Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38. hétben vagyok és még nem...

38. hétben vagyok és még nem volt jóslófájásom. Keményedés is csak ritkán. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Tapasztaltabbak válaszát várom, hasonló paraméterekkel milyen szülésük volt, mikor indult be, mennyi ideig tartott, mennyire tágultak, stb.
2014. nov. 11. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán semmi előjel nem volt. Az egész terhességem "nagykönyv szerint" zajlott.

Aztán kiírt időpont előtt 3 nappal reggel Ctg-n voltam, dokim megvizsgált, és mondta, hogy még zárt a méhszáj.

Aztán hazafelé még vásárolni mentem, és a kasszánál éreztem, hogy valami folyik. Semmi mást.

Hazamentem, letussoltam, szóltam a férjemnek, hogy jöjjön, még mindig nem éreztem semmit.

Amikor a kórházba tartottunk, voltak kb 8-10 perces fájások, de elviselhetőek.

Később erősödtek.

Még mindig elég zárt voltam, de mivel leesett a fiam szívhangja, ezért felfektettek a szülőágyra, és a dokim az ügyeletessel kisegítette a fiam (ügyeletes tágított, dokim a hasamat préselte).


Vízelfolyástól számítva 10 óra múlva volt a kezemben a fiam.

2014. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sosem volt joslom es kemenyedeseim sem.39+4re szultem a fiamat.fajasokkal kezdodott 9orat elhuztam itthon.ketpercesekkel ertunk ve,kozoltek h minden ok,teljesen eltunt a mehszaj.jott a doki,burokreoesztes es 3,5 oras kitolas.na az kemeny volt.12,5 ora alatt lett meg a kisfiam.

De szerintem nincs osszefugges a joslok es a szules kozott.bnom a 26.hettol joslozott,neki 17 ora alatt szuletett meg.

2014. nov. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sem volt soha se jóslóm, se keményedésem semmi. Gond is csak a minimálisan magas vérnyomásom volt. 38. héten azt hittem a magzatvizem szivárog, go kórház. Dokim megvizsgált azt mondta semmi nem szivárog, de reméli hoztam cuccot, mert szülésig már nem enged haza. Kicsit kiakadtam. 41+2 hetesen még mindig semmi. Behisztiztem a kórházban, zokogva hívtam fel a férjemet, hogy a doki nem mond semmit. :D Férjem felhívta a dokit, aki elbeszélgetett velem és megegyeztünk, hogy másnap beindítják. Így is lett. Reggel megkaptam a méhszáj tágító zselét és vártunk. Délután 1 óráig annyi történt, hogy egy menstruációs görcshöz hasonlító fájást produkáltam de semmi többet. Doki úgy döntött császár. 13:52-kor született meg a lányom császárral és mint kiderült, nagyon nagy szerencsénk volt, mert össze volt gubancolódva a köldökzsinór.

Bocsánat, kicsit hosszú lett. És szívből remélem Te nem jársz így. :)

2014. nov. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Soha nem volt keményedés,sem pedig jósló.40+2 hajnal 1-kor keltem 5 perces fájásokra,később elfolyt a magzatvíz,5-re eltűnt a méhszáj.Téraránytalanság miatt 9-kor császàroztak.Ha nem túl nagy a babám villám szülésem lett volna :)
2014. nov. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld mancs.

Annyi azért közös mindannyiótokban, hogy legkorábban a kiírt időpont előtt 3 nappal jött a baba.

2014. nov. 12. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!