Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amniócentézisen volt kismamák...

Zsömike89 kérdése:

Amniócentézisen volt kismamák szerintetek mennyi esélyem van arra, hogy beteg a babám? 1:229 lett az eredményem.

Figyelt kérdés

1, Élő magzat

2, Fhr szivecskéje 164/ütés/perc,

3, CRL 70, 0 mm

4, NT ( tarkóredő 2,30 mm 4, IT ( ezt nem tudom mi ez) jelen van 2, 0 mm

5, Placenta a mellső falon

6, magzatvíz normál

7, köldökzsinór 3 ér.

Kromoszóma marketek. Orrcsont jelent van.

Magzati anatómia Koponya/ agy normál.

Has: Normál.

Gyomor:látható.

Húgyhólyag: Látható.

Kezek mindkettő látható. Talp: Mindkettő látható.


Papp-a szint PAPP-A 0,256 enyém meg 0,296 MoM. Szabad B-HCG: 54,33 enyém 1,155 MoM.. ezek az eredmények... 1 hét múlva kedden lesz és nagyon izgulok... A védőnő azt mondta sok a tarkóredő 2mm alatt kell lenni-e pedig mindenki azt mondja 3 mm alatt kell,hogy legyen addig jó.. Olyat is mondtak,hogy nagyban befolyásolja az anya testsúlya, életkora ( igaz még nem vagyok idős 25 éves) meg,hogy előtte 4 napig lázas voltam 39 fok felett.. de a vizsgáló hölgy szerint az nem számít... Segítséget szeretnék kérni olyan kismamáktól akik már ilyen izgalmakon keresztül mentek. Köszönöm a válaszokat!


2015. febr. 18. 11:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Nem értem én se néha az orvosokat, nekem is hasonló volt: tarkóredő egy picit határérték fölött, orrcsont rendben és ugyanígy adta elő magát a vizsgáló hölgy, nem győzte csóválni a fejét... Ahelyett, hogy megnyugtatna, hiszen rutinból jól tudja, hogy az ilyen esetek 99%ban minden rendben. (Azóta megszületett: Makk egészséges)
2015. febr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Szia. Azt, hogy milyen eséllyel beteg a babád a kombinált teszt megmondta. 1:2-vel is született egészséges és 1:500-al is beteg, tehát ennél jobban sem itt kismamák sem orvosok nem tudják jobban.

A tarkóredő 3 mm alatt normális. Elvileg és általában. Ha a tarkóredő ez alatt van attól még lehet beteg a baba és ha e fölött van attól még lehet egészséges.

Az jó, ha az orrcsont megvan, de az sem biztosíték arra, hogy egészséges (a hiánya a betegségre inkább).

Teljesen felesleges, hogy ijesztgessenek azzal, hogy magas a tarkóredő, pláne olyat mondani, hogy BIZTOS beteg az meg egyszerűen megengedhetetlen. :(

Ahogy az 1. is írta: Neked kell eldönteni.

Ha voltál integrált vagy négyes teszten akkor várd meg az eredményt. Pontosabbak mint a kombinált. Ha ott közepes kockázat jön ki akkor még mindig elmehetsz genetikára, ahol megmondják, hogy kell-e amnio.

Az amnionak 0,5% a vetélési kockázata 2 hétig viszont tudod hogy mi van vele és nem kell végig izgulnod több mint 20 hetet.

2015. febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
istenhegyin konzultációt sem tudtok kérni? Én mindenképp elmennék oda még így is, legalább átbeszélni az esetet.
2015. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a véreredmény lett nagyonn rossz, ha az orrcsont és a jó tarkóredő méret ellenére ilyen hatalmas kockázatot hoztak ki.
2015. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy nem jól írtam le az előbb.. Kértem az istenhenyi központból konzultációt telefonon.. de ott 2 hölggyel is beszéltem egyik a biológus volt ö elmagyarázta nekem,hogy mivel nem náluk csináltattam ezért nem tudnak velem semmit sem kezdeni semmilyen mást tesztet. A vérvételnél azt mondták az a Papp-a eredmény ami kicsi volt... Szóval a négyes és integrált teszt egyből kilőve...
2015. febr. 18. 12:33
 16/33 anonim ***** válasza:
akkor nem tudom, mérlegelnetek kell. Két ismerősömnél tudom, hogy rossz lett az eredmény, ezért ők megcsinálták a vizsgálatot. Egyiknél sem lett baj, a babák egészségesek lettek, de mindketten azt mondták, hogy abban a néhány hétben míg megtudták a vizsgálat eredményét 10 évet leöregedtek.
2015. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Most van 2 hete,hogy tudom az eredményt... nem kívánom senkinek sem ezt az érzést.. (Minden gondolatom rajta jár) még 4 hét és megtudjuk,hogy egészséges-e a pici vagy sem... de igenis annak kell lenni-e!!
2015. febr. 18. 12:42
 18/33 anonim ***** válasza:
Milyen négy hét???
2015. febr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Február 3-án megtudtam az eredményt... erre még 3 hét még megcsinálják a magzatvíz levételt ami február 24-én lesz arra + 3 hét még az eredmény...
2015. febr. 18. 13:50
 20/33 anonim ***** válasza:
Esetleg a NIFTY teszt nem férne bele? Tudom, hogy nagyon drága, de biztos eredményt tud mondani, elég gyorsan, egy sima vérvételből, semmilyen vetélési kockázattal...
2015. febr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!