Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második terhesség miért fáj...

Második terhesség miért fáj ennyire? Másnak is rosszabb a második?

Figyelt kérdés
16 hós kisfiam mellett most 28 hetes kismama vagyok. Kisfiammal szuper volt a terhesség, semmi bajom nem volt leszámitva egy kis hátfájást hébe hóba. Most teljesen kivagyok, nyaktól lefelé mindenem fáj szinte minden nap. Àllandó hát és derék fájás, a lábaim leakarnak szakadni, az alsó részem mintha megakarna nyílni, ez a szeméremcsont fájdalom a legrosszabb... Nem vagyok egy kényes nő de bizony nyögve állok fel és fordulok az ágyban éjszaka mert annyira fáj mindenem. Nem inkább egyszerűbbnek kellene lennie a második terhességnek pont azért mert az első baba már megcsinálta a helyet, az utat...? Másnak is terhes a második várandósság? És még csak most jön majd a java...
2014. júl. 28. 07:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Mintha én irtam volna a kérdést :) Nekem 5 éves a fiam. Én is sokkal rosszabbul viselem, fáj mindenem. 30 hetes vagyok de dagad a kezem lábam, fáj a csipőm, néha menni is alig birok. Sokat fulladok. Az elsővel még 9 hónaposan is sokkal fittebb voltam :(
2014. júl. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Azért vegyük figyelembe, hogy X évvel idősebb már a szervezet, illetve két gyerkőc szívja le az ember energiáit, nem lehet bármikor pihenni. Nekem is sokkal nehezebb volt a második terhességem, de ez is elmúlik és lesz majd más ami miatt kimerültek vagyunk :)

Egy 3 éves és egy 2 hónapos anyukája

2014. júl. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2,5 éves a nagy 10 hetes vagyok a kicsivel.De ez már sokkal rosszabb!Sokkal többet hányok,ráadásul veszélyeztetett is vagyok most.A derekam majd leszakad.Mi lesz később?
2014. júl. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Dettó! Kislányom 5 éves, most 18 hetes vagyok! Én is sokkal rosszabbul viselem. Első terhességgel nekem sem volt semmi bajom, leszámítva, hogy nyitott méhszáj miatt szigorú fekvésre voltam ítélve. Most fáj mindenem, jajgatok egész nap. De sokkal többet bírok dolgozni.

Nem feltétlenül kell a másodiknak egyszerűbbnek lennie, hiszen nincs két egyforma terhesség. Nekünk így jött, hogy a második a nehezebb. :)

A kellemetlenségeket leszámítva, boldog babavásárt kívánok!

2014. júl. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálam is nehezebb volt a 2. terhesség, 21 hónap van a gyerekek között, szerintem ilyen közeli időpontban 2 baba kicsinálja a szervezetet eléggé. És az hogy a nagyot - aki még kicsi - emelgetni kell, játszani vele, plusz a háztartás, megerőltető egy várandósnak. Én is nagyon megszenvedtem a 2. terhességet, utáltam végig, pedig az első terhességem nagyon könnyű volt, szülésig dolgoztam, nem fájt semmim. Annyi "könnyítés" volt a 2. terhességemnél hogy 33 hétre született a pici, szerintem túl sokat "pörögtem" a naggyal, nem tudtam semennyit pihenni.
2014. júl. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia,én 26 hetes vagyok,a kislányom 11 hónapos.Én is rosszul viselem,szúr az oldalam a sok gyerekcipeléstől,fáj a derekam,nem tudok gyorsan menni,a párom után úgy loholok.:)Meg a pocim is nagyobb,mint az elsőnél ennyi idősen...éjjel sokszor felhkelek,mert kényelmetlen mindenhogyan,mi lesz majd később.:)
2014. júl. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is sokkal rosszabbul viselem.

29hetes kismama vagyok. Olyan dolgokat tapasztalok, amiket elsô terhességem alatt nem éreztem.

Itt fáj, ott fáj. ..

2014. júl. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én második terhességem is sokkal nehezebb volt.


Az elsô gyerkôcöt 26 évesen szültem, és teljesen problémamentes terhességem volt. Jöttem-mentem vele, autót vezettem, takarítottam, stb. Így is túlhordtam 8 nappal..


A második baba 30 éves koromban jött. Érte megküzdöttem; állandó feszülés, derékfájás, fulladás, zéró teherbírás (még a tiszta ruhákat is alig tudtam összehajtogatni ülve!), gyengeségérzet, minden volt! A végén már alig mertem mocorogni, mert rögtön befeszült a hasam.

38 hetesen ki is bújt, de szerencsére egészségesen.


Vigasztaljon a tudat, kérdezô,hogy a szülés viszont gyorsabb szokott lenni a második babánál. Nálunk kórházba érkezés után egy órával már megvolt! :)

2014. júl. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül... :) Abban reménykedem, hogy idő előtt megszülök, persze a 36. hét után amikor már nem lehet baja a picinek.

Köszi a válaszokat és kitartás mindenkinek aki még babát vár. :)

2014. júl. 28. 09:47
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,miért akarsz előbb megszülni??Én akármennyire kínlódnék,se akarnék megszülni előbb(elsőnél ez volt),nehogy baj legyen,had maradjon csak,te meg kibírod,más is kibírja.:)

Könnyű szülést!!

2014. júl. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!