Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12. heti vérvétel+UH kötelez...

A 12. heti vérvétel+UH kötelező még, vagy csak magánúton lehet megnézetni?

Figyelt kérdés

Kora terhességben övsömöröm volt, így az orvos genetikát javasolt. Nem tudom eldönteni, hogy ez csak az ultrahangot jelenti, vagy vérvételt is? Mert ha mindkettőt, nem vele szeretném megnézetni, hanem valami komolyabb klinikán. A kombinált teszt kiszűr mindenféle rendellenességet?

Köszönöm a segítséget!


2014. dec. 9. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Az alap genetikai ultrahang a 12. héten van, kötelező. Csak magában egy ultrahang. Néznek mindenképpen orrcsontot és tarkóredőt. Vérvétel nem tartozik hozzá.

Én csak sztk-ba jártam eddig, 14 hetes vagyok. Először a 7. héten voltam, visszahívtak a 11. hétre, akkor kaptam meg a 12. heti genetikai beutalót és időpontot. Kaptam e mellé egy tájékoztatót is a kombinált tesztről és egy csekket 9000 forintról. A kombinált tesztet nem támogatja a TB. Azért szokták javasolni, mert az AFP megszűnt, és ha valaki parásabb, akkor ez az alternatíva van. A kombinált teszt ultrahang + vérvétel, de nem tudom, mit néznek még pluszban az ultrahangon.

A 9000 forint sem 9000 forint mindenhol, én ennek a "cégnek" a tájékoztatóját és csekkjét kaptam: [link]

Egyébként nem csináltattam meg, de nem aláztak meg érte. Csak a csekket kérték vissza, a füzetkét megtarthattam. :D

Nem szűr mindent a kombinált, csak a Down és Edwards szindrómát. A Pataut nem szűri.

2014. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kombinált teszt fizetős, és főleg 3 genetikai betegségre szűr, mindhárom kromoszóma rendellenesség. (Down, Edwards, Patau kórok.) Csak valószínűségi eredményt ad. Valamint az ultrahangvizsgálattal kiszűrhetők az egyéb durva fejlődési rendellenességek is.
2014. dec. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem láttam az előző választ, de az én leletemen Patau - ra is van eredmény...
2014. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

A Magzati Diagnosztikai Központ nem szűr Patau-ra. De nem minden sztk velük van kapcsolatban.

[link] Itt sem szerepel.

A Patauról volt kb. 3 mondat a füzetben és ennyi, se grafikonok, se statisztikák.

2014. dec. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én az Istenhegyiben voltam, az ottani leletemen van rajta a Patau is.
2014. dec. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!