Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kellene tennem? Adjatok...

Mit kellene tennem? Adjatok tanácsot, főleg ha volt / van valaki hasonló helyzetben. Csak normális válaszokat várok.

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék. 6 hetes kismama vagyok, utolsó évs gimnazista(20). A párommal(27) 1.5 éve vagyunk együtt. Sajnos nagyon sokszor becsapott meg hazudott nekem, mikor bajban volt mégis mentem utána és mindent megtettem érte. Nagyot csalódtam benne, mert mikor a legjobban számítottam rá, akkor hagyott cserben. Szakítottam vele, pedig mindennél jobban szeretem, de visszakérte magát kis idő múlva, igérvén mindent. Eredményként lettem most állapotos. Amiket akkor ígért tartja is, de kicsit kételkedem benne. Én meg szeretném tartani a gyereket, annak ellenére, hogy nem érzem magamat késznek arra. hogy anya legyek. Ő először azt mondta, hogy ütközik az elveivel, majd miután mondtam neki, hogy nem szeretném elvetetni, azt mondta neki nincsen ellenére a megtartás sem, csak az zavarja ami engem is, hogy mindketten a szüleinkkel lakunk. Tulajdonképpen akkor én most rábeszéltem? A baba megtartását rajtunk kívül mindenki ellenzi. Ha minden jól megy, akkor albérletbe megyünk, de ahhoz kell egy biztos állás neki, mert ami most van az nagyon bizonytalan. Ti mit tanácsoltok? Mit kellene tennem? Megtartsam vagy vetessem el? Bocsi, hogy hosszú lett, de csak a tisztánlátás kedvéért. Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. jan. 30. 19:00
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
39%

Hát én elvetetném, vagy örökbe adnám. Meddig akarod még húzni az életed hogy 20 évesen végzős vagy?

Egy ilyen férfi nem változik meg csak úgy mert szépen nézel rá. Később megint úgy fog viselkedni. Miért neked egy ilyen pasival lenned? A gyereknek szüksége van egy megbízható apára, és bizhtos alapokra! Szerintem neked nincs jogod a szüleid nyakára szülni, mert ugye állás nincs és a pasi sem biztos akkor ki tart el? Albérlet? Bizonytalanságba szerintem nem kéne 20 évesen szülni... Tudom hogy erről nem szabad beszélni ezért azt hiszik hogy nem létezik, de igenis sokan megbánják, hogy szülnek vagy hogy korán szülnek. Csak akkor szabad szülni amikor valaki készen áll rá, ez nem totó, hogy majd közben megjön a kedv... Ezek mind a gyerek hátrányára vannak... Még fiatal vagy ehhez és a körülmények sem megfelelőek.

2010. jan. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Elég nehéz helyzetben vagy...de sajnos ezen az oldalon nem kapsz választ ebben a témában...senki nem dönthet helyettetek!

Amit tanácsolni tudok, nagyon gondoljátok át a helyzetet, hiszen szülői segítség nélkül, egyedül nem lesz könnyű dolgotok, és ne feledd egy kisbaba nem csak arra van, hogy "babázz"!És ha a párkapcsolatodnak is annyi lesz? Nem könnyű a mai világban tisztességesen, egészségesen felnevelni egy csöppséget. És sajnos szeretettel sem lakik jól, ha éhes, vagy beteg. De ott van a másik oldal is...hiszen már benned növekszik egy kis élet, amiről igen nehéz lemondani...

Én kívánom, hogy helyesen dönts, és ne menjen tönkre akár egy , akár több élet is.

2010. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
54%

Sokrétü... Mindenképp össze kell költöznötök, és meg kell élnetek. Ha a család segít, menni fog. Ha nem segít, akkor is menni kell, csak nehéz lesz.

A párod vagy megváltozik, vagy nem, vagy jó lesz a kapcsolatotok, vagy pokol, vagy egydül maradsz a kicsivel, vagy nem-ezt nem lehet előre megjósolni.

De az biztos, hogy én egy ilyen embernek nem szülnék, de ha már megvan a pici, nem ölném meg. Ha vállaltad az esélyt arra, hogy terhes lehetsz, vállald a babát és következményeit is. Ha nagyon nem fog menni, még mindig örökbe adhatod, millió pár vár babára, akiknek sajna nem lehet...

2010. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
70%
Ezt nektek kell eldönteni! Mennyire erős a kapcsolatotok ahhoz, hogy babát vállaljatok! Ez egy olyan döntés ami az egész életetekre kihat, hiszen felelősséget vállaltok egy kis életért! Sajnos a biztos állás a mai világban nagyon ritka, semmit nem lehet biztosra venni! A kérdés az, hogy miből fogtok megélni a szülők be tudnak-e segíteni, ha albiba mentek annak a díja + rezsi + kaja + a kicsi! Rengeteg kiadás! Jobban járnátok, ha valamelyik szülőnél maradnátok, amíg saját lábon nem tudtok biztosan megállni! De ez az én véleményem! Az érzelmekben csak te tudsz dönteni Lehet az apaság megváltoztatja, de lehet, hogy nem! Sok erőt a döntéshez!
2010. jan. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
67%

