Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amniócentézisen volt kismamák...

Zsömike89 kérdése:

Amniócentézisen volt kismamák szerintetek mennyi esélyem van arra, hogy beteg a babám? 1:229 lett az eredményem.

Figyelt kérdés

1, Élő magzat

2, Fhr szivecskéje 164/ütés/perc,

3, CRL 70, 0 mm

4, NT ( tarkóredő 2,30 mm 4, IT ( ezt nem tudom mi ez) jelen van 2, 0 mm

5, Placenta a mellső falon

6, magzatvíz normál

7, köldökzsinór 3 ér.

Kromoszóma marketek. Orrcsont jelent van.

Magzati anatómia Koponya/ agy normál.

Has: Normál.

Gyomor:látható.

Húgyhólyag: Látható.

Kezek mindkettő látható. Talp: Mindkettő látható.


Papp-a szint PAPP-A 0,256 enyém meg 0,296 MoM. Szabad B-HCG: 54,33 enyém 1,155 MoM.. ezek az eredmények... 1 hét múlva kedden lesz és nagyon izgulok... A védőnő azt mondta sok a tarkóredő 2mm alatt kell lenni-e pedig mindenki azt mondja 3 mm alatt kell,hogy legyen addig jó.. Olyat is mondtak,hogy nagyban befolyásolja az anya testsúlya, életkora ( igaz még nem vagyok idős 25 éves) meg,hogy előtte 4 napig lázas voltam 39 fok felett.. de a vizsgáló hölgy szerint az nem számít... Segítséget szeretnék kérni olyan kismamáktól akik már ilyen izgalmakon keresztül mentek. Köszönöm a válaszokat!


2015. febr. 18. 11:43
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
tényleg, ez jó kérdés. Nemrég hallottam én is erről a módszerről, ezt nem tudjátok megcsináltatni?
2015. febr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Itt 200 ezer Ft és az se add 100% eredményt.. meg sajnos kicsit húzós az ára és sajnos nem engedhetjük meg magunknak :(
2015. febr. 18. 16:20
 23/33 anonim ***** válasza:
Hadd kerdezzem meg, ha esetleg kiderul, hogy beteg a babad, elveteted?
2015. febr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Most a válaszommal sok embert lehet kiakasztok... nagyon sokat beszéltünk erről meg gondolkodtam is és sok emberrel is beszéltem... egy Down kóros babát a társadalom nem fogad el úgy mint egy rendes embert sajnos... főleg ha fogyatékkal születik... a válaszodra nem tudom mondani se igen se nem választ... annyira nem tudom mit fogok tenni de remélem ilyenen nem kell gondolkodnom...
2015. febr. 18. 20:34
 25/33 anonim ***** válasza:

Nifty 99 %-nak mondták fél éve. Most már csak 95% és ha kimutatja, hogy beteg a gyerek akkor -mivel államilag nem elfogadott- még mindig mehet amniora ha nem szeretne beteg babát.


Kérdező: Remélem én is hogy nem kell ilyenen gondolkodnod!

2015. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem azért kérdeztem, hogy ha esetleg "igennel" felelsz, akkor ítélkezzem. Könnyű tanácsot adni egy kívülállónak, hiszen nem neki kell felnevelnie, és egy életen át gondoskodnia egy down-kórosról.


Csak azért kérdeztem, mert ha esetleg biztos lennél abban, hogy megtartod, akkor jobb lenne nem kockáztatni az amniót.


Egyébként biztos vagyok benne, hogy egészséges a babád. Orrcsont, 3 mm alatti nyaki redő, ez mind nagyon jó jel.

A genetikai vizsgálat alapján, ha veszünk 229 olyan nőt, akiknek ugyanilyen lett a genetikai eredménye, akkor abból csak egynek lesz beteg a babája. A többi 228-nak nem. Erre gondolj!

2015. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Nem vettem rossz néven :) Igenis egészségesnek kell lennem a kis babánknak :) Várom a keddet,hogy túl legyek már rajta és teljenek azok a napok ami életembe eddigi leghosszabb napok lesznek... ez a majdnem 3 hét volt és még + 3 hét ha egészséges a picink...
2015. febr. 19. 18:42
 28/33 A kérdező kommentje:
* egészségesnek kell lennie :)
2015. febr. 19. 18:43
 29/33 anonim ***** válasza:
Szia! Tudtok már valamit?
2015. márc. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Igen ma tudtuk meg az eredményt 2 hét után. Kromoszóma rendellenesség nem található :) nagyon örülünk :) és egy egészséges kislány!! :)
2015. márc. 10. 15:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!