Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma reggel csináltam tesztet...

Ma reggel csináltam tesztet (Quick), jó 5 perc után megjelent halvány rózsaszín másik csík.10-dik napja késik, a melleim nagyon fájnak. Szerintetek terhes vagyok, vagy ismételjem meg pár nap múlva?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 11:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A második csík csak akkor színeződik el, ha a vizeletben van HCG hormon. HCG meg csak babától van. Úgyhogy terhes vagy, nincs mese. :-)


Ha jól esik, tesztelj annyit, amennyit csak szeretnél. Én egy hétig minden reggel teszteltem, olyan jó volt látni. :-)

2010. jan. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Ebben bíztam én is! :)
2010. jan. 29. 11:31
 3/17 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem már 3 hete késik és csak hétfőn volt halvány második csík. (teszt ua mint neked)Voltam kedden vérvételen : 36hcg Még nagyon korai a terhesség. A doki azt mondta hogy még meg is jöhet. Csütörtökön is teszteltem (már erősebb volt a csík.)Szerintem csak egy hét múlva keresd meg a dokit. Kitartás és türelem.
2010. jan. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Találtam egy honlapot, ahol egy doktornő foglalkozik a terhességi tesztekkel és ott azt írta, hogy nincs fals pozitív teszt, még ha a második csík akár 10-15 perc múlva jelenik is meg.Mindenféleképpen terhes az illető, mert arra utal, hogy jelen van a Hcg a szervezetében...
2010. jan. 29. 12:05
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenkor már rögtön kimutatta a 2.csíkot és erős csík volt.Lehet h az érzékenyebb teszt,de ennyi idő után ki kell h mutassa.Ismételd meg sztem.
2010. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha a babatervezők honlapjára gondolsz, az remek lap! Csak ajánlani tudom.
2010. jan. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én azon gondolkodtam, hogy lehet hogy nem is akkor volt ovum amikor kellett volna.Szerintem csúszott pár napot, ami mondjuk nem baj, mert apukával rendszeres nemi életet élünk... :)
2010. jan. 29. 12:18
 8/17 A kérdező kommentje:
Ez a teszt 25-nél mutatja ki a terhességet.
2010. jan. 29. 12:21
 9/17 anonim ***** válasza:
az hülyeség h nincsen fals pozitív,ugyanis sokan panaszkodnak ezen az oldalon is arról h pozi lett a tesztjük és mégsincs baba.akkor ez mi ha nem fals pozitív?
2010. jan. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez nem fals pozitív, hanem rosszul értelmezett teszt. A HCG reagens második csík a semmitől nem lesz színes, csak a HCG hormontól, amit viszont baba okoz. tehát a pozitív teszt babát jelez.


Amivel viszont sokan nincsenek tisztában, hogy a terhességek döntő többsége nagyon korán megszakad, és csak egy pozitív teszt marad vissza belőle. Régen ezt betudták annak, hogy "késik". ma viszont, amikor elérhetőek az érzékeny tesztek, már tudjuk, hogy ezek sajnos korai vetélések.


Szóval lehet szidni a tesztet, hogy fals pozitív, de ilyen nincs. Ha két csík van, akkor HCG van, ennyi. De lehet, hogy baba sajnos már nincs, vagy pár nap múlva elmegy, mert életképtelen.

2010. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!