Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák akik leszoktak a...

Kismamák akik leszoktak a dohányzásról! Ti hogy küzdtetek meg az elvonási tünetekkel?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok, 2napja tudtam meg hogy babát várok,azóta nem gyújtottam rá de már olyan szinten kívánom a cigarettát és olyan szinten idegbeteg vagyok hogy úgy érzem lassan szétverem a házat! A családdal már csak ordítozni tudok, kb egy órája már csak sírok a feszültségtől. Tudnátok ajánlani valami hatásos módszert amivel enyhíthetem ezeket a tüneteket?
2014. dec. 25. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
En a pozitív teszt után nem gyújtottam ra. Ennek 2 hete. Mikor ragyujtanek, arra gondolok, hogy ha nem teszem egészséges babám lesz. 15 évig dohányoztam, nekem elég erre gondolni es nem is kívánom utána .
2014. dec. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Na, ezért jó leszokni hamarabb:)

Eddig sokat cigiztél? Szerintem ha ennyire kivagy inkább szűvj el egy gyenge vékony cigit, max napi 1et, aztán 2 naponta és így szép lassan állj le. Vagy elektromos cigit, igaz, az is káros de közel sem annyira, mint a rendes cigi. Én még nem vagyok terhes, csak elkezdtem csökkenteni időben, hogy mire az leszek ne menjek a falnak. Napi 1 dobozról lementem napi 2 szálra, az utóbbi hónapban max napi 1, de van hogy 2-3 napig semmi. Így biztos simán abba tudom hagyni mikor terhes leszek.

2014. dec. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2 terhességnél is pozi tesztnél letettem a cigit. Elsővel a szoptatás végéig nem gyújtottam rá, aztán visszaszoktam.

Most a második babámat szoptatom, sokszor eszembe jut a cigi. Olyan jó lenne egy finom kávé egy cigivel. Ez valahogy a felnőtt, "nem anya" létemre emlékeztet. :)

Soha nem ordítoztam és nem akartam szétütni a házat, főleg nem sírtam órákig. Viszont többet nassoltam, az tény. Híztam is sokat, de az első szülés után is lement és most is lassan de biztosan fogyok.

Inkább rágcsálj répát, vagy ami jól esik. Nézz sorozatokat a neten, vagy jó filmeket. Sétálj, pihenj, aludj nagyokat amíg lehet. Ezek lehetnek az "egészséges pótcselekvések".

Vagy esetleg azt várod, hogy valaki itt feljogosítson arra, hogy napi egy két szálat el lehet szívni?

Tudom orvosok is azt mondják, hogy inkább 1-2 cigi, mint a stressz.

Hát nekem mindig az jutott eszembe, hogy a kisbabám fuldoklik a méhemben. Ez nagy visszatartó erő volt.

