Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vesegörcs 25 hetesen? Veszélye...

Vesegörcs 25 hetesen? Veszélyezteti a babát?

Figyelt kérdés
Sajnos begörcsölt a bal vesém és tegnap bekerültem a kórházba. Minden labor és ultrahang eredmény jo lett, azt mondták valószínűleg vesehomok vagy kicsi vesekő. Valaki járt még így? Aggódom a babáért is, bár az orvosok azt mondják, hogy ez őt nem veszélyezteti, de azért folyamatosan csekkolják! Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2014. okt. 18. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia

nekem nem vese, epekovem van! Eddig háromszor volt gorcsom elég erős. . 6-8oran át tartó. Baba közben lubickolt jól érezte magát. Nekem kiveszik amint megszuletett a kislányom mert nagy és sok . . Addig dietazom és max nospat szedhetek be...

Ezt a vesegircsot meg ne valószínűségre mondják hanem vizsgálták ki, kell egy diagnózis róla. Gondolom az sem olyan kellemes mint az epe görcs. .

Tudniuk kell, hogy nincs benne kő vagx bármi mert pl. Nekem ha rosszabodik mielőtt kihordanam a babát ki kell venni.. és nem mindegy meg mennyi ideig van a pocimban. Még 4hetet minimum ki kell birnunk egybe!

Ne aggódj, csak vizsgálták ki! :)

31hkm

2014. okt. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hetesen volt szörnyű vesegörcsöm, vsz vesehomok miatt. Voltunk ügyeleten urológián, UH-n, végül a nőgyógyászaton kötöttem ki. Ott kaptam nospa-algopyrin injekciót, aztán hazaengedtek. Mondta a nőgyógyász,h ha kell vegyek be nospát, vagy fájdalomcsillapítót. Azt mondta,h a gyógyszerek (nyilván ésszel) szedése kevésbé árt a babának, mint a fájdalom miatti stresszhormonok. Szerencsére semmi gond nem lett. Kb. 1 hét alatt elmúlt minden panaszom, az egészséges kisfiam pedig már 7 hónapos :). Szóval ne aggódj, veletek is minden rendben lesz! Bár a vesegörcs nagyon fájdalmas, semmilyen veszélyt nem jelent a picurra.
2014. okt. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat, megnyugodtam kicsit.

Meg tart a kivizsgalasom, holnapig meg biztos, hogy bent tartanak a korhazban, egyelore konkret diagnozist nem kaptam...talan holnap.

Bar egyre kevesbe de este azert meg fajt...

Koszonom h leirtatok a torteneteiteket!

2014. okt. 19. 08:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogy érzed magad? Jobban vagy?


Nekem is vesegörcsöm volt az egész terhességem során. Kb. 16 hetesen görcsölt be először, én is voltam 4 napot miatta kórházba. Nekem azt mondták, hogy a baba ráfekszik a vesémre. Azt mondták, hogy szedjek nospát és feküdjek a másik oldalamra. Aztán egy idő után elmúlt, majd jelentkezett a másik oldalon. Akkor is megvizsgáltak, annyira fájt, hogy mozdulni nem bírtam. De semmi újat nem tudtak mondani. Időnként most is begörcsöl, 38 hetes vagyok. A babám jól van, és már nagyon várom, hogy megszülessen.

Sok örömet kívánok neked! Kitartás...

2014. okt. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia Kedves Utolsó válaszoló!

Ma megint jobban görcsölt mint eddig, kaptam fajdalom csillapitot de ezen kivul nem mondtak mast, csak, hogy igyak rengeteget es meg par napig itt leszek...

Koszi, h megirtad, hogy Veled mi volt eddig, a torteneted erot ad nekem mert mara mar elegge le vagyok sujtva es aggodom nagyon a babam miatt... Renelem mi is kihuzzuk a 38. Hetig, mint Ti!

Gyanitom, h nekem is a baba fekudhetett a vesemre, plusz sztem en is tehetek rola, mert hetek ota folyamatosan a bal oldalamon alszom...es pont ott faj...

Szoval komplikalt a dolog...

Neked kitartást kivanok igy a vegere, orulok h jol vagytok es oromteli babazast kivanok a kovetkezo idokre! :-)

2014. okt. 20. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!