Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon magam alatt vagyok,...

Nagyon magam alatt vagyok, jól jönne pár jó tanács, vagy pozitív tapasztalat?

Figyelt kérdés
Elég hosszú a történetem, összefoglalom.Úgy néz ki terhes vagyok, két pozitív teszt, több mint két hét késés, rossz közérzet, hányás, mivel már 4* voltam terhes tudom hogy ezek annak a tünetei, majd jövő héten megyek dokihoz.De.Nagyon félek, sőt rettegek hogy mi lesz.Volt két vetélésem, egy korai és egy kései, valamint egy nagyon nehéz, problémás terhességem, sok fekvéssel, magas vérnyomással, vizesedéssel, méhszájproblémával, a végén több hét kórház.Szóval szinte minden összejött a kilenc hónap alatt.Alig vártam hogy végetérjen.Nem jó emlék egyáltalán, de persze a gyermekem imádom ,és Ő az első az életemben!Igazából én már nem szeretnék több gyereket, vagyis igen is meg nem is.Ha tudnám hogy nem lesz annyi baj, akkor nem rettegnék, de így...Tudom felelőtlen vagyok, tudom védekezés alaposabb, mindent tudok, okolom is magam hogy ilyen helyzetbe kerültem, amibe most jöttem rá hogy mennyire is nem akartam.Éjszakánként nem alszom, rossz gondolataim vannak, erős szívdobogásom.A vérnyomásom is magasabb mint eddig, akkor mi lenne a végére?Most, úgy érzem nem vagyok képes egy terhességet így végigcsinálni, félek hogy megint az lesz mint a gyermekemmel, fél terhesség fekvés megemelt ágylábbal, stb...Akkor ugye nem volt még gyerek, könnyebb volt megoldani.Félek egy ismét kései vetéléstől, azt is meg kellett szülnöm már, hát senkinek nem kívánom.Most sok minden kavarog a fejemben, nem tudom mit kellene tennem.A férjem szeretné, de én nagyon félek, túlságosan is.Jelenleg munkám sincs.Ilyen lelki állapotra nem a legjobb döntés gyerekek vállalni lehet.
2015. jan. 8. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyébként fel tudnátok nevelni még egy gyereket? Írod, hogy neked nincs munkád. De ez nem tudom, mit jelent. Van ahol csak az egyik fél dolgozik és szépen megélnek. Van ahol mindkettő és még sincs semmijük.

Megértem, hogy félsz, de én arra gondolnék, hogy minden terhesség más, ezért ez biztosan nem lesz olyan nehéz, mint a korábbi, és ennyi rossz nem történhet már veled minden terhesség alatt.

Ha te nem szeretnéd, és az anyagiak és egyéb körülmények sem adottak, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy megtartjátok-e. Persze ha a férjed szeretné, akkor lehet, hogy nehéz lenne ezt felhozni.

2015. jan. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A babavárás és szülés feldolgozása kell, hogy az első legyen. Szerintem szeretnéd azt a babát,csak a múlt rossz tapasztalatai miatt a várandósságot nem akarod. Ismered a perinatus alapítványt? Felkészítéssel, múlt rossz emlékeinek feldolgozásával is foglalkoznak, érdemes segítséget kérni a feldolgozáshoz. Ajánlom Bálint Sándor doktorurat is, pszichoterapeuta (amellett hogy a természetes szülést támogató szülész-nőgyógyász volt évtizedeken át). Keress segítséget és formáld a rossz érzéseket csodálatos élményekké a jövőben! Gyógyító lehet egy szép várandósság és szülés egy rettenetes élmény után!


(Mondom mindezt úgy, hogy én is a feldolgozás szakaszában tartok, és a második babával próbálkozunk. De tudom, hogy lehet ez szép élmény, és meg akarom élni az életemben! Hiszem, hogy csodálatos lesz, csak merni kell vállalni a félelmeket, feldolgozni ami történt!)

2015. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kérd mentálhigiénés szakember segítségét.

Én az első szülés után kerültem nagyon mély gyermekágyi depresszióba (pszichiáter kezelt, szóval nem elnagyolt hisztiről beszélünk).

Nem is tudtam azonnal rászánni magam a köv. gyerekre, 5 év lesz a két fiú között.

