Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettegek a szüléstől, tudok...

Rettegek a szüléstől, tudok valamit tenni ellene?

Figyelt kérdés

Még csak 18 hetes vagyok, de iszonyúan félek a szüléstől.

Alacsony a fájdalomküszöböm, egy sima menstruációs görcsöt sem bírtam ki soha erős fájdalomcsillapító nélkül.

Létezik valamilyen felkészítő tanfolyam a szülésre? Vagy csak a kismamatornán foglalkoznak ezzel?

Nagyon félek hogy nem fogom kibírni a fájdalmat és nem tudom majd végigcsinálni.



2014. nov. 7. 10:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

:-DDDD

24 óra vajúdás után szültem meg a gyereket

akkor már több mint 30 órája ébren voltam !

de olyan energia volt bennem még h egyszerűen nem tudtam elaludni estig

akkor voltam 48 órája ébren !


szal hidd el a tested erős és ott vannak a kémiai tartalékok is !

ha szülés közben/után elszabadulnak az endorfinok és az adrenalin akkor úgy fogod érezni magad mit egy szuperhős :-)))

2014. nov. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, bent nem maradhat az a gyerek, szóval feleslegesen izgulsz még végig 22 hetet, előbb-utóbb mindenképp ki kell jönnie. Ami a fájdalmat illeti, ma már azért aktuális esetben nem kell végigszenvedni egy szülést, kaphatsz EDA-t meg fájdalomcsillapítót. A kitoláshoz is lesz elég erőd, ne aggódj. Az már annyira a vége, annyira benned van, hogy hamarosan vége, hamarosan kint lesz a kisbabád, hogy nem azon fog járni az eszed, hogy mennyire elfáradtál vajúdás közben. Utána pedig minden szép és jó lesz, a fájdalom elszáll és ott lesz melletted a gyönyörű babád.
2014. nov. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!