Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik a második gyermeküket 2...

Akik a második gyermeküket 2 éven belül szülték, hamarabb nyílt a méhszájuk?

Figyelt kérdés

Védőnő mondta, hogy esélyes, hogy idő előtt elkezd nyílni a méhszáj. Félek a vetéléstől és koraszüléstől. Próbálom nem sokat emelni a fiam, viszont az kivitelezhetetlen, hogy soha ne vegyem ölbe.

11 hetes vagyok.


2014. dec. 21. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem nyílt hamarabb. Sőt, indítani kellett a másodikat :)
2014. dec. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, semmi gond nem volt. Az elsőnél az utolsó 4 hétben pihentem, a másodiknál a nagyobb miatt nem volt megállás, cipelés, emelés, lépcsőzés vele együtt. A 2. és 3. között levegőt sem vettem.
2014. dec. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem nyílt hamarabb, sőt a második egy héttel később született, mint az első. Sokat emelgettem. 19 hónap különbséggel szültem.
2014. dec. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nyugoj meg,nekem is inditani kellett,a masadikat is es a harmadikat is. 1,5 ev a kulombsek koztuk.erthetobben az elso 3 masodik 1,5 es a harmadik ekkor szuletett.az elso es legfontosabbnak tartottam,megtanitottam,hogy az en segitsegemmel,ha fogom a kezet maszon bele a babakocsiba,agyaba.babakocsit olyant valasztottam aminek az elejet ki lehet nyitani,kikapcspltam az ovet es szalt le.az agyat az agyunk melle tetem,igy biztonsagosan ki be szalhatott.az en gyerekeim sulyra nagyon nagyot nyomtak ugyhogy en eleve nem szoktattam ugy,hogy az uton felvegyem,ha hosszabb utra mentunk kocsival,setalni peddig lassan raertunk,soha nem is fordultak szembe hogy felvegyem.ha barmi kerdesed van szivesen valaszolok.en ezt ugy csinaltam hogy megfigyeltem ki hogyan teszi es eldontottem mit kell maskepp csinalnom az en helyzetembe,azert hogy ne legyen meg nehezebb.szerencsere volt viszonyitasi alapom.meg egy fontos dolog,figyelj arra hogyan banik a nagy egy jatekbabaval,en mindig mondtam,ovatosan,faj neki stb,mire megszuletett a kicsi gyenged volt,semmi hirtelen mozdulatot nem tett feleje,pelenkazasnal adtam nekik is egy babat es csinaltak.igaz egyszer anyos bekavart es meggondolatlanul azt jatszottak hogy megvernek egy babat,az ertelmet nem latom,de ez tortent,ekkor konkreten megmondtam ilyen vagy ehhez hasonlo ne legyen tobbet.a gyerekkel peddig kezdem elolrol hogy gyenged legyen egy babaval,es sikerult.kicsit hosszura sikerult
2014. dec. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja meg annyit akartam,nem azt mondom ne vedd soha olbe,sot ne ereezze elnyomottnak magat.ezt is meglehet oldani,leulsz es olbeveszed,odabujsz hozza.a lepcsozest sajnos nem tudom megoldani,en kertes hazba lakom,ezzel nem volt gondom
2014. dec. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem nyílt hamarabb, a nagyobbik lányom 22 hónapos volt, amikor a pici született. Mivel a nagy mozgáslemaradás miatt nem tud még járni önállóan, sokat cipeltem, emelgettem, tsmt tornáztam vele. 10-11 kg volt. Ettől függetlenül valóban érdemes azért vigyázni, de nem törvényszerű, hogy gyegébb a második gyereknél a méhszáj.
2014. dec. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem nyílt hamarabb, pedig a fiam 2 év 9 hónapos volt, amikor a második (!) kistestvére megszületett, tehát 3 éven belül 3 gyerekem született. Semmi gond nem volt. Nagy dolgokat nem emelgettem, de a gyerekeket azért néha kellett.
2014. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!