Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor készítettétek össze a...

Mikor készítettétek össze a kórházi pakkot? Hány hetesen?

Figyelt kérdés
2015. febr. 5. 09:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kb. a 35-36. héten kezdtem összeszedni a dolgokat.

Szülés előtt bedobáltuk a táskába, így át tudtam nézni, hogy minden megvan. Csak ásványvizet és szendvicset tettem be aznap.

2015. febr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Kb. 36, de a szülés másnapján majdnem mindent kicseréltettem. Utáltam a hálóingeket, a bugyikat, a törölközőm is túl nagy volt, nem volt jó csak leggingsben feküdni, sok volt a látogató és rosszul éreztem magam a hálóingben, meg hogy alig tudtam felkelni és akkor mindenki belátott a hálóing alá stb. A gyerek ruháinak a méretét sem találtam el, két számmal kellett nagyobb mindenből.

Szóval összepakoltam hamar, a szülőszobai jól is sikerült, a többit meg mindent behozattam végül, amit jobbnak láttam.

2015. febr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

kb 34 hetesen kezdtem bekészíteni a cuccost, babáét, enyémet meg a szülőszobait... beletelt pár napba míg full lett

amikor indultunk (37 hetes voltam), akkor csak a papucsomat, innivalót, iratokat, fényképezőgépet kellett hozzácsapni

persze a baba kicsi lett, és úgy rohangált anyám korababaruháért meg pelusért, mert az 56-osból kiesett a gyerek, de még az 50-es is lötyögött rajta, és az 1-es pelus a cicijéig ért :L


mivel én eleve nem hordok hálóinget, ezért nem is azt pakoltam be, kényelmes legginseket meg tréningnacikat raktam be.

2015. febr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32.hetes voltam amikor összeírtam egy papírra hogy mit kell bepakoljak majd..... és 37.hetesen raktam be a nagy részét,most vagyok 38hetes és majd ha indulni kell akkor rakom be a kisebb dolgokat. :)
2015. febr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor én 32 hetesen még ráérek. A baba holmijait mikor tettétek rendbe?
2015. febr. 5. 10:35
 6/16 anonim ***** válasza:
a fiamnak kb 35hetesen tettem össze, magamnak meg mielőtt elfolyt a magzatvizem a 39. héten. egész nap NAGYON minimálisan görcsöltem, este mikor lefeküdtem aludni zavart hogy nincs összepakolva hisz bármikor szülhetek, azt összetettem visszafeküdtem aludni és akkor elfolyt a víz. tehát kicsit sem siettem, de ennek az volt a következménye hogy sok mindent kellett behozatni a férjemmel, fogkefe, dezodor, hajkefe, telefontöltő...stb tehát a következő babánknál már tuti okosabb leszek :)
2015. febr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én 30 hetesen, mert a 29. héten kórházba kerültem. Ott voltam 3 napig, és akkor semmi nem volt elkészítve. A párom szaladgált össze-vissza, azt se tudta mi merre hány méter, szegénykém. Akkor azt mondták bármikor újra indulhatnak a fájások. Így én inkább felkészültem hamarabb.
2015. febr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Folyamatosan a 30-32. héttől én rendeztem, beszereztem, kimostam stb.

De nekem (ahogy írtam már) mindent át kellett rendezni, ahogy hazaértünk, az 50-56 méret ment a következő gyerek feliratú dobozba, a 62-es nagyrésze is kifeszült rajta, mert 62 cm-rel született a babánk. Menni kellett venni 68-as ruhákat, bodykat, mert nem volt csak pár rugi 68-as és naponta legalább kétszer-háromszor kellett öltöztetni. (bukás, pisikifolyás) Pelenkából is 5kg+ kellett, de persze az nagy volt, az eggyel kisebb, az kicsi, úgyhogy végül ahogy hazaértünk, zavartam apát listával bababoltba. Anyóséktól szerencsére kaptunk pár nagyobb ruhát is aztán, amikor jöttek látogatóba.

2015. febr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#7 vagyok. Azért azt hozzá teszem, hogy bár felkészültem a 30. héten. A 41. héten indították a szülést. :)
2015. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

a baba cuccait fokozatosan mostam. kb 30-32 hetesen takarítottam le a bútorokat, de még 37hetesen vettük meg a pelusokat, a matracot...stb. tehát azt is az utolsó pillanatra maradt. mikor ha jöttünk a kórházból sem volt igazán babaszobás. tehát azt sem csináltam jól. azzal mentem magam hogy első baba, nem tudtam mit hogy kell. a következőnél ennél is már tapasztaltabb leszek.

2015. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!