Egyetértek az előttem szólóval, ezt csak Ti tudhatjátok. Viszont amit tanácsolnék: beszélgess olyanokkal akik babát nevelnek, tölts el egy napot valakinél, akinek pici babája van (ha van ilyen). Gondold végig mivel jár az, ha az ember kisbabát vállal. Én 30 vagyok 5 éve házas, rendezett körülmények között élünk, 3 évet vártunk a babára, és persze imádjuk is. DE! Iszonyú sok kötöttséggel jár, a "régi életünknek" tényleg vége, minden megváltozott, minden fillérnek megvan a helye, pedig mindkettőnknek jó állása van. Bulizásra már egyáltalán nincs igényünk, de ha lenne akkor sem mehetnénk (én 20 évesen állandóan csak buliztam még). A férjem munka után egyenesen rohan haza, én úgy várom mint a megváltót, mert a babám egész nap sír, sokszor azt sem tudom mit csináljak vele, kimerült vagyok, 5 hónapig szinte alig aludtam, MINDEN a baba körül forog, róla szól, és ez már így lesz amíg élünk. Persze idővel már nem igényel napi 24 órás figyelmet, de akkor is gondoskodnunk kell Róla.

Persze emellett egy csodálatos dolog, és életemben nem imádtam még senkit és semmit ennyire, de én 20 évesen még biztosan nem bírkóztam volna meg az anyasággal. Persze lehet, hogy te más vagy, ezt Te tudod :)

2010. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
58%

Off

Kedves utolsó, nem kell hogy minden a baba körül forogjon... Azt csak te kényszeríted magadra hogy ne tudj semmi mást csinálni mert biztos te is azt hiszed attól lesz jó a gyereknek ha mindig az van amit ő akar és nem történik vele semmi rossz. Pedig szerintem jobban érezné magát ha átlagos gyerek lenne és nem a világ közepe... Talán neked is lenne időd... Van élet a gyereken kívül is csak te amortizálod magad szolgává...

2010. jan. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy ezt nekünk kell eldönteni. Tulajdonképpen el is lett döntve, megtartjuk,de nem vagyok benne biztos, hogy jó a döntés annak ellenére, hogy én szeretném. A páromon azt látom, hogy örül, mindennap megkérdezi hogy vagyok, nem fáj e a hasam, kívánok e valamit. Törődik velem. A szülőknél nem szeretnénk maradni mert náluk vannak az öccséék immáron 2 gyerkőccel. Nálunk meg kevés a hely. De egyébként is csak külön, az a biztosabb. Egyik rokonnak van egy háza, azt kiadná kedvező áron.
2010. jan. 30. 20:59
 8/36 A kérdező kommentje:
Kimaradt dolog. Azért végzek most, mert iskolátváltottam, nem azért mert húztam az időt. Ez sajnos így alakult. 15-16 évesen sem szerettem bulizni, berugni, táncolni, inni. Biztos furcsa lélek vagyok, de én nem szeretek elmenni sehova sem, az nem az én világom. És nem is bánom, hogy nem megyek/mentem eddig sem :)
2010. jan. 30. 21:03
 9/36 anonim ***** válasza:
72%

En a semmire tuti nem szulnek. Na most nalatok is ellenzi az egesz csalad hogy szuljel, mivel tudjak, hogy mivel jar ez. Honnan lesz penzed majd? Meg egyetlen napot nem dolgoztl. Tudod mennyi a gyest mennyit fogsz kapni? 25 ezer plusz a csaladi potlek kb. 13 ezer Ft. Ez semmire nem lesz eleg sajnos.

En egy bizonytalan kapcsolatba ugy, hogy semmink nincs es nagy a valoszinusege hogy egyedul maradok a kicsivel, tuti nem szulnek.

Szerintem ne legyel felelotlen, ne szuljel babat!

Persze tudom, faj az igazsag amit leirtam, de sajnos ez van.

Ezen a babas oldalon pedig mindenki szulni akar, ezert senki nem irja le neked, hogy ne tartsd meg a babat!

Pedig hidd el, hogy szeretetbol es a semmibol nem fogtok megelni. Majd ha megszulod a babat, es nem lesz otthon mit ennetek, csak veszekedtek a baratoddal a penz miatt, eszedbe jutnak a soraim. Inkabb most gondolkodj, es ne szuljel!!!

2010. jan. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 19.35 (az előtted lévő vagyok) és az összes többi anyuka aki lepontozott:

először is kösz a kioktatást. Nem a véleményetekre voltam kíváncsi a gyereknevelési elveimmel kapcsolatban, hanem próbáltam segíteni a kérdezőnek, de komolyan ezen az oldalon úgy látszik mindenki csak azt lesi, hol lehet lehurrogni a másikat...

Szóval a gyerekem még csak 6 hónapos, úgyhogy még igencsak igényli a napi 24 órás figyelmet, egyáltalán nem viszem túlzásba a babusgatását, sőt direkt szoktuk hagyni egyedül játszani, hogy szokja az önálló elfoglaltságot, még akkor is ha sír, külön alszik, stb eléggé "szigorú" szülők vagyunk főleg mai mércével mérve.

Csupán arra szerettem volna felhívni a 20 éves kérdező figyelmét, hogy egy gyerek mindent megváltoztat, és hiába megyünk el havonta egy moziba, vagy pl voltunk egy wellnes hétvégén is a közelmúltban, az élet akkor sem lesz már soha többé olyan felhőtlen, szabad és független mint előtte! De most komolyan ezt pont egy anyuka nem érti???

2010. jan. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!