Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek önző dolog?

Szerintetek önző dolog?

Figyelt kérdés
A nővéremnek abortusza lesz, mert sajnos nem tervezett és kb 1 hónapos a kapcsolat, de már nem is vannak együtt. Nem tudja megtartani. Én 2 héttel később lettem állapotos, nekem stabil a kapcsolatom, és szerettem volna hamarabb mint 12 hét legalább a családban bejelenteni az örömhírt. A család nem tud nővérem tervéről, neki szerdán lenne az ab., én meg szombaton gondoltam elmondani az uh. után a családnak. Megkért hogy várjak, mert túl friss lenne az élménye. Önző dolog lenne, ha mégis elmondanám? Várjak még vele?

2014. nov. 20. 15:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Igen. Pont ezt írtam én is. Miből gondolod, hogy később nem lesz e a helyzet ugyanilyen? Semmi örömöt ne ossz meg a családoddal a gyerekkel kapcsolatosan, mert az "fáj" a tesódnak? Nekem unokatesóm volt abortuszon. Totál ez a szitu. Csak ő három hónapos kapcsolatba vállalt tudatosan gyereket, tehát akarták őt, aztán összeveszett a párjával és 11 hetesen elvetette a gyereket, mert így már nem kell neki. Most szülne decemberben, pont karácsonykor.
2014. nov. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Most 6 hetes vagyok, amikor elmondanám 8 lennék, karcsonykor 11. Azért gondoltam ,hogy 8 hetesen elmondom, mert ha már lesz szívhang, akkor kicsit megnyugszom, és pont a szülinapomat ünnepelnénk, de Őt arra a hétre írták ki. Ezért kért meg hogy várjak még. Hát zűrös egy szitu, az biztos.
2014. nov. 21. 09:03
 13/18 anonim ***** válasza:
Én a szüleimnek és tesóimnak elmondtam a pozitív teszt után. A tágabb családi körnek és a barátoknak csak a 12. hét után. Anyagilag nem tudná amúgy vállalni a babát? A pasinak is kötelező fizetni gyerektartást, szóval onnan is várhatna egy kis támogatást. A szüleitek támogatnák őt? Ti tudnátok neki segíteni? Ha nem is anyagilag, de lelkileg? Ha közel laktok egymáshoz, simán átjárhatok, együtt még könnyebb lenne a babákkal is.
2014. nov. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Tényleg, ha ennyire megviseli, nem tudsz neki segíteni, hogy megtarthassa a babát? Ennyire kis korkülönbséggel nagy segítség lehetnétek egymásnak.
2014. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem akarja megtartani, szeretne Ő is egy normális kapcsolatba szülni, ahogy Én, lehet, hogy a srác még fizetne is, de teljes értékű apát akar, nem pedig egy csekket. Sokat beszélgettünk róla, és ezt a döntést hozta. Még otthon lakik, támogatnák is valószínű a szülők, de az mégsem ugyanaz. Most már teljesen elengedte, már csak a műtétre várunk.
2014. nov. 22. 06:10
 16/18 anonim ***** válasza:
és ha mire végre elmondhatnád megint vsinál egy gyereket? Akkor megint várnod kell. Aztán a végén már csak azt veszik észre a szüleid hogy szülsz egy gyereket. Én megbeszélném ezt a tesommal, mert marha igazságtalan és ő volt felelőtlen nem pedig te
2014. nov. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy nem csak az ő életéről van szó. Az a gyerek már él, felelősséggel tartozik érte. Tudod, rengeteg nő van, aki egy jól működő kapcsolatba szül gyereket, aztán valami mégis elromlik, valaki mégis hibázik és tönkremegy a család. A nő ott marad egyedül a gyerekkel és nem mondhatja a fiának, vagy lányának, hogy "gyerekem, te sem kellesz, mert elhagyott az apád és én csak jól működő kapcsolatban akarok gyereket nevelni". Mindenkinek van szerintem ilyen ismerőse. Nekem is. A gyerek pedig nem akadály abban, hogy megtalálja a testvéred az igazit. Mert, ha az igazi szembejön vele, akkor a testvéredet úgy fogja elfogadni és szeretni, ahogy van, gyerekestül mindenestül. Ezt a gyereket viszont,ha elveteti, soha nem fogja már visszahozni semmi és senki. Megtalálhatja az igaz szerelmet, szülhet még jó kapcsolatba gyerekeket, de az űr ott marad az életében. Valaki mindig hiányozni fog neki. Valaki soha nem lesz ott mellette. Mert az abortusz ilyen...
2014. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Azon túl, hogy egy életet ennyire nem tisztel, az egészségügyi kockázatai is nagyok, a lelkiekről nem is beszélve...ezt nem lehet elengedni. Egy ismerősöm a kórházi ágyról ment haza és a legboldogabb a gyermekével. Próbáld még kicsit segíteni a tesód! Arról nem is beszélve, hogy mennyire fog fájni neki a te gyermeked, mindig a sajátja fog róla eszébe jutni.
2014. nov. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!