Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettegek a szüléstől, tudok...

Rettegek a szüléstől, tudok valamit tenni ellene?

Figyelt kérdés

Még csak 18 hetes vagyok, de iszonyúan félek a szüléstől.

Alacsony a fájdalomküszöböm, egy sima menstruációs görcsöt sem bírtam ki soha erős fájdalomcsillapító nélkül.

Létezik valamilyen felkészítő tanfolyam a szülésre? Vagy csak a kismamatornán foglalkoznak ezzel?

Nagyon félek hogy nem fogom kibírni a fájdalmat és nem tudom majd végigcsinálni.



2014. nov. 7. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan még nem volt, hogy a baba bent maradt volna. :)

Kérj az orvosodtól fájdalomcsillapítást, ha már ennyire parázol. Én közben végig arra gondoltam, hogy már mindjárt vége és nemsokára a kezemben foghatom a kislányomat.

2014. nov. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi :)

Három eshetőség van ugyanis:

1. Te azon szerencsés elenyésző számú nő közé tartozol, akinek egyáltalán nem fáj a szülés, tágulás!

2. Fájni fog, de elviselhetően - esetleg még gyorsan is fog haladni..

3. Tényleg pokolian fog fájni- 20-24 órát fogsz a kínok között lenni, és utána azt fogod mondani köszi inkább kutya másodjára mint gyerek....


DE ! és most nem jövök azzal, hogy megszépül a szülés meg ilyenek...mert én sajna a 3. típusút kaptam első szülésnél, a másodiknál 2. at... sok komplikációval mindkettőnél!

És konkrétan rettegtem a 2. szülés előtt... de hallgass meg mindenkit aki mesél neked, akármilyen horrorisztikus történetet is! HIszen ebből tanulhatsz...ha megkérdezed utána az illetőt, hogy most mit hogy csinálna...mit felejtett el kérni (pl én nem tudtam 1-ső szülésnél, hogy csak én kérhetem az EDA-t, a férjem nem kérhette nekem! pedig akkor már önkívületi állapotban voltam a fájdalomtól) szóval minél több "tapasztalatot" gyűjtesz be annál jobban felkészülsz rá! és ha kontrolállni nem is fogod tudni az eseményeket, akkor is lesz egy "kapaszkodód" és nem állsz ott majd bambán..

2014. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

hát csak annyit h kénytelen leszel szülni mert a gyerek nem maradhat bent örökre

am meg nem is akarod látni majd ?

erre gondolj h milyen jó lesz majd kézbe venni


szülés alatt kicsit más tudatállapotba került

szerintem simán ki fogod bírni

am meg van fájdalom csillapító bár az kitolja a szülés idejét


am meg nem érdemes félni attól amit nem ismersz :-D

ki tudja lehet h 3 óra alatt szinte fájdalom nélkül lesz meg a gyerek

soha nem lehet tudni ....

:-D


am 3at szültem és még itt vagyok

szal nem hinném h olyan vészes lenne

mentálisan pozitívan kell hozzá állni

am meg van még jó pár hónapod ráérsz ezen gondoskodni

addig vegyél babadolgokat rendezz babaszobát kuckót stb....

:-)

2014. nov. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ja pl irsz szülési listát

h mit szeretnél mit nem

és beszéld meg az orvossal :-)

pl szeretnél e gátmetszést

EDA-t kádban vizben vajudni

ki legyen bent

mennyire vizsgálgassanak közben


ha ez megvan akkor ez is ad egy + biztonságérzetet


am én is 2x 24 órát vajúdtam a két kicsivel

de szerencsére nekem nem "fájt" annyira szal elvoltam

így ez is egy opció

h hosszú lesz de nem fájdalmas

ellenben lehet nagyon rövid és nagyon fájdalmas is

szal elég sok opció van méág .-)

és minden szülés kicsit más (vagy nagyon :-P)

:-D

2014. nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan vészes dolog. Felkészítésre se nagyon van szükség, hiszen ez természetes, ösztönös folyamat, magadtól fogod tudni, hogyan kell mozogni és lélegezni, hogy könnyebben menjen. Meg aztán ott az ember főleg nem is a saját fájdalmával foglalkozik, hanem azzal, hogy mikor sír fel már a baba, és egészségesen születik-e meg. Én legalábbis így voltam vele.
2014. nov. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én sem azért félek a fájdalomtól, mert nekem rossz lesz. Hanem mert mi van ha elfáradok a fájásoktól és nem marad erőm nyomni, amikor kell? Vagy ha elájulok? Vagy mi van akkor, ha nem tudom, hogyan kell nyomni? Bár ezek biztos hülyeségek, de többnyire ilyeneken szoktam parázni.
2014. nov. 7. 10:30
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáradsz el :) Ne becsüld le az anyai ösztönt :)
2014. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól amit írtál, ne félj! Azért lesz ott az orvos és a szülésznő, hogy segítsenek. Mondják, hogy hogy nyomjál, hogy vedd a levegőt, stb.

Túl leszel rajta, mindenki fél előtte. Az első szülésnél nem is tudod mire számíts.. ez természetes. De ne idegesítsd ezen magad már 18 hetesen :).

2014. nov. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
kismamatornán is foglalkoznak ezzel, de szinte minden kórházban van szülésfelkélszítő, nekem hasznos volt.
2014. nov. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod előre, hogy mi vár rád. Ha tanfolyamra jársz, akkor se. És az, hogy ennyire rettegsz, hatással lehet a babára és még a szülést is megnehezítheted.

Választhatod a császárt is, ami akkor éppen nem fáj, mikor kiemelik a babát, de utána lehet, hogy hetekig baromira fog.

Azt javasolnám, hogy állj úgy elébe, hogy jöjjön, aminek jönnie kell, és koncentrálj arra, hogy minden rendben lesz. Egy babáért megéri pár óra kínlódás.:) Meg ahogy előttem szólók is írták, még az is lehet, hogy neked épp nem fog annyira fájni.

2014. nov. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!