Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés, de nem csináljá...

Cukorterhelés, de nem csinálják? Ti mit csinálnátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Konkrét eset, ma 28+3 naposan az 5. alkalommal mentem a vizsgálatra, merthogy 1: már 9 óra van, nem vesszük le.

2: nincs cukor a kórházban, vegyek és másnap menjek visza, 3:nincs cukor, de 8:30-kor már késő is levenni és éhgyomorra menjek (minden alkalommal így mentem)

4:nincs cukor(de mondom hoztam) de már 8 óra, nem vesszük le,5 a mai nap: nincs cukor, hiába adtam be 8:24-kor a papíromat megint ott ültem 1 órát és közölték, hogy 9-kor már nem veszik le. Bugát Pál kórház, Gyöngyösön.


2014. okt. 22. 15:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj hogy megvan, hogy meddig veszik le a kismamáktól a vért és ő később megy. Nekem nem volt ilyen vizsgálat, mert én cukorbeteg vagyok, de úgy rémlik, hogy a laborban ki volt írva, hogy ettől-eddig veszik le a vért a terheléses cukorhoz. Ezeket az időpontokat épp azért határozzák meg, mert befolyásolja az eredményt. (Egyébként nagyon befolyásolja.)
2014. okt. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Persze meg is kérdezhetné, ha nincs kiírva, de nyilvánvaló, hogy ha az egyik nap 8 óra késő, akkor másnap nem megyek oda 8:24-re.
2014. okt. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van,h 7-re oda kell menni előre engedik a kismamákat,legkésőbb fél 8-kor veszik le az elsőt,ha valaki addigra nem ér oda másnap kell mennie.
2014. okt. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Hát, akkor most mehetek egy újabb kört, új vizsgálatkérő lap, ezt még vigyem el a háziorvoshoz, aztán mehetek megint, de 7:30-nál előbb sehogy nem érek oda, maximum ha ott alszok, és ekkor megint közlik majd, hogy 8 óra már késő???

Szerintem nemes egyszerűséggel kihagyom a vizsgálatot vagy megcsináltatom a háziorvossal.

2014. okt. 22. 17:46
 15/18 anonim ***** válasza:

Az is baj lehet hogy ha pl. csak 10-ig van vérvétel (mint nálunk) a 120 percest már nem tudják megcsinálni csak ha 7-8 közt leveszik az elsőt.

Kérdező, a háziorvosoddal esetleg nem tudod megbeszélni hogy csinálja meg? Simán ujjbegyből. Ha nem tudod megoldani a labort, az is több mint a semmi.

2014. okt. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én is oda jártam vizsgálatra, de nekem soha nem volt gond. A 8 után csak azért késő, mert ugye 10-ig vesznek vért és ugye a 2 órás vérvételnek is bele kell férnie. Egyébként meg amikor mész, mondjuk fél 8 környékén veszel sorszámot, ráragasztod a vizsgálatkérő lapra, de nem dobod be, hanem mikor kijön a vérvételes hölgy odaadod neki és mondod, hogy terheléses cukorvizsgálatra jöttél. És akkor soron kívül behívnak. Mert ha bedobod és mire a te sorszámodhoz érnek lehet, hogy késő. Ha nem szólsz nem tudhatják előre miért jöttél. Mikor én voltam minden behíváskor kérdezték vár-e valaki cukorterhelésre.
2014. okt. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Neked tényleg egyszerűbb ott aludni mint taxit hívni?
2014. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Törpbogyó ***** válasza:

Nálunk, Tatabányán 8 előtt nem is lehet menni kismamás vérvételre. És a terhesgondozóban már szólnak előre, hogy a cukrot nekem kell hozzá kiváltani a gyógyszertárban. :O *.*

De jó tudni, hogy nem minden kórház ilyen csóri. :)

2014. okt. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!