Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köhögés & tüsszentés = bepisilés?

Köhögés & tüsszentés = bepisilés?

Figyelt kérdés
32 hetes terhes vagyok. Nagyjából a terhesség közepe óta előfordult, hogy egy-egy tüsszentésnél egy csepp pisi is ment a bugyimba...Viszont az utóbbi pár napban ez egyre rosszabb, kicsit beteg lettem, és minden egyes köhögésnél jön egy kicsi, de már nem csak egy-egy csepp...Hiába használok tisztasági betétet, naponta többször is át kell öltöznöm. Ez normális szerintetek? És ha valaki volt így, van erre valami megoldás/házi praktika? Nagyon kellemetlen... :(
2014. dec. 12. 18:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ezt hívják stressz inkontinenciának.
2014. dec. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Háát..

kettőt tudok tanácsolni.

1.házorvos,amúgy sem lenne rossz ötlet ha szednél rá valamit,illetve ha megnézne

2.nem magzatvíz csordogál? azt ellenőrizte a nődoki?

38hkm

2014. dec. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2014. dec. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én már fiatalkoromtól szenvedtem inkontinenciától egy gyerekkori sérülés miatt. Nekem az intimtorna segített. A terhesség alatt is előjött sajnos, de ennyire nem durván. Nah de a szülés után. Lehajoltam, és már folyt is. Aztán a torna teljesen helyrehozott, most már semmi bajom nincs. Sajnos nem tudsz mit tenni, a megnövekedett teher, nyomás az oka. Kitartást kívánok. NÉzz utána az intimtornának, terhesen egyedül ne állj neki, de szülés után mindenképp. Keress fel gyógytornászt, nálunk Zalaegerszgeen például az orvosok beutalhatnak tb alapon gyógytornára, ahol gyógytornász állít össze gyakorlat sort, segít begyakorolni stb.
2014. dec. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez valószínűleg azért van, mert a baba pont a húgyhólyagon fekszik, vagy legalábbis nyomja. Az intimtorna segíthet rajta, hogy még így is vissza tudd tartani, sőt ezzel megelőzhetőek a szülés utáni inkontinenciás problémák is. Otthon, magadban tornázhatsz, és ha nem ilyen jellegű a probléma, akkor sem árt, hiszen ezt egészséges, sőt nem várandós nőknek is javasolják! Nem nehéz megtanulni!

Jó tornát!

2014. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

Nem gondolom, hogy magzatvíz szivárogna, mert az orvos már ránézett azóta, és minden rendben volt a magzatvízzel. Valamint kimondottan pisi szaga van.

Az intimtornának utánanézek.

Köszönöm!

2014. dec. 12. 19:07
 7/16 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy már páran írták. Intim tornát kell végezni naponta legalább kétszer. Szülés után is jót fog tenni.
2014. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mindenképpen intim tornázz,mert valószínűleg kicsit gyengébbek az izmaid mint kellene és erre a babavárás is rá segít.Valszeg elmúlik szülés után,de van akinek nem.Kriston Andreának van dvd-je,terhesen is lehet csinálni,sok problémára jó.
2014. dec. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ne idegesítsétek már. Ha köhögésnél folyik be pár csepp, az nem inkontinencia. Teljesen normális, elmulik ha kint lesz a baba.
2014. dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, a fiam rátelepedett a hólyagra és szülésig nyomta el egyre jobban sajnos. Kaptam antibiotikumot is a végén, hogy biztosan ne gyulladjon be, annyira el volt már nyomva. Szülés után már nem volt ilyen problémám. (ha lett volna, akkor intim tornát megpróbálom, d enem kellett)
2014. dec. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!