Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Hasznos a gátizomtorna?

Hogyan alakult utána a szülésed? Nem kellett gátmetszés? Nem történt gátrepedés?

2014. szept. 23. 13:23  Privát üzenet  

A válaszok
Nagyon hasznos! És nem feltétlenül a gátrepedés miatt, hanem aki gátizomtornázik, nagy valószínűséggel se méhsüllyedése, se hólyagsérve, se végbélsérve nem lesz a szüléstől. Nekem lett a második szülésemkor, gátizomtornával hoztam helyre, harmadik szülésemnél elő se jött.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2014. szept. 23. 13:28 Privát üzenet
Gondolom hasznos, mert én nem csináltam, persze a gátmetszést nem úsztam volna meg azzal sem, de a sérvet lehet. A méhsüllyedés és a záróizom gyengesége magától visszaállt 4 hónap alatt, de lehet elő sem jön, ha kicsit tornászok.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2014. szept. 23. 14:50 Privát üzenet

hasznos, mert a terhesség, szülés nagyon igénybe veszi azokat az izmokat. Sajnos erről nem beszélnek eleget, nem olyan népszerű mint fitnessterembe járni :)

Repedni repednél szerintem, de lehet nem süllyedne a méhed a hólyagod stb. meg előfordulhat komolyabb következmény is pl vizelet tartási gond, de szerintem az ritkább de lehet idősebb korban hamarabb lesz.

Elsőtől kérdezném, milyen tornát csináltál konkrétan? Leírod? Kriston tornát nézegetem, megvan a dvd. Tapasztalat érdekelne :)

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2014. szept. 23. 21:20 Privát üzenet
1-es vagyok. Én is Kriston tornát csináltam, én könyvből.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2014. szept. 23. 22:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Németországban élő kismamák, anyukák! Leírnátok miket vittetek, visztek a szüléshez a kórházba? Hasznos tanácsok?
Tudtok hasznos irodalmat ajánlai: második gyermekemet várom 28 hónap lesz a különbség?
Melyek azok az alkalmazások/pdf-ek, amiket hasznos lenne letölteni a telefonomra teherbeesés/terhesség és gyereknevelés alatt?
3,5-4 éves korkülönbség ideális, a nagy jól fogadta a kicsit, hasznos tanács, hogy jól csináljam, kikerüljem az esetleges buktatókat?
Volt valaki "mostanában" szülőszoba látogatáson Miskolcon a Semmelweisben? Hogy zajlik egy ilyen, hasznos volt a számotokra?
Pozitív lett a tesztem, nem menstruálok, de még az orvosomat nem kerestem fel. Tudnátok pár hasznos tanácsot adni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!