Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hasznos a gátizomtorna?

Hasznos a gátizomtorna?

Figyelt kérdés
Hogyan alakult utána a szülésed? Nem kellett gátmetszés? Nem történt gátrepedés?
2014. szept. 23. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznos! És nem feltétlenül a gátrepedés miatt, hanem aki gátizomtornázik, nagy valószínűséggel se méhsüllyedése, se hólyagsérve, se végbélsérve nem lesz a szüléstől. Nekem lett a második szülésemkor, gátizomtornával hoztam helyre, harmadik szülésemnél elő se jött.
2014. szept. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolom hasznos, mert én nem csináltam, persze a gátmetszést nem úsztam volna meg azzal sem, de a sérvet lehet. A méhsüllyedés és a záróizom gyengesége magától visszaállt 4 hónap alatt, de lehet elő sem jön, ha kicsit tornászok.
2014. szept. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hasznos, mert a terhesség, szülés nagyon igénybe veszi azokat az izmokat. Sajnos erről nem beszélnek eleget, nem olyan népszerű mint fitnessterembe járni :)

Repedni repednél szerintem, de lehet nem süllyedne a méhed a hólyagod stb. meg előfordulhat komolyabb következmény is pl vizelet tartási gond, de szerintem az ritkább de lehet idősebb korban hamarabb lesz.



Elsőtől kérdezném, milyen tornát csináltál konkrétan? Leírod? Kriston tornát nézegetem, megvan a dvd. Tapasztalat érdekelne :)

2014. szept. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Én is Kriston tornát csináltam, én könyvből.
2014. szept. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!