Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi magas éhgyomri...

A terhességi magas éhgyomri cukor (6,3) miatt milyen diétát kell folytatni? Többi lent!

Figyelt kérdés
25 hetesen voltam terheléses vércukor vizsgálaton, megmérték az éhgyomri vércukromat, 6,3 lett, majd meg kellett inni 75 g cukrot tartalmazó vizet, ezután két órával 6,2 lett.Az orvosom csak jövő héten tud fogadni, addig is azt mondta, hogy az éhgyomri magasabb érték miatt diétázzak, és a többit megbeszéljük. Hogyan kezdjek neki? Mit szabad és mit nem?

2015. febr. 5. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég bonyolult, itt pár mondatban nem lehet elmondani. Mindenképp érdemes lenne dietetikushoz fordulni.

Ugyanígy jártam a terhesség alatt, szintén dietetikushoz mentem, ő nagyonr észletesen elmagyarázta, táblázatokat adott. Dr. Nagy Erzsébetet (Bartók Béla úton rendel) jó szívvel ajánlom Budapesten, egyik legjobb szakember.


A közérzetemnek is jót tett, illetve saját súlyra semmit se híztam a terhesség alatt. (Aztán szülés után abbahagytam, keveset mozogtam, akkor bezzeg híztam :))

2015. febr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a terheléses lett magas, így 160 g-os szénhidrát diéta volt előírva. A lényege, hogy egész nap össz 160 g-nyi szénhidrátot lehet enni lebontva 5 étkezésre. Reggeli 30 g, tízórai 15 g, ebéd 60 g, uzsi 15g és vacsi 40g. Valahogy így volt, ha jól rémlik. Amit tilos fogyasztani az a cukor és a méz illetve bármi ami ezeket tartalmazza. Kerülendők a magas szénhidráttartalmú pékáruk, lisztek, tészták, rizs, javasolt a sok zöldség és húsból is ehetsz amennyi beléd fér.
2015. febr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én zalaegerszegi vagyok, akkor itt próbálok meg dietetikust keresni. A diétával meg azért vagyok gondban, mert Crohn beteg is vagyok, és emiatt is kell egyfajta diétát tartanom. Most meg valahogy össze kéne hangolni a kettőt.
2015. febr. 5. 12:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért neked nem kell annyira túlzásba vinned, mint akinek a terhelés után magas. Nem is tudom miért mondta ezt a dokid, a mért értékeid alapján nem magas a cukrod. A terhelésnél is 7,8 fölött kell diétázni. Nekem 11-es volt a terhelés az első gyereknél, akkor kellett 160g-os, nálad maximum az édesipari termékek, és a fehér pékárut melőzését javasolnám, a számolgatás indokolatlan, nem is beszélve az ujjbegy szurkálásról.
2015. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elég furák az értékeid, főleg az, hogy az éhgyomrid ilyen magas, és alacsonyabb a terheléses. Mert nekem 5,7 volt az éhgyomri a lányomnál, a 2 órás glükózos 10, tehát egyértelmű volt a GDM. Nálad ez nem annyira egyértelmű, mert 7,8-ig jó az érték. Most második terhességemnél is hasonló lett a terh. cukor. Diétával csinálom, csináltam végig a terhességet, szigorú 180 gramm, 3 hetente diabetológia stb...stb... Ha írsz egy email címet, elküldöm az írásos anyagot.
2015. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!