Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósan alacsony TSH?

Várandósan alacsony TSH?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan tapasztalatokra vagyok kíváncsi, akiknél várandósan alacsony volt a TSH értékük.

Augusztus végi leletemen a a T4 1.25 (a normál érték 0,70-1,48 között van), a T3 pedig 3,30 ( a normál érték 1.71-3,71 között van, tehát ezek jók. Viszont a TSH-m nagyon alacsony: 0,0871 (a normál érték 0,3500-4,9400 között van). Azt olvastam több helyen, hogy várandósan normális a pajzsmirigy túlműködés.A vér-és vizeletvizsgálat idejében még az első trimeszterben voltam, azóta most a 15. hét elején vagyok.

Egyeztettem a háziorvossal és a szülész-nőgyógyásszal, és kaptam beutalót pajzsmirigy gondozóba.

Ha valakinek van tapasztalata ezen a téren, vagy hozzáértő személy, akkor légyszi írjon nekem, mert kicsit izgulok.

És azt is szeretném tudni, hogy mi történik egy pajzsmirigy vizsgálaton...?

Köszönöm szépen!



2014. okt. 4. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz, hogy én pajzsmirigy alul működéses vagyok, de szívesen elmondom amit tudok.

Most a második babámat várom és nagyon megijedtem amikor nekem a TSH-m magas volt. Rendszeresen jártam orvoshoz, meg laborba, de a pajzsmirigy szakrendelésen dolgozó orvossal nem vagyok megelégedve így máshová akartam menni. De kiderült, hogy a kórházunk szülészeti osztályának vezetője endokrinológus (pajzsmirigy szakorvos). Na rögtön rohantam hozzá magánrendelésre. De szerencsémre megnyugtatott, hogy terhesség alatt ez az ingadozás tök normális és ami aggodalomra adna okot az a T3-as immun faktor változása lenne. :) Lehet, hogy még a gyógyszeradagomat is módosítani kell.

A pajzsmirigy szakrendelésen meg nem történik semmi extra. Elbeszélgetsz az orvossal. Megkérdezi van-e valami panaszod, amit esetleg ő össze tud kötni egy esetleges pajzsmirigy rendellenességgel. :) Ne izgulj, szerintem nincsen semmi gond. :)Valószínűleg annyi lesz majd, hogy rendszeres laborvizsgálatokra fognak küldeni, hogy figyelemmel kísérjék az eredményeid alakulását. :)

Boldog babavárást. :) 28 hkm

2014. okt. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia) Nagyon köszönöm a válaszodat :-)
2014. okt. 4. 13:54
 3/5 Margit84 ***** válasza:
Októberben teljesen normális TSH értékem volt. Júniusban első trimeszteres vérvételkor TSH: 0,01 lett és mellette T4 szabad pedig 21,37. Elmentem magánba endokrinológushoz, ahol mondta a doktornő, hogy vszínű nem lesz semmi gond, terhességi korral magyarázható, de egy hónap múlva kontroll vérvétel és meglátjuk.... A kontroll vérvételen TSH: 0,63 lett, ezért mondta is utána, hogy semmi teendő nincs, nem kell gyógyszer stb... kezd visszaállni magától.
2014. okt. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod)

Bízom benne, hogy nálam sem lesz gond. Szerdán a vizsgálaton kiderül.

Ma voltam védőnőnél, és említettem neki, ő is azt mondta, hogy valószínűleg nem lesz problémás :-)

2014. okt. 6. 16:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hogy alakult tovább?

Most én járok hasonló cipőben, 0,032 a TSH-m, pedig az elvileg első trimeszteres vizsgálatot már 13+2-n csinálták...

2016. máj. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!