Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy kis érdekesség. Megtörtént...

Egy kis érdekesség. Megtörtént-e veletek vagy tényleg igazuk volt?

Figyelt kérdés

Több éve vagyok a párommal, együtt élünk egy jó ideje, sokat voltunk vidéken, nyaralni..

Az ismerősök,barátok mindig megkérdezték hogy "na mikor lesz már gyereketek"? Aztán úgy alakult hogy terveztünk a babát, és mire megtudták, akkor azt mondják szép és jó, de minden meg fog változni.. hát bogarat ültetett a fülembe..

Tényleg minden megváltozik? Ugyanúgy szeretnénk utazgatni akár családiasat, nem értem miért kell ilyenkor elijeszteni a leendő szülőket, és nem csoda hogy későn vállalják a babát a mai fiatalok..


Vélemény? Igaz-e?


2015. jan. 12. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen igaz. Lehet, hogy sokat fogtok utazgatni gyerekkel is, de nem lesz olyan, mint gyerek nélkül volt. Bár 1 gyerek talán nem olyan gáz, de 2-3 gyereknél tuti minden megváltozik.
2015. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

igen, minden megvaltozik barmennyire is kuzdesz ellene :) aprosag pl de mi azt hittuk ha mar minden megvaltozik es itthon fogunk ulni legalabb hulyere filmezhetjuk magunk. aha. amint van 1 ora szabadido usgyi aludni mert a tvre amugy is felebred 80 meterrel arebb is.

sebaj, gondoltuk, majd nagyokat setalunk. aha. 30 percet bir ki a babakocsiba. es meg sorolhatnam. a lenyeg h ne gorcsolj, par hetig honapig o fog iranyitani, minden felborul, aztan ahogy nőlnek, 1-2 évesen már lehet közösen programozni. de addig minden korulotte forog :)

2015. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
igen, minden... :) de nem hiszem, hogy ezzel el lehet bárkit ijeszteni a gyerekvállalástól, ezt mindenki tudja, aki nem akar változást, az nem vállal. aki meg gyereket szeretne, pont nem érdekli, hogy x évig nem mennek majd vagy teljesen más lesz.... :)
2015. jan. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, megváltozik minden, de nem lesz rossz, csak nehéz, főleg az elején, mi is akartunk nyaralni menni már az első nyarán, gondoltuk naívan, hogy addigra 8 hónapos lesz, tuti megyünk majd, hát örültünk, hogy éltünk :-) de nekünk nehéz eset a babánk, van olyan baba, akivel simán lehet utazni, bár nálunk a kimerültség volt a gond, tehát magunk miatt nem mentünk, nem a baba miatt.

Amúgy én is utáltam ezt az előre károgást, totál elvették a kedvem a hasonló beszólások, és nem is történt úgy minden, ahogy vízionálták. Azt tapasztaltam, hogy minden babafüggő, majd meglátjátok a ti babátok milyen lesz és alkalmazkodtok.

2015. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi viszonylag sokat utazunk, pl másik városba bevásárolni. Mindig a kicsim igènyeihez igazítottam a kiruccanásokat (alvás, evès/szoptattam/) ès úgy nem volt komplikált. Persze nagyobb utakon többször megálltunk, de lassan betölti 2- t ès nagyon szeret utazni. :-)
2015. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nem szereti majd a babakocsit/autósülést/hordozókendőt mint az enyém, 2szer is meg fogjátok gondolni, hogy egyáltalán a házból kimenjetek:)

Kb. 11 hós koráig nem viselt el semmi ilyesmit és rémálom volt, mert a kutya miatt ki kellett mennünk minden nap. Negyed óra-20 perc után legkésőbb elkezdett sírni és ahogy beértünk a kapualjba, csak akkor hagyta abba. Letettük itthon és mintha mi sem történt volna...

Pedig én próbálkoztam, mentünk anyuhoz, anyóshoz nyaralni, minden nap kivettem, örököltünk 3 féle babakocsit meg vettünk is, volt csatos hordozó meg kendő és egyikben sem maradt meg.

2015. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, megváltozik, kinek így, kinek úgy. De ez nem feltétlen jelent rossz irányú változást, tehát ne vedd ijesztésnek. Gyerekekkel minden kicsit körülményesebb, kicsit több szervezést igényel és általában fárasztóbb. Viszont minden kicsit más jelentőséget kap, változik a fontossági sorrend. Ha nem ragaszkodsz görcsösen a megszokott dolgokhoz, kicsit "visszafejlődsz" időnként gyerekké, nem lesz gond! Pl. lehet, hogy nem bírja az autózást, akkor nem tudsz messzire utazni, de bejárhatod a lakóhelyed környékét, felfedezhetsz olyan helyeket, amikről addig nem is tudtál! A legnagyobb öröm és boldogság úgyis az lesz, amikor a gyermeked szemében látod az izgalmat, a kalandvágyat, amikor pl. egy kis katicának a fa oldalán úgy tud örülni, mintha épp akkor fedeztetek volna fel egy új fajt! :D Biztos lesznek pillanatok, amikor visszagondolsz majd a pároddal kettesben töltött utazgatásokra, de hidd el, nem fogod sajnálni akkor sem, ha gyerekkel egyáltalán nem tudtok majd menni! ;) Amúgy meg, ha sűrűn jártok most, akkor biztos megoldjátok gyerekkel is, ő meg ahhoz lesz szokva.
2015. jan. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nekunk nem változott sokban az életunk, most 9 honapos a babánk. eddig majdnem minden ugy tortént, ahogy elotte. jovunk, megyunk, utazgatunk. betesszuk a kocsiba, megyunk 2 ezer kilométert, repült is már.

hál istennek nagyon jo baba is, 7 hetes korátol alszik este 9 tol reggel 9 ig.

2015. jan. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Alapjaiban változik az életetek! Mehettek ugyanúgy nyaralni/bárhova (picivel együtt), de többé nem nevezhető nyaralásnak/kikapcsolódásnak! :) Mi igyekeztünk sűrűn kimozdulni a babánkkal, és szerencsénkre azonnal elalszik az autósülésben a mai napig...de ugyanúgy tortúra, meg nyűglődés az egész! Nincs már az a szabadsàg...talán majd ha nagyobb lesz! :)
2015. jan. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Minden megváltozik. Alapjáraton egoista embernek tartom magam és sose gondoltam volna, hogy lesz valaki, aki miatt a háttérbe szorítom a saját dolgaimat. A másik ami nagyban érint az alváshiány. A kislányom 9 hónapos lesz és nem igazán volt eddig olyan éjszaka, amit hagyott átaludni. Megértettem miért mondták az ismerősök mikor terhes voltam, hogy aludjak sokat, mert nem fogok egy ideig. Sokat változott a férjemmel is a kapcsolat. Sose veszekedtünk a 9 évünk alatt, de mióta meg van a kislányunk összezördülünk apróságokon (talán a kialvatlanság miatt türelmetlenebb vagyok vele). Összességében: hiába tört be az életembe és söpört végéig a kislányom, mint egy tájfun, de nagyon megéri minden perc :D Imádok anya lenni.
2015. jan. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!