Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyásra kaptam kúpot, vasárna...

Folyásra kaptam kúpot, vasárnap volt az utolsó. Most erősebb a folyásom és még viszketek is ott. Hívtam az orvost azt mondta kérjek péntekre időpontot. Nem sok idő az? Babának nem lesz baja? 27hkm

Figyelt kérdés
2015. febr. 10. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínű gomba lehet, az szokott viszketni. Jó fej a dokid. Én elmennék máshoz.
2015. febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem az a bajod, amire a kezelést kaptad.

Amúgy is alap dolog egy fertőzésnél, hogy legyen hüvelykenet tenyésztés is, terhesen pedig pláne fontosan tartanám. Elég baj, ha egy orvos hasra ütésre kezel, egy kismamát pedig pláne.

És én biztos nem várnék vele péntekig. Egyrészt, mert egy fertőzés 2 nap alatt is iszonyatosan ki tud terjedni, nagyon felerősödhetnek a tünetek és okozhat elég nagy gyulladást is. A másik meg, hogy sajnos nem csak gombás fertőzés létezik, hanem egy csomó más kórokozó is és kenettenyésztés nélkül egy orvos sem tudja pontosan meghatározni a kórokozók fajtáját és számát.

És létezik felszálló fertőzés is, ami a terhesség korai szakaszában vetélést, későbbi szakaszban pedig koraszülést okozhat. És ezzel nem ijesztgetni szeretnélek, mert legtöbbször a terhesség alatti fertőzések "ártalmatlanok", de sosem lehet tudni. Ilyenkor szerintem egy orvosnak alap, hogy járjon el teljes körűen.

Nyilván a babádnak nem lesz remélhetőleg semmi baja péntekig, de te, ha felerősödnek a tünetek, nem biztos, hogy könnyen kibírod péntekig. Én nem várnék vele.

2015. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Voltam az orvosnál időpont nèlkül. Írt fel másik kúpot remélem ez már jó lesz.
2015. febr. 10. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!