Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki aki szintén használ...

Van valaki aki szintén használt vagy használ a terhessége alatt folyamatosan Nasivin orrcseppet? Mi bajt okozhat a babánál?

Figyelt kérdés
34 hetes terhes vagyok és már a terhességem elejétől felnőtt nasivin orrcseppet használok, mert nem tudnék nélküle létezni. Annyira bedugul az orrom hogy csak ez segít. Olvastam már sok mindent róla hogy nem szabad, meg hogy káros, de egyik sem bizonyított tény és az sem egyértelmű hogy mi bajt okozhat.
2014. dec. 1. 19:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az orrcseppet alapból sem szabad ilyen sokáig folyamatosan használni. Talán egy hetet írnak a használati útmutatóban. Hagyd abba, és menj el orvoshoz. Valami miatt be van dugulva az orrod, de az nem megoldás, hogy egész életedben orrcseppet használsz. Nem fog jót tenni.
2014. dec. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos nekem is muszáj volt használnom Nasivint mindkét terhességem alatt, bár nem folyamatosan. Nekem a védőnő a csecsemőknek való változatot javasolta, az hígabb, de persze nem is olyan hatásos, mint a felnőtt.

Okoskodni nem akarok, de SZERINTEM annyi gond lehet, hogy az általános érszűkület miatt kevesebb vér jut a magzatba, de nehezen tudom elképzelni, hogy az orrnyálkahártyán akkora mennyiség felszivódna.


Kedves korábbi válaszoló, a 4-5. Héten biztos, hogy nem károsodott a magzatod, pláne nem Nasivintől. Ez az un. őssejtes stádium, ha ilyenkor bármi károsodás éri a zigótát, spontán távozik. Ezt Czeizel Endre és még nagyon sok genetikus leírta. Nem is értem, hogy és ki mondhatott neked ilyet ...

2014. dec. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó, elhiheted, hogy jóval többet tudok erről a rendellenességről, mint Te. :) elég nagy butaságot írsz, de nem akarok belemenni... Több professzor, orvos, szakértő véleménye és bizonyított tény, hogy ez a rendellenesség a 4-5. héten alakul ki, a miértekről már lehet találgatni, de maga a kialakulása és annak ideje egyértelmű. Most linkelhetnék ezer magyar és külföldi orvosi portált, ami egyértelműen leírja. Persze könnyebb hinni a teóriákban meg a sokat emlegetett valótlanságban, hogy a 6. hétig nem történhet baj, ez mind csak illúzió.
2014. dec. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Utolsó, ezt a butaságot nem én találtam ki. Én is linkelhetnék, de mindenki abban hisz, amiben akar.

Megkérdezhetem, mi a neve a gyermeked szindrómájának/rendellenességének? Minden rosszindulat nélkül, szívesen tájékozódnék. Minden jót Nektek!

2014. dec. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Köszönjük! Én is ebben hittem, mert sok helyen hangoztatják, amég a saját bőrömön meg nem tapasztaltam az ellenkezőjét.

A rendellenesség neve oesophagus atresia.

[link]

(26.oldal)

2014. dec. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én tobb hetig hasznaltam, semmi baja nem lett tole! Abba hagytam amikor elmult a dugulas
2017. febr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia, sziasztok!

Lett valami következmény?

2023. máj. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsò neked lett valami következmèny? Szültèl màr ,vagy csak fogsz? 🙂Te mennyit hasznàltad ès milyen adagban?
2023. nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!