Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beteg lehet a babám?

Beteg lehet a babám?

Figyelt kérdés
Most jövök a dokitól vegyes érzésekkel. Utolsó menzi szerint 13.hét elején vagyok, hőmérő szerint nov.26-án volt PÉ-m, tehát ma töltöm a 11. hetet, de a baba az uh szerint 8 hetes 2 napos, úgy hogy 3 hete 7 hetesnek mondták, szívműködés tökéletes, ficánkolt, megsimogatta a pici fejét...ja..december 10.-én lett pozitív a tesztem először.A doki csak annyit fűzött hozzá, hogy azért nem kell még teljesen elkeseredni...én már semmit sem értek...valaki hasonló helyzetben?
2015. jan. 28. 15:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Senki? :-( Lehet, bután fogalmaztam meg a kérdést..a lényeg annyi, hogy 3 hete voltam uh-n, de a baba csak kb 1-1,5 hetet fejlődött azóta a mai uh szerint, jó a szívműködés, az embrió mozgékony, akkor most mi van? Az orvos sem nagyon érti, többször mérte, de csak 1,82cm, ami 8 hetesnek 2 naposnak felel meg...most akkor elmegy majd a baba, vagy van esély, hogy semmi baja? Senki nem volt még hasonló cipőben?
2015. jan. 28. 19:21
 2/9 anonim ***** válasza:

Esetleg menj el magánba, ahol jó minőségű uh gép van.

Tényleg érdekes, mert ennyi idősen még egy ütembe kellene fejlődni, és a 12. hét után lehet eltérés a méretek között.

De ha meg van szívhang, az gondolom jót jelent, bár hasonló cipőben hála ég nem voltam.

Minden jót nektek!

2015. jan. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, érdekes volt, mert az asszisztens tudván hogy menzi szerint 13. hét elején vagyok már készítette a beutalót genetikai uh-ra, orvos meg szólt neki, hogy ne írjon semmit, mert csak 8 hetes babát lát. A dokit idézve"Ha nem tudnám, mennyi idős a terhessége, azt mondanám, ez egy teljesen egészséges 8 hetes embrió jó életjelekkel" De nem lehet annyi, hisz már pozitívat teszteltem, mikor uh szerint még csak megkellett volna fogannia :-/ Egy hét múlva megyek hozzá megint, azt már kibírom valahogy, remélem, mond valami bíztatót...
2015. jan. 28. 20:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Jajj Istenem, ez tényleg faramuci helyzet...

Tudom, hogy mondani könnyű, de próbáld elterelni a gondolataidat es csak pozitívan, ezek a picik nagyon sokat kibírnak, az én babám pl egy igazi túlélő, ha leírnám, hogy mennyi mindent túlélt a pocakomban el se hinnéd és most egy fél éves, makk egészséges, igazi vasgyúró kisfiú :) (egyébként 4 kg-mal született és most majd 9 :)

Szóval tényleg csak pozitívan, drukkolok nektek és ha gondolod, örülnék ha megírnád, hogy mit mondanak majd j.héten...

2015. jan. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia, itt volt egy hasonló történet, pozitív végkifejlettel, remélem ez erőt ad, és minden jót kívánok!


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2015. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást mindenkinek! Megnéztem a linket, nem kis dilemma lehetett, hál'Istennek jó a vége, bár a miénk is az lenne. Mondjuk a 12.ik hétig kellene egyforma ütemben fejlődniük,ez eléggé törvényszerű, ezért nem bizakodik az orvosom :( Számolom a napokat, pontosan 1 hét a vizsgálatig még...drukkoljatok, hogy legalább 9 hetes 4 naposat mutasson az uh, akkorára kellene nőnie addig és akkor van esély,hogy amikor 7 hetesnek mondták az uh szerint, akkor nagyon elszámolták...
2015. jan. 30. 19:08
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha netán valaki még benéz ide, ma voltam uh-n, úgy látszik a baba jól van. 9 hetes 2 napos az uh szerint jó szívműködéssel. Múlt szerdán volt a kiborító vizsgálatom, akkor volt 1,82 CRL, ma pedig 2,54, az orvosom mérgelődött, hogy jól benézték az István kórházban mikor 4 héttel ezelőtt 7 hetesnek mondták, ráhozzák itt az emberre a frászt:)
2015. febr. 6. 18:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Jajj Istenem, így ismeretlenül is nagyon örülök!

Kívánok problémamentes terhességet, könnyű szülést, teljes nyugalmat és jó tanács, a netet messzire kerüld, mert itt is csak a frászt hozzák az emberre :)

Én legalábbis ha lesz kistesó, nem fogok annyit netről "okosodni", mert tényleg be tud pánikolni az ember, ami se a mamának, se a babának nem jó! :)


2,4 válaszoló

2015. febr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon örül az 5. válaszoló is!:) Köszi, hogy megírtad, még jelentkezhetnél később is, ha gondolod. Minden jót kívánok!!
2015. febr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!