Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyenkor mi a teendő? Bajban...

Ilyenkor mi a teendő? Bajban vagyok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy most voltam orvosnál és uh-n. 11 hét 5 napos voltam. Egyben meg is csinálták a 12 heti uh-t.

De terhesgondozásra csak 19. ére kaptam időpontot hogy a papírokat oda adja. Tegnap voltam védőnőnél azt mondta hogy ő nem tud mit kezdeni velem a papírok nélkül, de ha nem viszem be neki a 12 hétig nem kapok anyasági támogatást.

Viszont ő megy nyaralni jövőhéten.

Így semmiképp nem tudom leadni neki a papírokat. Így valóban nem kapok egyszeri anyaságit? Vagy mit lehet ilyenkor tenni?


2015. jan. 9. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a védőnődet, miért mondott ilyet. Az anyasági támogatást nem akkor kapod, ha a papírt leadod a 12. hétig. Lesz még úgyis annyi vizsgálat, 4 pecséted pedig bőven lesz. A szülész-nőgyógyász fogja az igazolást adni arról, hogy jogosult vagy a támogatásra.
2015. jan. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, orvosi pecsétek kellenek az anyasági támogatáshoz.
2015. jan. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy kell. De nekem ez furcsa volt hogy a 12. hétig le kell adni azt a 3 papírt.
2015. jan. 9. 10:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen 3 papírt kell leadni?
2015. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Doki kitölt egy olyat hogy milyen betegséges vannak a családban meg stb.
2015. jan. 9. 11:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Én január 19én megyek elösször!!! védőnőhöz. Akkor már 16 hetes leszek. Elötte elszúrta az orvos a papíromat, aztán szabin volt a védőnőm, aztán jöttek az ünnepek. Azt mondta, hogy a 4 pecsét a lényeg, hogx mikor megyek elsőnek, az lényegtelen. Nyugi, semmi nem lesz, ha utána mész hozza vissza.
2015. jan. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaa és abból a háromból csak egy megy a vedőnőnek. Egy marad nálad egy meg az orvosnál.
2015. jan. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!