Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtti depresszió is...

Szülés előtti depresszió is létezik?

Figyelt kérdés
2014. nov. 20. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Én el tudom képzelni, hogy igen. Minden nagy horderejű dolog okozhat ilyet az arra érzékenyeknél.
2014. nov. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én terhesség alatti depresszióban szenvedek:D Na de tényleg, kibírhatatlan vagyok, olyan, minta már hónapok óta menstruálnék, már a saját agyamra is megyek néha:D

És igen, szerintem is teljesen lehetséges a szülés előtti depresszió. A végén hirtelen rájössz, hogy hoppá, mindjárt itt a vége fuss el vége, ezt már nem lehet visszacsinálni....stb:D Bepánikolsz, hogy bírni fogod e a szülést, a babát...stb. És mindezt tudat alatt is lehet.

Próbálj relaxálni. Az már egy nagyon jó dolog, hogy felismerted, hogy depis vagy, így könnyebben tudod kezelni. Már én is eléggé a végén vagyok.

35hkm

2014. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogyne, a hormonok játéka. :) Az elejét is nehezen viseltem lelkileg (egyszer sem voltam rosszul, szinte észrevétlen kihordtam eddig), a közepén 1-2 hét jó volt, most meg a vége fele már elégem van, főleg mióta rohamosan megnőtt és jönnek vele a fizikális nyűgök. Ettől függetlenül próbálom méltósággal viselni, a Férjem előtt pedig le a kalappal. Ő jobban sajnál engem néha, mint én magamat. :D Szóval sosem lesz életem legszebb időszaka a 9 hónap, de hála az égnek csak átmeneti és meglesz gyümölcse. :)
2014. nov. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy erre gondolsz-e,de nekem voltak ilyen "depresszió" szerű (igazából szorongásos) érzéseim.

Nagyon durva volt:(

Kb. a 16.héttől a harmincakárhányadik hétig.

Rettenetes légszomj,halálfélelem stb..

A hormonok miatt volt (lányom lett).

Mivel nem akartam gyógyszereket szedni,így a citromfű teát ittam napi 3x.

Aztán 2x majd 1x.Végül azt vettem észre,hogy (mivel előre megcsináltam mindig) ki kellett öntenem,mert nem ittam meg(nem kellett).

Nem is tudom mi lett volna velem ha nem iszom-nagyon sokat segített.

Jah, és a lányom olyan mint egy angyal!!!!!!

2014. nov. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Sziasztok!

27-28. hétben vagyok, és minden, a gyerekkel összefüggésbe hozható dolgok utálok.

Két kézzel kapaszkodom a munkámba, amit nagyon szeretek, plussz feladatokat vállalok be. Egyetemen (2. diploma) szakdolgozatot írok. Azt érzem, hogy van szűk 3 hónapom élni, utána eltemettem magam, minden amit szerettem, az egy üvegfal mögé kerül.

Így is már sokszor sírok amiatt, hogy nem tudok elegendő időt tölteni anyukámmal, nem tudtam rendesen meggyászolni apukámat és rettenetesen hiányzik, nem tudok (fizikailag nem bírom) a barátaimmal értelmes programokat szervezni...

Tudom, hogy nem a gyerek tehet róla, de attól még nem szeretem a terhességet és a "várható" jövőképet. Nem érdekelnek a gyerek témák, nem hoz izgalomba a kiságy, babakocsi, stb. kiválasztása, de még a neve sem.

Folyamatosan ideges és agresszív vagyok a párommal, hogy neki - a hisztik elviselésén kívül - mennyivel könnyebb. Sokszor gondolok arra is, hogy jobb lenne nélküle...

Van vk hasonló cipőben?

Ötlet?

Elmúlik?

Köszönöm

2015. aug. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én tanácsom,hogy szedj magnéziumot.Emeld az adagot ha nem használ.Illetve ihatsz citromfű teát az is nagyon jó.

2015. aug. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!