Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen hamar lehet kimutatni...

Milyen hamar lehet kimutatni gyorstesztel a terhességet? Meg kell, hogy várjam az elmaradt mensesem 1. napját?

Figyelt kérdés
2008. aug. 22. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

meg.


immáron 42. alkalommal válaszolva erre a kérdésre...

2008. aug. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

¨ÉN nem szoktam megvàrni(amikor babot terveztünk:)))9

izgalom miatt mindig 2-3 nappal csinàltam........

hàt ha a pénzt nem sajnàlod,akkor vehetel tesztet,de amugy megkell vàrni a mensi 1 napja kimaradàsàt.

én utoljàra 3 nappal elötte csinàltam,és pozitiv lett:))9

na de nekem jok a megérzéseim.

meg én terveztem...........

2008. aug. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert szeretnénk babát, de a mensesemig van még egy hét, de úgy érzem, mintha már megfogant volna a baby!!

Ha zavar, hogy 42-szerre is megkérdezte v.ki, akkor ne válaszolj!

2008. aug. 22. 10:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mensi előtt egy héttel még nincs értelme tesztelni, nagy eséllyel csalódni fogsz, mert ha nem az átlagtól eltérő időpontban volt peteérésed, akkor a teszt még negatív lesz akkor is, ha megfogant a baba. Egy 28 napos ciklus esetében 12-14. napokon van peteérés (optimális esetben), ekkor ha megtermékenyül a petesejt, akkor az elindul a még felé, ahol 7-10. napon megtapad. A megtapadáskor kezd el a szervezet hcg hormont termelni, ami alapján a terhességi teszt pozitív lehet. Ez annyit tesz, hogy a ciklus harmadik hetén jobb esetben a beágyazódás történik, a teszt ekkor még negatív. Ha erős a szervezet hcg termelése, vagy nem félidőben volt peteérés, hanem korábban, akkor előfordulhat, hogy a mensi előtt 2-3-4 nappal már pozitív a teszt, de erre nem lehet építeni. Nagyon sok nőnek még az elmaradt mensi napján is negatív, vagy az azt követő napokon is csak halvány a vonal. Persze vannak kivételek.

Tudom, hogy milyen reménykedni, tudom, hogy milyen az, amikor valami azt súgja, hogy terhes vagy, és azt is tudom, hogy milyen elhamarkodottan tesztet csinálni. Sokkal-sokkal nagyobb csalódás, mint amikor egyszerűen megjön a mensi és szembesülsz azzal, hogy megjött. Arról ne is beszéljünk, hogy ha már ilyen korán tesztelsz és negatív, akkor csalódsz, közben meg ugyanúgy reménykedni fogsz, hogy mégis sikerült, tehát így is, úgy is tesztelni fogsz még egyszer.

Légy egy kis türelemmel és várd meg azt a napot, amikor meg kellene jönnie. Ha nem jön, akkor másnap tesztelj.

Sok sikert!

2008. aug. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Megcsináltam a tesztet és negatív lett. De a válaszod alapján, még reménykedhetek.

Köszönöm!!!

2008. aug. 22. 11:09
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát a mensi előtt egy héttel még nem lehet pozitív, mert valamikor most ágyazódik be a baba! De előtt 1-2 nappal már tesztelhetsz! Én Clearbluet használtam, és a mensi előtt egy nappal már pozitív volt!

Sok sikert!

18 hetes kismama

2008. aug. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

mondjuk én nem bíztam a véletlenre, mert 7-21ig minden este együtt voltunk. Nekem is olyan érzésem van, mintha sikerült volna, de nem élem bele magam, mert családhatok is. Amúgy nekem ha 30-án nem jön meg, akkor várok még egy hetet és aztán tesztelek, mert már volt olyanom, hogy 1 hetet késett majd megjött. Az voszint változó, hogy melyik teszst milyen hamar mutatja ki a terhességet.Szerintem várdd meg!

Drukkolok! :)

2008. aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szia nekem a clearblu 5 nappal előtte kimutatta mind a 3- szor (sajnos elvetéltem velük de kimutatta)
2008. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
30-án kell, hogy megjöjjön nekem is.Akkor szorítok érted is és magamért is!Hajrá!.-)
2008. aug. 22. 14:36
 10/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy elvesztetted a piciket! Én az easy pregrency-vel csináltam, de negatív lett. Hát, van még egy hetem....

Ha a mensesem nem jön meg, akkor megcsinálom még-1-szer!

Köszi mindenkinek a válszt!

2008. aug. 22. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!