfoldon vannak, itt csak az maradt aku magan praxist uzemeltet.
2014. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
El sem tudnám képzelni a terhességet fogadott doki nélkül. Van már egy kisfiunk, most várjuk a kishúgát, olyan magabiztosságot ad, hogy ismerem az orvosom, mindent tud rólam/rólunk, bármikor felhívhatom, ha bármi kérdésem van, nem érzem azt, hogy futószalagon zajlalanak a vizsgálatok. Megfizetem, cserébe precizitást, odafigyelést és profizmust kapom. Nekem ezek elengedhetetlenek, ha az egykori és a mostani pocaklakómra gondolok. Az életünket jelentik a gyerekeink, alap, hogy megkapják ezt a törődést.
2014. szept. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Mivel az én dokim szülész is, természetes volt, hogy Nála szülök. Külön nem kellett rákérdeznem. Egyedül a tarifáját tudakoltam meg.
2014. szept. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amiatt is jó ha van fogadott orvos,ha pl valami problémád van a terhességgel és nem vagy benne biztos,hogy menj e kórházba fel tudod hívni.
2014. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Én eddig két gyereket szültem. Egyiknél sem volt fogadott orvosom. A körzeti nőgyógyászhoz jártam. Amúgy meg voltam elégedve az ügyeletes orvosokkal a kórházban (lehet, hogy szerencsém is volt). Most várom a harmadikat és most sem fogok orvost fogadni. Hallottam olyanokat, hogy a fogadott orvos pont nem volt elérhető a szülés napján és hasonlóak.
2014. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!