Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amióta terhes vagyok (már a...

Amióta terhes vagyok (már a 2. trimeszterben vagyok) úgy érzem, túl érzékeny lettem, lehet ezzel valamit kezdeni, vagy ez van, és kész?

Figyelt kérdés
Úgy érzem mindenki sokkal bunkóbb, és, hogy mindenki csak megbánt. Nem szeretném, hogy minden (baráti, családi, meg úgy ált.) kapcsolatom megromoljon emiatt. És nagyon könnyen el is tudok kettyenni, egészen depressziós hangulatba kerülni. Ahelyett, hogy élvezném a kismamaságot, sokkal rosszabbul érzem magam hangulatilag, mint a terhességem előtt, pedig nagyon vártuk már a férjemmel a kicsit, és elmondhatatlanul örülünk is neki! Nem tudtok valami megoldást véletlenül? Nagyon örülnék neki, ha megszűnne ez a túlérzékenység, mert félek, hogy tönkre tesz.
2010. febr. 3. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Hát sajnos u.ebben a cipőben járok, remélem a kapcsolatom nem megy rá. Ki vagyok élezve minden szitura, stresszhelyzetre, minden idegesít és mindent felfújok jó nagyra. Esténként citromfű teát kortyolok és napi 3x2 magneb6. Valamelyest enyhíti...
2010. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Foglald el magad valami hasznos dologgal,olvasás,séta,kézimunka stb.Akkor nem lesz időd annyit foglalkozni magaddal.Ne a terhességeddel foglalkozz állandóan,és ne pánikolj,hogy mi lesz majd a szüléskor.
2010. febr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az 1. válaszadónak üzenem, hogy pont ezekkel próbálkoztam én is, de a citromfű teától kicsit émelygek. (Nem rajongok érte.) Te sem ízesíted, ugye? Meg kár, hogy mások nem veszik figyelembe az állapotomat, és bunkón viselkednek! De lehet, hogy én vagyok inkább érzékeny, hogy mindenen megbántódok! Arra gondoltam, az lenne a legjobb, ha nem is beszélnék inkább senkivel, mert csak a konfliktus van belőle! Amúgy egy csomó dolgom van, ami elfoglal, nem ez a gond, hogy unatkozom, vagy, hogy állandóan a terhességemmel foglalkozom, pont az ellenkezője, szinte észre sem veszem, hogy terhes vagyok, úgy kell magamat figyelmeztetni, hogy gondoljak a babára is, mert sokszor annyira feldühítenek, hogy szinte el is felejtem a nagy mérgelődésben, hogy nem vagyok egyedül! Ezért is aggódom, nehogy baja legyen a kicsinek! (Amúgy a szüléstől nem félek.(Még)
2010. febr. 3. 21:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Az állapotod nem jogosít fel semmire, a világ tán ne álljon meg neked!? Gondolom nem löknek fel és gázolnak át rajtad, nem csinálnak semmit. Csak épp annyira idegesítőek mint amikor nem vagy terhes csak most hisztizel! Fogd vissza magad, azért mert a "hormonok"... még nem tehetsz meg akármit következmények nélkül. Uralkodj magadon. Ennyi. Legyél jó kedvű még akkor is ha csak hazugság, bizonyított tény hogy attól valóban jobb lesz a kedved!
2010. febr. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Ezt én írtam ki! Olvasd el!

jelentem, azóta elmúlt. :-)))

2010. febr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A harmadik válaszadónak üzenem: De pontosan, hogy fellöknek, múltkor is amikor a kórházba kellett mennem vizsgálatra, a liftből megérkezéskor ki akartam szállni, és nem engedtek, tódultak befelé a liftbe, mint a veszett csorda, épp, hogy nem löktek fel! Nagyon rosszul esett! Ez milyen viselkedés? Ráadásul egy kórházban??? És ilyen esetet még tudnék egy jó párat mesélni! Én nem vagyok idegbeteg, csak az ilyenek pl. nagyon ki tudnak akasztani, nem kérem, hogy a világ álljon meg nekem, csak azt, hogy egy kicsit legyenek tekintettel az állapotomra, és ne ilyen tapló módon viselkedjenek, bosszantsanak fel szándékosan! Én soha nem viselkednék így egy kismamával! Én nagyon kedves lennék, nem bunkó, amikor valaki ilyen állapotban van!!! Szerintem ez a minimum! És pont ezt érzem, hogy körülöttem mindenki milyen bunkó! Komolyan mondom, hogy a terhességem előtt még sokkal kedvesebbek voltak velem! Nem értem! A feje tetejére állt a világ?? Már semmi sem szent?
2010. febr. 4. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!