Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha toxémiás vagyok, állandóan...

Ha toxémiás vagyok, állandóan magas a vérnyomásom, vagy csak időközönként? Fehérje a vizeletben lehet attól, mert tüszős mandulagyulladásom van?

Figyelt kérdés
Láttam egy csomó kérdést ez ügyben, de erre konkrétan senki nem adott választ:) Tegnap a védőnőm rám hozta a frászt, hogy 3+ fehérje van a vizeletemben, 144/90 a vérnyomásom, szerinte vizesedem, szerintem nem vészes. Amióta hazajöttem tőle, óránként mérem a vérnyomásom, egyszer se ment 130/90 fölé. Próbálok pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, de ha ilyen híreket hallok, mindig felfújom a dolgokat.
2010. jan. 28. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Komolyan kell venni amit a védőnő és az orvos mond!

Barátnőm 8 kg-ot hízott,140 felett volt a vérnyomása amikor a doki mérte és vizesedett.

A 28. héten van és már 1 hete kórházban!

De azért kell folyamatosan dokihoz járni hogy kiszűrje ha baj van!

Boldog babavárást!

30 hetes mami

2010. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg tessék komolyan venni, én sem akartam. Nst-n kiszűrtek és azonnal bennfogtak a kórházban és szerencsémre időben elindították a szülést és nem lett gond. Minél előbb beszélj a dokiddal is, és komolyabban kell felügyelni téged. Nem ijesztgetni akarlak, de én is félvállról vettem az egészet az elején de nem tettem jól. Vigyázz magatokra.
2010. jan. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én komolyan veszem! Csak arra lennék kíváncsi, hogy állandóan magas-e a vérnyomás, vagy csak néha megy fel?:) Mert erre megint nem kaptam választ:)
2010. jan. 28. 11:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia én is toxémia gyanus vagyok mert 1+volt a fehérjém 3 hete,holnap megyek vissza és nézik meg ujra.De hozzáteszem a vérnyomásom a terhesség elött is magas volt igyhát jelenleg is gyogyszert szedek rá.Nekem azt mondták hogy a gyogyszer mellet is nagyon magasra ugrik a vérnyomás ha erről a betegségről van szó,ugyhogy én is napi 4-szer mérem a vérnyomásomat de szerencsére még a vizesedés nem mutatkozik.Remélem hogy az az 1+ csak valami megfázást mutatott. 27 hetes kismama.
2010. jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy a vérnyomás olyankor állandóan magas. Ha befektetnek, akkor is napi többször mérik, mert az számít...

A fehérje a pisiben tényleg megerősítheti a gyanút, a 3+-os ráadásul nem is kevés fehérje..., de a tüszős mandulagyuszi képes ilyet csinálni, nekem 1+ a fehérjém, amikor picit fel vagyok fázva, csak hogy látsd, tényleg lehet a mandulagyull az oka.

A vérnyomást napi 4-5-ször mérd otthon, és ha kikezelték a mandulagondot, megint védőnő, és új pisinézés, hogy a fehérje hányadán is áll.

Ha állandósulna a 140/90 fölötti érték, akkor fehérje nélkül is rögtön kórház!

22 hetes km

2010. jan. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
No, akkor itt a válasz. Toxémiánál NEM álladóan magas a vérnyomás, akár ugrálhat is. Nekem ugrált pl 120/70 és 166/110 között akár néhány perc eltéréssel is. Befektettek a kórházba, naponta többször volt vérnyomásmérés és vizelet vizsgálat, mert a fehérjét is ellenőrizték állandóan. Vizesedni nagyon vizesedtem, egyik napról a másikra 3 kilóval lettem nehezebb. Naponta volt nst, szerencsére én 38 hetesen kerültem be, de így is a kiírt időpont előtt indították a baba érdekében. Ja, gyógyszer mellett volt ennyi a vérnyomásom. Figyelj oda nagyon, mert ez a baba és a te számodra is életveszélyes állapot. Már, ha tényleg toxémia. Beszélj az orvosoddal. Többet tud, mint a védőnő!
2010. jan. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerintem a védőnő egy kicsit felfújta a dolgokat, mert azóta sem ment 130/90 fölé a vérnyomásom, pedig óránként mérem. Nem is vizesedem, sőt, inkább fogytam az utóbbi időben, nem híztam. Összesen 6 kiló van rajtam, pedig már a 34. hét végét taposom. Egyedül a fehérjére alapoz, ami meg szerintem lehet a mandulagyuszitól. Majd hétfőn kiderül. Természetesen, ha az orvos azt mondja, ez tényleg az, akkor nem fogok kételkedni, de így azért ez egy kicsit fura nekem.
2010. jan. 28. 16:27
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja, és a 130/90 a max, inkább 120/90 körül van állandóan.
2010. jan. 28. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!