Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros mamik! Titeket befektet...

Cukros mamik! Titeket befektettek a terminus vége előtt csak a cukor miatt?

Figyelt kérdés
Itt fekszem a 39. Hét első napján és azt mondják szülésig maradok. Már egy tekercs wc papírt elsírtam... A kislányom és a férjem már most szörnyen hiányzik...
2014. dec. 3. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Nem. Milyen alapon fektettek be? Mit csinálnak veled odabent, amit nem tudnak amúgy, ha csak besétálsz? Milyen eredményeid vannak? Ha nem érzed úgy, hogy maradni akarsz, ugye tisztában vagy vele, hogy haza is mehetsz, akármikor??
2014. dec. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha orvosilag indokolt, akkor sajnos nem mehet haza, mert nem csak maga felett döntene, hanem a baba felett is, és ilyenkor saját felelősségre már nem engedik haza.

Inzulinos vagy? Mivel indokolják, hogy befektettek?

2014. dec. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Cukorbeteg vagy, vagy csak terhességi cukrod van? Ahol én szültem ott a cukorbeteg kismamákat a 35. hét környékén fektetik be, akkor is, ha nincs más probléma.
2014. dec. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kórháztól függ. Nővérem barátnőjét terhességi cukrosként az utolsó 6!!! hétben befektették. Én a Margit Kórházba járok, a második gyerekemmel vagyok terhességi cukros, de itt nem fektetnek be, hanem indítanak a 39.héten. Hogy miért ez a különbség? A diabetológus válasza éppen múlt héten: Mert ebben a Kórházban csak 14 ágy van a kismamáknak. Hát ennyi! A nagylányomnál 39+1-en indítottak a terhességi cukor miatt, a mostani nőgyógyászom már az elején mondta, hogy MÉG MINDIG EZ A PROTOKOLL) nAGYON SAJNÁLLAK MERT ROSSZ LEHET, ÉN MÁR AZON KIVAGYOK, HOGY PÁR NAPIG ITT KELL HAGYNOM A KISLÁNYOMAT HA MEGYEK SZÜLNI.
2014. dec. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Kérj esetleg egy "erősebb" vizsgálatot, hátha megindul, bár ezért most itt sokan utálni fognak.
2014. dec. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha nem tudják megindokolni, miért kell maradnom, pakolnék és mennék haza. Nem kérnék "erősebb vizsgálatot", csak józan észt. Ha vérvétel kell, be tudsz menni. Kétlem, hogy a fejed mellett állnak egész nap, hogy hogy vagy. Kontrollra meg be is lehet sétálni. Én inkább naponta ingáznék.
2014. dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én terhességi cukros vagyok, de engem nem fog idő előtt befektetni a dokim, ezt már tisztáztam vele.

Sőt, ha orvosilag nem indokolt (pl. a lepény nem meszesedik olyan mértékben) akkor indítani sem indít idő előtt. Szóval szerintem ezt orvosa válogatja...

32 hkm

2014. dec. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Semmi indok. Csak terhességi cukrom van, diétát tartom, otthon mért cukrom jó. Most írtam alá, h. Nincs saját felelősségre hazamenetel. Én hülye. És akkor most beszélik itt körülöttem a kismamák, h. 3 anyuka is 42+3-on ment szülni, mert addig hagyják... Amúgy semmit nem csinálnak velem. Nst reggel, aztán ennyi. Holnap megpróbálok dokival beszélni, sajnos nem fogadtam senkit. De reményt semmit nem látok. :(
2014. dec. 3. 12:59
 9/13 anonim ***** válasza:
Ezért írtam , hogy Kórház függő. A nem cukros kismamákat a Margitban 40+6-ig hagyják békén, másnap indítás! Ahány Kórház, annyi protokoll. Amúgy több Kórház azt is csinálja, hogy papíron vesz fel, tehát mától ott vagy szülésig, de amúgy hazamész, ők viszont elszámolják a napokat az OEP felé, tehát kapnak utánad pénzt úgy , hogy nem használtál egy fillért sem. Vagyis azért nyilván naponta be kell járni CTG-re, de nincs ételfogyasztás, ágyfoglalás stb...,Jó ötlet hogy rákérdezel az orvosra holnap, hátha azt mondja hogy oké aláírtad a apírt, de menj haza. Persze a te felelősséged, de tényleg nincs ok hogy benn maradj.
2014. dec. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is cukros voltam!Nekem azért kellett befeküdnöm,mert az volt ráírva a papíromra,hogy mivel cukros vagyok,nem húzhatom tovább 40.hétnél.Nekem is diétáznom kellett tudtam is tartani,jók voltak az eredmények.Nekem ezért kellett bent maradnom,mert azt mondta az orvos,hogy nem szabad átlépni a 40 hetet,mert az nem tesz túl jót a babának.Ugyhogy kereken a 40 héten megszületett a fiam 4050 g és 53 cm-rel.Ő neki is megnézték a vércukor szintjét,hogy nem-e cukros.
2014. dec. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!