Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtt egy hónappal...

Szülés előtt egy hónappal hogy viselkedett a férjetek/párotok? Segített pl. a házimunkában?

Figyelt kérdés

Engem ma nagyon megbántott.

Vendégek voltak nálunk, akik nem sokkal az érkezésük előtt szóltak ide, hogy betoppannak.

Gyorsan elpakoltam a nappaliban az ilyen-olyan dolgokat, ami esetleg nem odavaló, rendet csináltam, a mosogató viszont tele volt. Megmondom őszintén, utálok mosogatni, mert ott görnyedek felette és nagyon fáj tőle a derekam, medencém majd leszakad. Emiatt 2 naponta szoktam csak mosogatni.

Erre elkezdi mondani, hogy már rég el kellett volna mosogassak, ami egy részről igaz, de én úgy gondolom, hogy nem érzi át, mennyire terhemre van 8 hónapos terhesen ez a dolog. Más kismama (itt is van egy a szomszédban) egész nap alszik és az egész család körülötte forog, lesik minden gondolatát, mindenki őt segíti, nekem viszont nincs segítségem, pedig néha nagyon jól jönne.

Nem tudom elképzelni, mi lesz, ha megszületik a pici, hogy fogom bírni?! Már-már depressziós vagyok emiatt.

Első baba, de gondolom kitűnik a kérdésből.


2015. jan. 2. 19:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
15%

Azért szerintem nem olyan nagy dolog elmosogatni. Én is voltam kismama, én is voltam piszok rosszul, nekem is fájt mindenem, nyilván a megerőltető, nehéz munkákat nem csináltam, de azért a mosogatás nem tartozik ezek közé.

De az is igaz, hogy ha már ekkora szája volt a férjednek, miért nem mosogatott el ő? Neki is addig tartott volna. És te kismama vagy, míg ő meg nem!

És nyugi, ne legyél depressziós. Fogod bírni! Engem közvetlenül szülés után műtöttek és műtéti sebbel, fél lábon állva is megcsináltam a dolgom.:) Kitartás!:)

2015. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Nem is az, hogy nem akarom megcsinálni, de én se szólok bele, hogy milyen tempóban takarítja el a havat kintről, vagy ilyesmi. Az zavarta, hogy jönnek a vendégek és ott a mosatlan, tudom. De olyan szemrehányóan, bántó módon mondta, hogy utána órákig sírtam.

Persze, tudom, túlreagálom, egyértelmű, de most a hormonok is szórakoznak velem és borzasztó rosszul esett, még most is gyűlnek a könnyek a szemembe, pedig már délelőtti a sztori.

2015. jan. 2. 19:55
 3/24 anonim ***** válasza:
18%

nekem a férjem sokat segit a kapcsoltunk elején megbeszéltuk, hogy kozosen csinálunk mindent, takaritást, mosogatást, fozest stb.


hál istennek én nem éreztem az -édes terhet (pedig 4 kg-os babám szuletett), a 9. honap végéig -házvezetonoként- dolgoztam egy családnál, napi 14 orát. takaritottam 300 nm, foztem napi kétszer, hoztam- vittem a gyerekeket (napi 80 km vezetés volt), pénteken még takaritottam náluk, vasárnap meg megszultetett a babám.

2015. jan. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
40%
34 hetes kismama vagyok első babával és nekem sem segít a párom semmit,amin többször kiakadtam már,vannak napok amikor nehezen bírom magam ,akkor pihezek többet,de van amikor tipp-topp vagyok.Nekem nincs senkim aki most is segítsen vagy a szülés után itthol segítsen így magamra vagyok utalva,kíváncsian fogom várni hogy a párom a kicsi megszületése után hogy fog állni a dolgokhoz.Egyedül annyit csinált hogy a szobát a héten átrendezte.Már nem is idegesítem magam ezen.....itthol vagyok és ráérek megcsinálni lassan mindent..
2015. jan. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
49%

egyrészt nem segít magától, csak ha megkérem, akkor szó nélkül megtesz bármit. másodrészt nem kértem tőle semmit szinte, az újszülött ellenére. 10 órát dolgozik-utazik, hogy nekünk mindenünk meg legyen. hát veszem a fáradtságot, és elmosogatok neki.

harmadrészt 8 hónaposan én még javában dolgoztam, melo után vezetni jártam, 9 honaposan vizsgaztam forgalomban es az otthon toltott napok alatt mostam foztem kapaltam a kertben, hogy tiszta lakast es teli hutot hagyjak a ferjemnek mikor a korhazba megyrk.


ha vendegek jonnek akkor foleg elmosogatok egyebkent is rém igénytelen dolog hogy 2 napig nem mosogatsz én tuti nem bírnám.

azt hiszem sok férfi ezért lesz kiegett 10 ev hazassag utan: egy nő, rendben, gyerek zsivaly ok, 10 óra meló és vita ha utána sörözik, ám legyen, de hogy még emellett retek is legyen, főleg ha a nő otthon van..

2015. jan. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

Igen, segített. Előtte is, azóta is.

Mondjuk mi lakásban lakunk, itt nincsenek "férfi" munkák (nem kell havat lapátolni, fát vágni, kertet ásni stb).


Ha viszont már nem dolgozol, akkor tényleg furcsa, hogy nincs erőd egész nap elmosogatni. Akár úgy is, hogy 3-4x 5 perc alatt.

2015. jan. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyit segített mint előtte. Én még dolgoztam, ő is, így felesben csináltuk a házimunkát. Panelban lakunk, így kerti munka nincs, de a főzés, mosás,.takarítás felesben ment. Miután megszületett a fiunk, és.szabin volt,.rengeteget segített, miután visszament dolgozni, akkor is segített. Amikor pedig én mentem vissza dolgozni, és ő jött el gyedre, a fiunk nyolc hónapos korában, én is segítettem neki. Ebből nálunk sohasem volt vita. Mondjuk el nem tudtam volna képzelni, hogy azért, mert terhes vagyok, és körül ugrálnának.
2015. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%
Nah még egyszer. Szóval el nem tudtam képzelni, hogy azért mert terhes vagyok, egész nap aludjak és elvárjam, hogy körülugráljanak.
2015. jan. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, elmondtad neki, hogy több segítséget, és nagyobb türelmet szeretnél? Mert nekem az jön le, hogy eddig megcsináltad szó nélkül. A bántó hangsúlyt/beszólást én sem szeretem, és bár néha én is hajlamos vagyok rá, mindig megmondom a férjemnek, ha valami rosszul esik, és azt is, ha segítség kell. Téged is erre bíztatnálak:)
2015. jan. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%
Huuu de jó annak a kismamának, aki egész nap alszik és körülugrálja a családja... Ezt én nem tehetem meg sajnos. Most vagyok friss terhes és két pici gyerekünk van én meg totál aluszékony vagyok most, dehát ez van. Meg kell oldani így. Én is voltam kismama, kétszer is. Tudom, hogy milyen kellemetlen főleg az utolsó hetek, de azért annyira nem, hogy két napig ne mosogassak. Nem hiszem, hogy olyan sok minden van, hogy órákig kellene görnyedned. Szívedre vetted, dolgoznak a hormonok stb..., de azért kicsit összeszedhetnéd magad. A mosogatás nem egy durva fizikai meló.
2015. jan. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!