Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köhögés & tüsszentés = bepisilés?

Köhögés & tüsszentés = bepisilés?

Figyelt kérdés
32 hetes terhes vagyok. Nagyjából a terhesség közepe óta előfordult, hogy egy-egy tüsszentésnél egy csepp pisi is ment a bugyimba...Viszont az utóbbi pár napban ez egyre rosszabb, kicsit beteg lettem, és minden egyes köhögésnél jön egy kicsi, de már nem csak egy-egy csepp...Hiába használok tisztasági betétet, naponta többször is át kell öltöznöm. Ez normális szerintetek? És ha valaki volt így, van erre valami megoldás/házi praktika? Nagyon kellemetlen... :(
2014. dec. 12. 18:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha éreztem, hogy tüsszentenem kellett már raktam keresztbe a lábam... Nekem szerencsére a szülés után elmúlt.
2014. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ne engedd, hogy rádijesszenek! Sok itt a "jószándékú, segíteni akaró" ember...

Pont tegnap olvastam az egyik terheskönyvemben, hogy 30. hét után ez teljesen normális, a baba már nyomhatja a hólyagot, egyre kevesebb a hely.

Velem is előfordul időnként, főleg ha hirtelen nevetek vagy tüsszentek. Ne aggódj! :)

2014. dec. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem ijesztegetés,hogy azt mondjuk intimtornázzon.Nekem soha nem volt ilyen gondom,aztán megszültem,és utána be-becseppentem néha,plusz a hüvelyem is kissé kitágult maradt.Pár hét intim torna (dvd-ről,és állítólag a hagyományos tanfolyam még hatékonyabb) megszűnt minden problémám.Nem mondom,hogy a kérdezőnek is lesznek szülés után gondjai,de mindenesetre jeleztük,hogy van megoldás,ha esetleg mégis.
2014. dec. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi választ is, páran most kicsit megnyugtattatok, hogy másnál is volt ilyen...Anyukámnak is volt terhesség alatt, de már nem emlékszik, milyen mértékben...viszont terhesség után teljesen elmúlt. Remélem, nekem is így lesz...:)
2014. dec. 13. 08:41
 15/16 anonim ***** válasza:
A bepisilés legyakoribb 5-6 hónaposan, majd ha a magzat leereszkedik- szünet,majd 8-9 hónaposan szinte mindekivel előfordul. Ha ez az első babád akor értem hogy nem érted hogy ilyenkor a tested nem pont ugy viselkedik mint előbb, ha csak néhány csepp akkor használhatsz éjjeli betétet, ha már több akor... hát elmondom én hogy oldottam meg. Kb. 8 hónaposan már nem csak egy pár csepp ment be, Tena betétet használtam nappal, éjjelre vettem ugyancsak Tena pelenkát mert másképen teljesen átáztam.De az utolsó hetekben már nem volt elég a betét, a munkahalyemre pelussal mentem de este kicsomagoltam magam, száritootam magam, este egy nagyon kényelmetlen törölközőt ragtam be , a gyerekem most 8 éves és mostmár minden csak egy emlék.
2014. dec. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Még véletlenül sem ráijeszteni akartam a kérdezőre. Igen, bizony ez is egyfajta inkontinencia, ahogy írtam STRESSZ inkontinencia, másként vizelettartási zavar. El fog múlni szülés után néhány héttel/ hónappal. Második gyerekemet várom. Elsővel is volt, és most a másodikkal is, szóval tudom miről beszélek.
2014. dec. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!