Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Feherkopenyes szindromam van!...

Feherkopenyes szindromam van! Szules kozben mi lesz? Reszletek lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

28 hetes kismama vagyok! Amiota vedonohoz jarok minden vernyomasom 130/140/150 kozott ingadozik.

Kert tolem a vedono egy itthoni vernyomasnaplot, amiben a legmagasabb vernyomasom 128/75 volt.

A vedonom megertette hogy feherkopenyes szindromaban szenvedek, viszont a terhesgondozason az orvos nem akarja elfogadni..o is megmerte es persze ott is magas volt. Azt allitotta az en vernyomasmerommel van a gond, pedig ez biztos h nem igaz mert vadonat uj, es nem egyet kipribaltam mar, es itthon mindig tokeletes.

Irt fel vernyomascsokkentot is de nem veszem be mert a vedono azt mondta hogy ha normalis a vernyomas es beveszem akkor lesz a baj.

A babaval es velem is minden rendben van.

Szulesnel mi lesz? Gondolom ott is egekbe lesz a vernyomasom..hogy magyarazzam meg a dokinak hogy nincs baj a merommel es csak rendelokben mernek magasat?

Felek hogy ezek miatt gond lesz a szulesemmel!

Bocsi ha hosszu voltam.

28 hkm



2014. nov. 6. 14:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem is az volt, 160/75 re a védőnőnél kaptam 24 órásat, ami szerint nem volt magas csak az orvosnál, otthon normális.Végig magas volt a védőnőnél, otthon mértem, azt írta be a kiskönyvbe.Nagyon utáltam már az egészet, hisz előtte mindig jó volt orvosnál is.Ja a pulzusom is magas volt mellé.Na, az első magas értékre az orvosom annyit mondott hogy biztos izgultam azért lett magas, nem is forszírozta, csak a végén.Mert akkor már sajna otthon is magas lett, ekkor be is feküdtem a kórházba szülésig, kaptam 10 szem gyógyszert naponta, így volt átlag 130 a vérnyomásom.Szülés alatt nem is nézték, csak előtte, 120 volt, meg utána, akkor is 130 volt.Szóval mérd, jelezd ha magas, és szedd be a gyógyszert ha azt mondják, ártani nem árt.
2014. nov. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ja, és a babám szép nagy lett, majd négy kiló, egészséges.Ezért is halogatom az újabb terhességet, mert nem akarom ezt végig csinálni még egyszer(volt egyéb probléma is, nem vérnyomással összefüggő), pedig nagyon szeretnék már tesót:-)Azóta kétszer voltam orvosnál, ahol mérték, és annyira izgultam, hogy akkor is 160 volt:-(De hogy mitől van, mikor előtte sose volt ezzel bajom....
2014. nov. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
En arra gondoltam hogy nem szabad konnyelmuen venni, csak azert, hogy ne kelljen beszedni a vernyomascsokkentot. Mert ha kell, akkor kell. Babanak nem art, olyat irnak fel.A toxemia is kialakulhat, ennek egyik jele a magas vernyomas. Ezert kellene az a 24 oras teszt. Ugy az orvosod is hinne neked, de azert Mugy is hetente egyszer merd magadnak.
2014. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam. Az orvosom kérte, hogy mérjem otthon, és a védőnőhöz vigyem el a vérnyomás mérőt, mérjük össze, hogy biztosan jól működik. Napi háromszor kellett mérnem, és írnom. Amikor meglátta milyen excel táblázatot csináltam hozzá, nagyon jót nevetett rajta, mondta, hogy látszik, hogy banki dolgozó vagyok. :-) Ő elhitte, hogy ő okozza a problémát, bár én már előtte is jártam hozzá, és a legelső alkalommal azzal kezdtem, hogy én rettenetesen félek a nőgyógyászoktól, és nagyon rosszul érzem magam. Nekem a szülésznőm nem akarta elhinni, amikor nst után mérte a vérnyomásomat, hogy a nőgyógyászok látványa okozza a problémámat. Akkor hitte el, amikor egyszer mérte a vérnyomásomat, minden oké volt, és közben belépett a dokim a vizsgálóba, és abban a pillanatban az egekben volt a pulzusom, elkezdtem izzadni. Teljesen elképedt, hogy mi történt,a dokim csak nevetett, hogy milyen reakciót tud kiváltani belőlem, a felesége nem reagál így a jelenlétére. :-) A dokim nem paráztatott feleslegesen, csak kérte, ha már otthon is magas a vérnyomásom, akkor hívjam fel. Nem akart feleslegesen gyógyszert adni, mert egyrészt hiába veszélytelen, akkor sem cukorka, másrészt ha jó a vérnyomás, és azt lenyomják gyógyszerrel, az ájuláshoz, rosszulléthez stb vezet.
2014. nov. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Esetleg otthon szülés megszervezése?
2014. nov. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!