Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Titeket nem irrital nehany...

Titeket nem irrital nehany terhes no viselkedese az oldalon?

Figyelt kérdés
Komolyan.... mar a szojaras is : pocaklakocskam baboca gyerkoc kismamika stb de amitol a legjobban felhuzom magam az a HKM megjegyzes olyan kerdeseknel mint pl mit egyek ma vacsorara? Tetszik ez a kabat? Es kepesek beirni velemeny plusz pl 16hkm... masok azt mondtak ha terhes leszek en is igy fogok viselkedni. Hat nem. Jelenleg az vagyok es szepen megkertem mindenkit hogy ne hasznaljak a fent leirt szavakat. Elhiszem hogy boldogok de szerintem idegesito. Masik. Facebpokon a kepek posztolgatasa most a statisztikai adatok moatt megszamoltam egy ismerosom babas kepeit 2 honapja szuletett a kislanya 231 db kep van.... minimum naponta 2 ot tesz ki nem egybe. Oszinten kit erdekel ilyen mennyisegben es cukimuko cimekkel ellatva? Minden percrol beszamolot mellekelve
2014. okt. 28. 08:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
30%

Eddig ez a kedvenc... azóta sem tudom hová tenni a kérdés kiíróját :)) MIÉRT???

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Először azt hittem, az ilyen kérdés is csak vicc, de neeeem.... Nekem furcsa :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2014. okt. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
79%

Bennem is többször felmerült már, hogy miért kell így beszélni egy kisbabáról felnőtt emberek között. Nagyon ari meg cuki, csak éppen másoknak nevetséges, bár tényleg mindenkinek a saját dolga.

Azt sem szoktam érteni, hogy valaki miért beszél ilyen gügyögő nyelven a gyerekhez, miért akar neki olyan szavakat tanítani, amik nem léteznek. A múltkor is itt valaki nagy büszkén írta, hogy a gyerek már ki tudja mondani, hogy tejcsi. De jó!


Egyébként aki nem szórja tele a facebookot a gyereke képével az nem büszke rá? Ez a mércéje?

Rengeteg képem van a fiamról, de egy sincs fenn a facebookon, ettől még imádom és büszke vagyok rá. Szerencsére nincs olyan ismerősöm, aki ömleszti a képeket, az pedig nem zavar, ha időnként feltesznek párat. Sőt szeretem megnézni őket.


Szóval nem idegeskedem ezeket, csak időnként megjegyzem magamban, hogy nevetséges a gügyögés. Lehet, hogy más szerint aranyos, nekem nem az.

2014. okt. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
45%
Kedves 12-es: Nekem sem aranyos a gügyögés, meg ez a fogyatékos beszéd, mégis le lettem pontozva. Úgy látszik az itteni anyukáknak ez a természetes. Pedig a kérdező kérdésére válaszoltam!
2014. okt. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
50%
a hkm nem értem mért zavar. a baba a még méhben lévő tartózkodása alatti becézés nem mindig zavar. pl én hívtam pocaklakónak a fiamat. és annyira rossz volt hogy néha zavarba is jöttem az ilyen kötekedő emberek miatt mint te vagy hogy jujjj hogy hívtam a babát. vannak persze megszólítások amik tényleg kicsit ciki de kit érdekel...a fényképek meg, a fiamról kb az első uh képtől egész mostanáig kb 50db kép van fent, és nem dicsekvésként, vagy mert a likokat vadászom, hanem mert a férjem és az én családommal is kb két havonta találkozunk, ill a nővéremmel lassan egy éve hogy nem mert külföldön téhát a képeket én nekik szánom hogy azért lássák az új kis családtagot. és az hogy ki hogy gügyög a babához...az magánügy, de azért megpróbálok nem többesszám első személyében beszélni de valamikor úgy fogalmazok és akkor is javítok mert eszembe jutnak az ilyen idegesítően kötöszkötő emberek mint te akinek nincs jobb dolga mint mások dolgain csámcsogni, másokat kritizálni...hihetetlen hogy vannak ilyen emberek akiknek szinte fáj mások felhőtlen boldogsága.
2014. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
65%
Bár én nem használom ezeket a szavakat, engem nem idegesít. A várandós anyák speciális lelki állapotban vannak, nem véletlenül nevezik ezt "másállapot" - nak. Mindenkire másképp hat, például az is teljesen normális, ha valakit idegesít mások "gügyögése", miközben ő komolyan veszi az utódját. De sivár egy világ lenne, ha mindenki hivatalosan "magzat" - nak vagy "méhmagzat" - nak titulálná a méhében növekvő utódot :). Az meg sose jutott eszembe, hogy megszámoljam, az ismerőseim hány képet posztoltak ki a babájukról :)(Tegnap ugyan letiltottam egy ismerősöm posztjait, mert 1 órán belül 25 traktor (!) fotóját rakta ki, de ez szerintem nem ugyanaz.) A kisbabás korszakra szintén igaz, hogy a csaknem ezerszeres hormonszint - megbocsátható módon - fura dolgokra ragadtatja az anyukákat. Normális esetben egy anya számára a világ leggyönyörűbb, legcsodálatraméltóbb teremtménye az ő babája, és vannak, akik szeretnék, hogy ebben az érzésben mások is osztozzanak. Vannak egyéni különbségek: teljesen érthető az is, ha az egész világnak meg szeretnék mutatni, az is, ha csak a barátokkal, ismerősökkel, és az is, ha csak a közeli rokonokkal osztják meg ezt az élményt.És persze a baba az, akiért egy normális anya a legjobban aggódik a világon, ezért teszik fel itt a babás kérdéseket. És igen, gyakran szinte ösztönösen többes szám második személyben teszik ezt, mert "egynek érzik magukat" a kicsivel. (Ez egyébként általában kölcsönös.) Szerencsére sokfélék vagyunk :)
2014. okt. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
50%
Mert a felhőtlen boldogság fokmérője a millió kép, meg a gügyögés a gyk-n?
2014. okt. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

