Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítséééég! Butulás, türelmet...

Segítséééég! Butulás, türelmetlenség vagy mindez normális?

Figyelt kérdés

37. hetet töltöm, és nagyon el vagyok keseredve, mert semmihez nincs kedvem, folyton csak akörül járnak a gondolataim, hogy mikor szülök már végre. Szeretném az addigi időt hasznosan tölteni és lekötni magam, így nyelvet tanulni, de alig megy a fejembe valami. Lassú vagyok és türelmetlen magammal is és a körülöttem élőkkel is. Más is érzi ezt a "butulást", s ez normálisnak mondható, vagy csak én vagyok ennyire lelassulva?

A szürke idő is befolyásol biztosan :(. Vagy a hormonok?!


2010. febr. 9. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

bár én még csak 24+3 hetes vagyok és nem pont a szülést várom olyan nagyon,de ezen kívül pontosan ugyan ezt érzem amit te.Sajnos nem tudok neked írni arra semmit,hogy mitől lehet de jó lenne ha ez az érzés és a türelmetlenségem elmúlna már!

egyébként az a 3hét már biztosan hamar el fog repülni. :)

könnyű szülést :)

2010. febr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem ez teljesen természetes. Én most 22 hetes vagyok, de már egy ideje itthon töltöm az időmet, mert veszélyeztetett terhes vagyok. És a sok pihenés sem túl jó...

Én úgy próbálom lekötni magam, hogy belekezdtem egy jó könyvbe. Biztos Neked is van valami érdekes, ami lekötne. De ne érezd magadat "butának", ugyan! Lélekben is fel kell készülni a szülésre. Nekem már most is minden nap eszembe jut, hogy mi lesz júniusban (akkor szülök).

Ha picit rendezgetek a baba ruhákat, vagy hallgatsz valami kellemes zenét, és meditálsz, az is hasznos lehet.


Könnyű szülést kívánok Neked! :)

2010. febr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)! Igen, biztos gyorsan elrepül ez a 3 hét, csak én szeretném minél jobban kihasználni. De rá kell jönnöm, hogy lehet jobb ha a kétévesemmel játszom egész nap és filmeket nézek emellett, mert más hasznos tevékenységre alkalmatlan vagyok :(.
2010. febr. 9. 12:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már a boltba is papírral jártam, mert mindig felét elfelejtettem annak, amit venni akartam.
2010. febr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
hidd el teljesen normális.én ma éjjel alig aludtam talán 4-5 órát ara ébredtem hajnali 4-kor h iszonyat görcseim vannak felkeltem elmult indultunk Ctg-re semmi jele még h kiakarna bujni a kislányom.na szoval olyan vagyok ma mint egy holtkoros neki áltam fözni seggen ülve pedig sose szoktam ülve fözni és majd leragadt a szemem.megvárom mig kész lesz és alszom egy HATALMASAT.én is sokkal fáradékonyabb vagyok ja és lehet összeszedtem vmi nyavaját mert fáj a torkom és folyik az orrom.tök jó lesz hogy megfazva megyek szülni.kitartás.nem sok van hátra asszem utana jön még a neheze.könnyü szülést.38 h kismama
2010. febr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Lehet, hogy tényleg van a kismamákkal ilyenkor valami, mert amikor az ismerősöm babát várt ő is mondta, hogy néha úgy érzi teljesen el van butulva, nehezen tud koncentrálni. Tegnap este viszont rögtön eszembe jutott mert a tejberizst kapásból almalével öntöttem nyakon, pedig tejet akartam hozzá rakni.Kb. már két deci belement mire ráeszméltem, hogy ez nem is tej...Mentségemre legyen mondva Spáros Budget termék mindkettő, egyforma doboza van.Szülés után majd helyre rázódunk:) 30 km
2010. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én még csak 26 hetes vagyok és az elejétől totál kedvtelen, mintha depis is lennék. Nagyon unatkozom és semmi sem köt le! Kitartás, neked már alig van hátra, utána megváltozik minden. Nem fogsz unatkozni! :)
2010. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A türelmetlenség stimmel,nem ismerek magamra.:-).Próbáld lekötni magad,nem sok van már hátra!
2010. febr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én még csak a 13. hétben járok, de már kb. 7-8 hetesen éreztem, hogy "butulok" (előző terhességemnél, ami missed ab.-bal végződött, már kb. 6 hetesen éreztem). Apucinak azt szoktam mondani, amikor félrebeszélek, hogy a gyereke szívja elfelé az agyamat. :) Állítólag ez normális, de persze "szakértők ... szeretnék eloszlatni a terhességi elbutulás mítoszát": [link]

Szerintem ha saját bőrükön tapasztalnák, máshogy gondolnák.

2012. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!