Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A gyerekem állandóan "rugdossa...

A gyerekem állandóan "rugdossa" a hasam. Hogy védjem ezt ki?

Figyelt kérdés

1,5 éves a kislányom, most vagyok 11 hetes terhes. Viszont a lányom rendszeresen "rugdossa" a hasam. Mikor felveszem, mikor együtt játszunk, mikor altatom. Piciket belerúg, belekönyököl, ráesik. Tényleg, szinte lehetetlen már kivédeni, naponta 50szer előfordul, figyelmetlenségből.


Ezek nyilván nagyon piciket "rúgások", inkább csak véletlenül odalibbenti a lábát/kezét/fejét.


De ahogy nő a hasam, gondolom ezeket is ki kellene teljesen védenem. Egyáltalán ki lehet ezeket védeni?

Ti hogy csináljátok?

(úgy gondoltuk, majd a hasam növekedésével egyidőben vezetjük be a kistesó témát, de lehet hamarabb kell kezdenünk)



2014. nov. 13. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy picit " megböködi a hadadat nem lesz baja a babának. Ha olyat ütne rugna hogy neked is fáj akkor bizony rászolnék akár többször is.mond el neki miért nem szabad..
2014. nov. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a harmadik babámat várom. fiam 2 éves múlt. most vagyok a 7. hétben és bizony minden nap mondanom kell neki,h baba van a pocakomban. némiképp tudatosult benne,így nem várja el,h emelgessem és a rugdosással is alábbhagyott....
2014. nov. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom decemberben lesz két éves, és most született kistestvére. Sokat rugdos ő is, öltözés, pelusozás közben pl hisztiből elég erőteljesen rugdos (mozgásfejlődés elmaradás miatt még nem jár, áll önállóan, így fekve, ülve öltözünk). A terhességem alatt nem tudtam mást csinálni, mint jobban odafigyelni, úgy helyezkedni, hogy ne érje el a hasamat. Pl ha felvettem, úgy fogtam, hogy az oldalamhoz essen a lába, ne előre. Amikor már nagy volt a hasam, főleg apa öltöztette, pelusozta. Ennyit tudtam tenni az ügy érdekében. Rászólni nem sok értelme volt, mert izgatottságában, dühében csinálta.
2014. nov. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!