Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vasárnap teszteltem pozitívat...

Vasárnap teszteltem pozitívat - 3. baba Lehet egy kényes kérdésem?

Figyelt kérdés

Hétfőn viszont elkezdett érzékeny és piros lenni a kis szeméremajkam, kicsit viszketett is. Ahogyan olvasom, biztosan gomba :( Nekem még sosem volt ilyen gondom...

Kedden felhívtam a nőgyógyászomat (mert csak jövő hétfőre kaptam időpontot), hogy mit javasol. Azt mondta vegyek Canesten kúpot és a megbeszélt időpontban hétfőn vár. Azt mondta, h azt babavárás alatt is lehet használni.

Azért én aggódom...biztosan nem lesz semmi baja a babának?!

Gondolom buta kérdés, de miért este kell feltenni a kúpot? Ahogy feloldódik ki fog folyni és így - mivel éjjel fekszem, ez nem történik meg hamar? Bocsi, ne nézzetek hülyének, de tényleg tapasztalatlan vagyok ez ügyben...


2014. nov. 26. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell éjszaka feltenni, mert fekszel, és úgy nem folyik ki hamar. Ha állnál és sétálnál, akkor hamarabb kifolyna.

Amúgy a fertőzés jobban árthat a babának, mint egy kúp!

2014. nov. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
pont azért éjjel, mert akkor nem vagy függőlegesen, így nem folyik ki gyorsan. érdemes a párodnak is venni canesten krémet különben vissza fog fertőzni és is így voltam a terhesség elején, előtte soha.. ilyenkor fogékonyabb az ember mindenre, mert megváltozik a hüvely phja..
2014. nov. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Szóval akkor a babára nézve biztosan nem káros, ugye?

2014. nov. 26. 15:39
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Az első terhességemet végig szenvedtem ilyen-olyan fertőzésekkel, és nem egyszer kellett kúpot használnom.

Lányom 4 éves, makk egészséges gyerek.

2014. nov. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. nov. 26. 15:44
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
nincs-nincs, a felülfertőzés lenne veszélyes rá. amit a nődoki mond azt bátran használhatod!
2014. nov. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Nyugodtan használhatod, mind a kúpot, mind a krémet. Annyi megkötés van, hogy terhesség alatt nem szabad az applikátort használni a kúp felhelyezésénél.

A gombás fertőzés remek táptalaj a baciknak, ha tovább fertőződik, az veszélyesebb lehet a babára, mint a kúp. Ráadásul még kellemetlenebbek a tünetek.

Én is terhesen lettem először gombás, előtte, terhességek között sosem. Sajnos, sokkal fogékonyabb rá az ember lánya ilyenkor.

Ha kikezeltétek a gombát, érdemes tejsavas, regeneráló kezelést végigcsinálni. De ezt már a dokiddal döntitek el. :)

2014. nov. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
A Canestenhez nekem mindig tablettát adnak, az mondjuk nem is nagyon folyna ki. De amúgy igen, ezért kell este.
2014. nov. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Öhöm, hát én sem örülök, hogy kellett kúpot használnom, de a babának nem lesz tőle baja. Mi volt a baj a válaszommal vajon?
2014. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Csajok! Én mindenkinek nyomtam a zöld kezecskét! :)
2014. nov. 26. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!