Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhes vagyok, a...

10 hetes terhes vagyok, a háziorvos beutalt laborba és kért egyben terheléses cukorvizsgálatot is. Nem korai ez most?

Figyelt kérdés
Úgy látom a 28-30. héten kell menni a protokoll szerint, és a 12. héten mennék laborba, nem probléma ha nekem már most meg megcsinálják, vagy inkább várjak vele? Volt még valaki ilyen korán
2015. jan. 16. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Volt esetleg valami cukros előzményed? Akár egy előző terhességi diabétesz, inzulinrezisztencia, akár a családban cukorbetegség?


Mert ha igen, akkor valószínűleg ez az oka! Ha nem áll fenn rizikótényező, akkor protokoll szerint a 24-28. hét között kell elvégezni a terheléses cukorvizsgálatot, ha viszont fennáll, akkor ezen kívül a 12-16. hét között is kell egyet!

2015. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Semmi ilyen nincsen, de amúgy a háziorvos kérdezés nélkül beírta a labor beutalómra. Előtte még gondolkozott hogy most küldjön-e, aztán meggyőzte magát hogy inkább mert aztán késő lesz... Inkább rákérdezek majd még előtte akkor.
2015. jan. 16. 14:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Az új protolkoll szerint 30 év felett kötelező egy cukor vizsgálat a 12. hétig.

Éhgyomri vv, majd zsemle+tej, és 1 óra múlva megint vérvétel.

2015. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as, ha tudod, linkeld már be ezt a protokollt, mert most tanuljuk, de ilyen módosítást nem mondtak, és most nagyon kíváncsi lettem!
2015. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk (Zalaegerszegen) az első trimeszteri vérvétel terheléses, de nem a cukroslöttyös, mert az a 24. héten van, hanem vérvétel előtt meg kell enni egy zsemlét és inni kell két dl tejet. Ez mindenkinél így van nálunk.
2015. jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-eske, 5-ös is ugyanezt válaszolta.
2015. jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-oska, ha már ilyen degradáló kifejezéseket használunk, nem azt kérdőjeleztem meg, hogy nem lehet ilyen (mert biztos van valahol), hanem egy PROTOKOLLT arról, hogy KÖTELEZŐ lenne mostantól a 30 év felettiek 12. heti cukorterhelése, így általánosan fogalmazva, ráadásul zsömle-tejjel (amit sok kórház nem használ, mert megbízhatatlannak találják), mert hiába ástam bele magam a friss protokollokba, terhesgondozási rendeletbe, nem ír ilyet... És nagyon nem mindegy, hogy ez csak bizonyos hely bevett szokása, vagy az egész országos egészségügyi hálózatra alkalmazandó új elv lenne!
2015. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hatoska! (Ha már így hívjuk egymást...)

Én írtam le a zalaegerszegi tapasztalataimat. De írtam, hogy nem csk 30 év felett, hanem mindenkit beutalnak erre a típusú vérvételre. Emellett nem tudom, hogy te mit értesz új protokoll alatt, de ez nálunk már hosszú évek óta így van, tehát nem mostanában lett bevezetve.

Egyébként tisztában vannak vele az orvosok, hogy ez nem ad pontos eredményt, ezért is van a 24. hétn rendes cukros löttyös vizsgálat, de ha valahol nagy gebasz van, akkor ez már jó indikátor rá, és tudják szűrni, ahol már az elején probléma merül fel.

2015. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!