Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem késö 10-11 hetesen dokihoz...

Nem késö 10-11 hetesen dokihoz elmenni? Van addig valami fontos vizsgálat?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

6-8 hetesen igazolják a terhességet, mert akkor már van szívhang, terhesgondozásba vesznek és megkapod a kiskönyvet, valamint az első beutalót vérvételre, ahol vércsoportot néznek és fontosabb betegségeket szűrnek. Azért is érdemes, hogy az esetleges néhenkívüli terhességet vagy missed abortot időben észrevegyék, valamint pontosítsák a bab korát és a szülés várható időpontját.


De nem lesz nagyobb bajod belőle, ha csak 10-11 hetesen mész először orvoshoz. Az első fontos vizsgálat a 12. heti UH. Viszont én addig nem bírtam volna ki. :-)

2010. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én 15 hetesen jutottam el mert 14 hetesen tudtam meg egyébb okok miatt,semmi bajom se nekem se a babámnak nem volt azóta egy egézséges vidám,aktiv pici fiam van aki 3,5 hós.
2010. febr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nekem semmi jele nem volt a terhességemnek max annyi hogy sokat fájt a hasam így elmentem orvoshoz! 11 hetes pocis voltam amikor kiderült hogy pocaklakóm van!:) Következő héten mennem kellett a 12 hetes uh-ra!
2010. febr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem késő. Addigra már 100%, hogy lesz szívhang, és a védőnő is a 12. hétig ki tudja állítani a kiskönyvet.


Én 6 hetesen mentem először, manuális vizsgálat volt, meg UH. Rá 2 hétre megint UH mert először még nem volt szívhang. Utána csak a betöltött 12. héten volt a kombinált teszt, ami egy UH és egy vérvétel.

Ezt követően 16 hetesen egy vérvétel.

18 hetesen genetikai UH.


Semmiről nem maradsz le, ne aggódj.

Gratulálok a babához! :)


21 hetes kismama

2010. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én mindhárom babánál 12 hét körül mentem.
2010. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szia.szerintem kicsit késő ,mert a 12. hétig,legalábbis nálunk,meg kell lennie a kötelező vérvételnek,meg a belgyógy vizsgálatnak.és ahol ezekre a helyekre időpont kell,ott nem egy nap alatt intéződik el.
2010. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sosem késő elmenni, de jobb minél hamarabb.

Az anyám 20! hetesen ment először orvoshoz, mert addig nem tudta, hogy terhes. Hála Istennek egészséges lettem.

2010. febr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én minden babámmal a 11-12. héten mentem! Nem késtem le semmiről. A védőnő bármikor ki tudja adni a kiskönyvet, a 12 hetes uh-ra is mehetsz akár 13 hetesen is (nekem most is csak a 14. héten csinálták, a kor alapján tudják, mi számít jó értéknek), belgyógyászatra bármikor mehetsz és még a labort se késed le...Szóval semmiről nem maradtál le és az uh-n már nem csak a szívhangot egy egy kis pöttyöt fogsz látni, hanem a babát.
2010. febr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Abszolút nem késő, legalább már lesz szívhang. Nekem a dokim mondta, hogy 9 10 hetesen menjek először.
2010. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia!

én 9 hetes terhesen mentem el, úgy kaptam időpontot, a pozitív tesztek után 2 hétre! semmiről sem maradtál le, legfeljebb figyelj oda, hogy ne cigizz(ha cigizel), ne emelj nehezet, kíméld magad, mert az első trimeszterben érzékeny vagy!

utána meg már úgyse akarsz ilyeneket!

meg kezdj vitamint szedni, folsavat és magneB6ot.

:)

2010. febr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!