Mot 29 hetes vagyok a kisöcsivel, a terhesség elején is jártam pszichológushoz, és megelőző jelleggel a szülés előtt is elmegyek 4-5 alkalommal.

Rettegek a program. császártól (az első egy rémálom volt, az váltotta ki a depressziót), és igen, tartok az esetleges újabb depressziótól is.

Az első terhességem egy álom volt, mot a 18. hétig egy pokol: tüdőgyulladás, arcüreg- és középfül-gyulladás (két antibio kúra), nem hallottam egy hónapig a bal fülemre, illetve részleges ízlelés- és szaglás-vesztésem volt.

Ebbe is segített a pszichológus, rengeteg jó technikát tanított arra, hogy hogyan tegyem magam gyorsan túl ezeken a rossz tapasztalatokon.

Nekem is ezt tanácsolnám.

Én biztosan nem vetetném el ezt a babát, inkább azt programozd magadnak, hogy minden rendben lesz.

2015. jan. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyosak vagytok!Hát, nem dőzsölünk, de "elvagyunk" egy fizetésből, de ugye hárman.Az a baj, hogy csak a múltat látom, a rosszat, és ez táplálja bennem a rossz érzéseket, már másfél hete ezen töprengek.Tudom hogy fel kellett volna már dolgoznom a múltat, de mély nyomokat hagyott bennem.Nem tudom valami szakemberrel végig tudnám e csinálni esetleg, gondoltam kineziológusra, nem tudom az segíthet e valamit?Jajj, olyan nehéz.És igen, a terhesség ami elrémít, az állandó aggódás, félelem minden vizsgálatnál hogy na most lesz a baj, él e a baba még stb....
2015. jan. 8. 11:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, segíthet kineziológus is, ha nyitott vagy felé és meg tudod vele osztani a belső érzéseidet, félelmeidet. Keress olyan embert, akinek meg tudsz nyílni, mert sírni, kimondani a legnagyobb butaságnak érzett apróságokat is. Éltem már meg pár drámát életemben, de a szülésem körülményei azok, amiket egyedül nem sikerül feldolgoznom, engem is meglepett és nem értem, miért, de segítség kellett hozzá. Még tart a folyamat, pedig lassan másfél éve történt. Van, amikor be kell látni, hogy a léleknek is "orvos" kell, nem csak a testnek. Merj segítséget kérni! :)
2015. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Igen, és is jártam kineziológushoz (terhességek előtt is, az első babára 3,5 évet vártunk), illetve gyerekorvost is úgy választottam, hogy képzett homeopata legyen, mindig is nyitott voltam a természetes gyógymódokra.

A gyerekorvos is végül nagyon sokat segített a depresszió leküzdésében.

2015. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el szakemberhez. (Kineziológushoz csak úgy, hogy ajánlja valaki, és tényleg legyen jó, mert nem mindegyik az, én inkább mennék a helyedben pszichológushoz).
2015. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves 3., és neked segített a kineziológus?Hát, hamarabb kellett volna mennem sajnos, és tiszta lappal, tiszta fejjel belevágni egy terhességbe, már most itt van a hasamban, nem tudom nem e késő már elkezdeni "kikezelni"magam.Akkor tudtam volna örülni a babának a kezdetektől nem így mint most...Vagy beletörődtem volna hogy marad egy gyerekem, örülni hogy Ő megvan nekünk, hisz olyan nehezen jött nekünk.
2015. jan. 8. 11:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Fogd fel úgy, hogy az ő érkezése bírt rá arra, hogy törődj magaddal, az ő fejlődése és végül születése elmos minden rosszat, ami történt a múltban! :) Nem felkészülsz rá, nem te segítesz neki, hanem ő neked! :) Talán pont ezért is érkezik most hozzátok (ha hiszel a sorsszerűségben! :)
2015. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, és 9-essel maximálisan egyetértek.

Igen, sokat segített, de ez egy elég hosszú folyamat, egy 2 órás üléstől ne várj csodát, sőt átmeneti állapot-rosszabodás is bekövetkezhet, mielőtt a javulás utára lépsz. És valóban, a legtöbbet magaddal kell dolgoznod magadon, a kineziológus terelget, és fogja közben a kezedet.

Akihez én jártam, ő foglalkozik Bach-virágterápiával is, ami szintén remek dolog (én is használom a homeopátia mellett).

2015. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!