Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amniócentézisen volt kismamák...

Zsömike89 kérdése:

Amniócentézisen volt kismamák szerintetek mennyi esélyem van arra, hogy beteg a babám? 1:229 lett az eredményem.

Figyelt kérdés

1, Élő magzat

2, Fhr szivecskéje 164/ütés/perc,

3, CRL 70, 0 mm

4, NT ( tarkóredő 2,30 mm 4, IT ( ezt nem tudom mi ez) jelen van 2, 0 mm

5, Placenta a mellső falon

6, magzatvíz normál

7, köldökzsinór 3 ér.

Kromoszóma marketek. Orrcsont jelent van.

Magzati anatómia Koponya/ agy normál.

Has: Normál.

Gyomor:látható.

Húgyhólyag: Látható.

Kezek mindkettő látható. Talp: Mindkettő látható.


Papp-a szint PAPP-A 0,256 enyém meg 0,296 MoM. Szabad B-HCG: 54,33 enyém 1,155 MoM.. ezek az eredmények... 1 hét múlva kedden lesz és nagyon izgulok... A védőnő azt mondta sok a tarkóredő 2mm alatt kell lenni-e pedig mindenki azt mondja 3 mm alatt kell,hogy legyen addig jó.. Olyat is mondtak,hogy nagyban befolyásolja az anya testsúlya, életkora ( igaz még nem vagyok idős 25 éves) meg,hogy előtte 4 napig lázas voltam 39 fok felett.. de a vizsgáló hölgy szerint az nem számít... Segítséget szeretnék kérni olyan kismamáktól akik már ilyen izgalmakon keresztül mentek. Köszönöm a válaszokat!


2015. febr. 18. 11:43
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, 1:229 az esély egy beteg babára.

Ha magzatvizet vesznek, akkor 1:100 vagy 1:150, hogy elmegy a baba, pedig lehet, hogy egészséges.


Ilyen magas kockázatnál beszéld meg a pároddal, hogy be tudtok-e vállalni egy esetlegesen beteg babát. Ha igen, akkor hagyd a magzatvízvizsgálatot. Az sokkal rizikósabb.


Egyébként pontosan hány hetesen voltál a genetikain? Mert 11-14 hét között lehet menni. Ezért nem mindegy, hogy 2 vagy 3 mm a felső határ a tarkóredőnél.

2015. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Én biztatnálak, mert orrcsont van, ez jó jel :) és azért a tarkóredő is közel van a határértékhez. (a láz szerintem se számít amúgy)
2015. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Amikor a vért vették 10 hetes amikor az Uh volt 13 hetes pontosan.
2015. febr. 18. 11:51
 4/33 A kérdező kommentje:
Igazából azért is a betegségre is gondoltunk,hogy az is befolyásolhatja,mert a sima laboromon is a fehérje eredményem kicsit eltérő volt ami a gyógyszer és az influenza okozta...
2015. febr. 18. 11:54
 5/33 anonim ***** válasza:
Mindenképp azt mondták, hogy kell a magzatvíz mintavétel? Egy 2. vérvizsgálat nem jöhet szóba? (integrált tesz, vagy kombinált - már nem tudom pontosan, mi, mi, de nekem ez a 10. heti kicsit korainak tűnik, az milyen néven ment? )
2015. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
3mm alatt normális az érték. Én nem teszteltettem, pont a fals eredmény miatt, és a 12 hetes UH-n is odairták, hogy 3mm alatt normál érték.Ezért én sem értem.
2015. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Igen kb. 6 orvossal is beszéltem és mind a magzatvízvételt mondta.... kombinált teszt volt ez és ahol csináltattam ott nincs integrált tesztre lehetőség... fel akartunk menni Pestre az istenhegyi központba de ott azt mondták,hogy ha náluk ilyen eredmény jön ki akkor közepes kockázat és tovább küldenek integrált, négyestesztre,de mivel nem ott csináltattam nem tudnak velem mit kezdeni...
2015. febr. 18. 11:57
 8/33 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

13 hetesen a 2,3 mm nagyon jó érték. Az orrcsont is látszik.

A szívbillentyűit nem nézték?

2015. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Hát akkor ugorjatok neki, gondolom szeretnétek minél előbb biztosat tudni és megnyugodni. Én szinte biztos vagyok benne, hogy rendben lesz minden. Úgy vannak ezek a tesztek kitalálva, hogy inkább hozzanak ki többször téves pozitív eredményt, mint fordítva, bár sajnos biztos arra is van példa és azért a tied annyira nem vészes eredmény.
2015. febr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek nem tudom,hogy néztek-e, mert sokkot kaptam,hogy úgy adta elő a hölgy,hogy" valószínűleg a baba beteg Down kóros" ) szívecskéjét mutatta minden rendben volt vele rendesen dobogott is szerintem lehet,hogy nézte de nem tudom már... azt tudom,hogy a agyacskájával is minden rendben volt...
2015. febr. 18. 12:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!