Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25hetes! A császármetszés...

25hetes! A császármetszés meddig tart? Már mint az érzéstelenítőre gondolok? Tényleg nagyon kellemetlen? Le lehet tőle bénulni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

az érzéstelenítés? kb egy perc, de lehet annyi sem. beadták, mir elfektettek addigra hatott is. Szerintem az egész műtét cakli pakli volt 20 perc.

miért lehetne lebénulni tőle? De kérj altatást, ha félsz tőle.

2010. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 3.császárom(amivel elbíbelődtek a dokik)kb.40 perc volt.Az két előző 20-25 perces volt és a szuri nem fáj,inkább kellemetlen(ha nem vajúdás közben kapod).NEM BÉNULSZ LE!!!!!!
2010. febr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom.ugyanez az élmény.
2010. febr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én 22 hetes vagyok, és úgy néz ki, én is császárral szülök majd.

Sokat olvastam utána, átlagban ( ha nincs probléma ) maga a műtét kb fél órás. Az érzéstelenítő beadása van akinek kellemetlen ( néhányan egy nagy lökés-szerűséget éreznek ), de nagyon sokan meg sem érzik.

De van ahol lehet altatást kérni. Csak akkor lemaradsz a gyermeked első sírásáról.

2010. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az érzéstelenítés 1 perc és nem bénulsz le tőle!

Az én műtétem elég hosszúnak számít, kb 40 perc volt és a 7. percben emelték ki a babát :)

Utána már inkább csak idegesítő az egész, hogy ott feküdni kell a műtőben és csak egy hülye zöld lepedőt bámulsz, már menne az ember :D Én úgy ütöttem el az időt, hogy beszélgettem a sebészekkel, nővérekkel nem szülésről, hanem tök más témáról.


Műtét után picit ijesztő, hogy nem érzed a lábaid, feneked és amíg el nem kezded picit mozgatni mindkét nagylábujjad, addig nem fogsz megnyugodni terhesen.

Nem tudom mikor ment ki a spinalis teljesen, de 8 órával a műtét után kihajtottak zuhanyozni, addigra biztos.


A műtét alatt a spinálisnak van egy olyan mellékhatása, hogy nagyon remeg az egész test, mintha fáznál, nekem az egész műtétben ez volt a legrosszabb, de teljesen normális, ne ijedj meg tőle.

2010. febr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nem terhesen nem fogsz megnyugodni, hanem rendesen, bocsi :DDD
2010. febr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az érzéstelenítés hamar hat, nekem a dokim lassan dolgozik, így kb 45 perc volt a műtét, másoknak kb 20-25 perc.

És már bocsi, de nem ijesztgetni akarok, de rosszul bökött gerincbe adott érzéstelenítőtől le lehet bénulni, nálunk volt a családban, aki 4 napig deréktól lefele semmit nem érzett! De helyre jött!!!!!! És ez csak nagyon, nagyon ritkán fordul elő!

2010. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
engem altattak (én kértem), de maga a műtét 20-25 perc.
2010. febr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
spinális vagy epidurális érzéstelenítéstől bénult le? mert nem mindegy.-
2010. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
spinálistól bénult le.
2010. febr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!