HKM megjegyzes olyan kerdeseknel mint pl mit egyek ma vacsorara? Tetszik ez a kabat? Es kepesek beirni velemeny plusz pl 16hkm...


Ti végigolvastátok a kérdést rendesen? HKM csak ennyiben zavar nyilván ahol indokolt nem :)))


Nem a becézgetéssel van a baj hanem a nyilvános nyálcsorgatással, buszon villamoson stb.


A facebook meg.... szerintem nevetséges. Én is biztos fogok felrakni képet a születendő gyerekemről de nem ilyen mennyiségben mert az SENKIT nem érdekel a szűkcsaládon kívül, miért kell nyilvánossá tenni azt, hogy a gyerek kinyitott a száját, villa van a kezében stb... 2 hónaposan 231 kép szerintem nem kicsit túlzás, és igenis irritálja az ismerősöket mert kutya nem kíváncsi az ilyen részletkre. Magamnak biztos csinálok kismillió képet, aki kér pedig kap de nem spammelem szét az üzenőfalat.

2014. okt. 28. 09:50
 18/29 anonim ***** válasza:
64%
kedves utolsó...nem nem fokmérője a millió kép, meg a gügyögés a boldogságnak, de biztos nem azért csinálják hogy idegesítsenek vele másokat. nekem is van egy ismerősöm, aki teszi fel a képeket a lányáról már túlzott mézes mázas megjegyzéssel és mellé még megoszt minden féle baba-mama idézetet képet szintén hasonló megjegyzéssel, de a háttere, a lány beteg, egyszer volt egy vetélése és nagyon kicsi esélye volt hogy ismét sikerül teherbe esni, elsőre is csoda volt. és valószínű hogy nem is lesz több gyereke. ezért ez a nagy boldogság és imádat. én is említettem már a férjemnek hogy kicsit már sok, de erre csak annyit mondott hogy nagyon vágytak a babára és nehezen jött össze, én onnantól egy rossz szót sem szólok rá mert igaza van. én így értettem hogy hihetetlen hogy ezt valakit zavar.
2014. okt. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
89%

Engem irritál itt pár személy. Leginkább azok, akik nem segítő szándékkal jönnek, hanem csak kritizálják a másikat.

S itt mindig találkozhatunk ilyenekkel, akik nem magukkal foglalkoznak, nem másoknak adnak tanácsot, hanem csak osztják az észt, hogy mit, hogyan kellene mondani, mit hogyan kellene vagy nem kellene posztolni...

Ilyenkor picit talán még "irigylem" is a kérdezőt-válaszolót a hatalmas problémái miatt.


Az a baj, hogy ez az oldal sokszor már nem arról szól, hogy hogyan segítsünk másoknak, hanem arról, hogy hogyan lehet magunkat fényezni, és másokat lefikázni (csupán csak azért mert mások mint mi).


Értem amúgy a problémádat. De nem hiszem, hogy ez megért egy kérdést.

2014. okt. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
14es és 18as válaszoló vagyok. így már értem a hkm problémádat, de talán azért írják hogy valamivel "azonosítsa" magát ha pl valaki hozzá akar írni kérdést akkor eszerint meg lehet szólítani.
2014. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!