Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy állapítják meg a magzat...

Hogy állapítják meg a magzat súlyát? Mi a legbiztosabb mondszer? 3d?

Figyelt kérdés
Mostanában két elég téves súly megállapítással is találkoztam a környezetemben. Az egyiknél kb 2,5kg-ra becsülték a baba súlyát 2héttel a szülés előtt, nem hiszem hogy 2 hét alatt sikerült 2kg-t híznia még a babának, ugyanis végül 4,9kg-val!! született.. A másik esetben végig teljesen átlagos babának mondták és a születéskor derült ki hogy emésztőszervi gondjai voltak és éppen csak hogy 2kg-t nyomott. Szerencsére egy műtétnek köszönhetően már minden rendben!
2015. febr. 20. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Rokonom babáját a 38 hetes uh-n 3,5 kg-ra becsülték, 5,38 kg-al született. Mért adatok alapján számol az uh súlyt ha jól tudom. Ő sem volt hosszú, 52 cm.
2015. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát pont az ilyenektől akadok ki..ez csak egy kalkuláció a méretek alapján de a sima 2d ultrahangon látszik vajon a zsírpárnák megléte v. hiánya?
2015. febr. 20. 16:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen zsírpárnákról beszélsz? A magzat méreteiből számolnak súlyt, nem pedig a zsírpárnákból.
2015. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem a zsírpárnákból, de látszik abból valami az ultrahangon (2d) vagy cask 3d-n látszik hogy pufika az arca a gyereknek, meg ugy az egész baba?
2015. febr. 20. 16:21
 5/7 anonim válasza:
Én most szültem 2 hónapja,3700-ra saccolták a picit és 3860-nal született.Kérdeztem bent,hogy mennyire pontos a mérés,és azt mondták,hogy 400 plusz,minusz eltérés lehet.
2015. febr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, igen hivatalon ennyi eltérés lehet, de sok esetben mégis kg-os eltérések vannak.
2015. febr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is úgy szól, hogy "becsült súly". Az UH készülékek között is sok különbség van. A baba csontjai is melyiknek milyen. Persze a sok kilós eltérést ez nem nagyon magyarázza. 2D készülékeknél látható nagyjából, hogy milyen lesz. A gép számol a különböző méretek (combcsont, stb) alapján. Ha jó a dokid, odafigyel és van időd akkor érdemes rákérdezni, hogy szerinte mekkora lesz a pici.

A 3D-t annyira nem tudom, de valószínűleg az sem mondja meg teljesen pontosan, hiszen ott is a csontos részek mérésén alapul az eredmény, nem azon, hogy mennyire pufi.

2015. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!