Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen uszodába járni?

Terhesen uszodába járni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy uszodába kellene járnom. Főiskolás vagyok, testnevelés is kötelező tárgy és itt nem lehet annyi minden közül választani, mint nagy egyetemeken, hanem vagy bejárok a normális tesi órákra (foci, kosár, gimnasztika) vagy lejárok az uszodába (fél év/10 alkalom). A sima tesi órát terhesség nélkül is nehezen viseletem már középsuliba, most terhesen szerintem összeesnék pár perc futás után. Kikerülni nem tudom a tesit, nem is áll szándékomban. Úszni mindig is szerettem, most is szívesen lejárnék úszni az uszodába, csak nem akarom, hogy emiatt valami bajom legyen. Van esetleg valami hüvelykúp, ami megvéd a fertőzésektől vagy ilyesmi?
2014. szept. 16. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
én nem kockáztatnék hanem felmentést kérnék rá az orvosomtól, nyilván ezt lehet...
2014. szept. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is felmentést kérnék. Az orvos ezt tuti ki fogja adni. Terhesen nem úsznék a fertőzések miatt.
2014. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megkérdezem róla az orvost/védőnőt.

Igazából szívesen úsznék, mert már így is nagyon fáj a derekam, pedig még nem is vagyok a finisben.

2014. szept. 16. 13:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél úszni, akkor először ne a felmentést kérd, hanem kérdezd meg a dokit, mit javasol. Lehet ad valamit, ami megvéd a fertőzésektől. A mozgás nem árt, sőt jót tesz, de azért oda kell figyelni.
2014. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én terhesen a 35. hétig jártam uszodába heti 1-2 alkalommal (utána sajnos bezárt az éves karbantartásra). Semmi gondom nem volt, azonban meg kell említenem, hogy nem vagyok hajlamos fertőzésekre és végig zárt volt a méhszáj. Normál esetben megfelelően fertőtlenítik a medence vizét. Egyszer szemtanúja voltam, amint a babaúszást oktató hölgy kiszállt a gyerekmedencéből (én oda terhesen nem mertem bemenni) és hatalmas pocija volt, kb. 8 hónapos terhesen még babaúszást oktoatott :-).
2014. szept. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elfelejtettem említeni, hogy jelen pillanatban 21 hetes terhes vagyok, és amikor tehetem eljárok úszni ;). De csak mert minden rendben van és semmi panaszom....
2014. szept. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én műugró voltam gyerekkoromban, tinikorom óta már "csak" heti kétszer úszkálok a Hajósban. A dokim egyenesen javasolta, hogy ne hagyjam abba ezt a mozgást, mert belehalok lelkileg. A Saforelle-t ajánlotta utána, előtte mosdásra és nem lett bajom, viszont ugye sportolni kell valamit terhesség alatt is, és az úszás a legkönnyebb sport nagy pocakkal.:)


27N

2014. szept. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!