2014. dec. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem akarok rágyújtani. Nem tudom miért van ez, én is mindig próbálom magam nyugtatni ha eszembe jut a cigi,vagy iszok egy nagy pohár vizet stb.. De magát az idegbajt nem tudja elmulasztani semmi.. Egyébként 4 éve dohányzok kb 25 szálat szívtam naponta. Tegnap és délelőtt még azt éreztem hogy fu de jó nem cigizni, sokkal jobban érzem magam stb.. Most meg.. ;(( idegbaj!! Egyébként köszi mindenkinek a választ :) jó, hogy nektek könnyebben ment én még szenvedek de remélem már nem sokáig
2014. dec. 25. 20:17
 5/12 anonim ***** válasza:
Második babámat várom, mindkettőnél pozi teszt után raktam le. Fura mert akkor is és most is az első két nap volt borzasztó. A tippem nem épp diétás de amikor már úgy éreztem nem bírom elnyammogtam egy gumicukrot, nyalókát, savanyúcukorkát, tic tacot! A párom rendes volt, és mindkét alkalommal letette velem együtt. Addig minden reggel együtt kávé, ki az erkélyre és cigi! Én akkor lettem idegbeteg és nem bírtam tovább, mikor megszültem. 4 órákat aludtam, nem tudtam enni, így nem volt tejem...akkor azért voltam idegbaj, így szinte rögtön visszaszoktam. Persze nem szoptattam. Borzasztó hogy teljesen sosem tudsz leszokni róla, mert néha-néha eszedbejut, egyszerűen sosem tudod elfelejteni. És igen a gyerekmentes felnőtt (szabad) életemet juttatja eszembe! :) Nem mondom hogy soha többet nem gyújtok rá, de amíg babát várok/szoptatok addig biztos nem. Persze nem lenne jó visszaszokni, és nem is tervezem! Mindenesetre légy nagyon büszke magadra, hogy egyáltalán sikerült letenni! ;) És kitartás!
2014. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én mondjuk négy hónappal a terhesség előtt szoktam le, így annyival könnyebb volt, hogy nikotintapaszt tudtam használni az első pár nehéz hétben. De ezen kívül nekem a rágózás sokat segített. Mert a megszokás ott dolgozik az emberben, hogy valamit kezdenie kell magával. Így amikor amúgy elszívtam volna egy cigit, bevettem egy rágót, és kicsit jobb lett.


Ezen kívül töltse ki a gondolataidat a baba - szorítsa ki a cigit. Olvasgass, fórumozz, tervezgess. De a legfontosabb az elhatározás: hogy ne AKARJ dohányozni.

2014. dec. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem az segített a legtöbbet, hogy a párommal együtt szoktunk le. Tehát nem pöfékelt az orrom előtt, hogy nekem még jobban hiányozzon. És télen, mikor lefagy az ember ujja, nem is annyira hiányzik.

Szerintem eleinte prótold valami pótcselekvéssel. Legyen a szádban egy szívószál, rágcsálj valamit, kanalazgass valami apróságot, a lényeg, hogy a mozdulat meglegyen. Ez az első lépés. Utána már ezt is le fogod tudni tenni.

Mi a teherbeesés előtti hónapokban szoktunk le, ennek már 3 éve.

A mai napig néha beszélünk, milyen jó is volt "vagányan" együtt cigizni, de egyikőnknek sem hiányzik.

2014. dec. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
igaz még jóval a baba előtt leszoktam, de nekem az segített, hogy megnéztem magam kívülről, hogy milyen szinten befolyásol, kifordít engem a cigi, és szabályosan meggyűlöltem. Te is nézz magadra! a cigi nem segít rajtad, sőt mi több, csakis a cigi okozza, nem Te, hogy ordibálsz, sírsz stb stb. ez egy undorító utálni való agyirányító szörny! kívánom hogy hamar megszabadulj tőle! bizony erről nem lemondani kell, sokkal inkább megszabadulni végre tőle!
2014. dec. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom, tudom, hogy nem könnyű. Én 6 hetes vagyok, a pozi teszt előtt 10-15 szálat szívtam naponta. Pozi teszt után 3 napig voltam"tiszta", utána idegbaj, de olyan szinten, hogy remegett a kezem és sírógörcsöt kaptam, mert kicsit megégett a süti, akkor kimentem cigizni egyet. Azóta a reggeli kávéhoz szívok egyet, maximum még este egyet ha nagyon kivagyok és próbálom kitalálni hogyan tegyem le. Az a baj, hogy kívánom nagyon, a hányinger és társai nagyívben elkerülnek, sajnos...
2014. dec. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! :) most 3.napja vagyok tiszta. Hiányzik és a megvonási tünetek még nem hagynak békén. lassan de biztosan egyre könnyebb lesz,ezt mondogatom mindig magamnak. Amúgy van pár ismerősöm akik nem terhesen tették le a cigit, mind azt mondták hogy ne örüljek a neheze még most jön. Szerintetek? Lehet ennél is jobban kívánni a cigarettát? :D
2014. dec. 29. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!