Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a keményedés? Fáj vagy...

Milyen a keményedés? Fáj vagy csak kellemetlen? Mit kell olyankor érezni? Ha azt érzi az ember, egyértelmű, hogy az?

Figyelt kérdés
19 hetes vagyok, nem tudom eldönteni, hogy keményedek-e. Naponta 1 vagy 2 alkalommal fordul elő, hogy megfogom a hasam, és a köldökömtől lefelé kemény. Nem fáj, érezni nem érzek semmit, ha mégis, akkor nagyon-nagyon enyhe nyomást, feszülést. És nem mindenhol egyforma kemény. Főleg reggel, ébredés után van ez, ha hanyatt fordulok. Ez keményedés?
2015. febr. 21. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Amikor keményedett a hasam, akkor az egész olyan volt, mint egy kemény dinnye. Minden ponton feszült. Nem fájt, csak kemény volt, húzódott.

Mondjuk nekem később kezdődött. Szedsz magnéziumot? Az sokat tud javítani a helyzeten, mert az nem jó, ha már túl korán keményedik a hasad.

2015. febr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát, én nem ezt érzem, nekem nem egy nagy kemény dinnye az egész, és igazából csak hanyatt dőlve érzem ilyenkor is, hogy olyan feszes (vékony vagyok nagyon, szóval nem a husi tompítja :D), és csak a köldökömtől lefelé. Nekem gyanús, hogy ez inkább a baba lehet ilyenkor, hogy nyomja ki magát, mert nem is mindenhol egyforma.

Amúgy csak úgy egy hete szedek magnéziumot, nem kellett előtte, emiatt kezdtem el. Magne B6 volt itthon, még van 2 levél, azt beszedem, aztán váltok valami komolyabb magnéziumra, mert tudom, hogy az nem sokat ér.

2015. febr. 21. 22:20
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Én sokat keményedtem ,pont a 19. héttől. Ahogy leírod, pont olyan.
2015. febr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, és ez baj? Nálad lett valami gond belőle? Nem sokszor van nekem, egy vagy két alkalom/nap, van, hogy semmi. És ami furcsa, hogy mindig nyugalmi helyzetben, sosem akkor mikor mászkálok, mozgok, matatok.
2015. febr. 21. 22:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mar a babad nyomja ki magat, azert kemenyedik! Nekem is pont ilyen volt, csak bizonyos pontokon, par percig es kesz. Utana meg pukkant ugyan ott ahol elotte kemenyedett sokat (nekem mindig a bal oldalon). Gondolom eddig is figyelted, de ezutan meg megjobban mert szerintem a napokban beindul a kis ficanka!! :)))
2015. febr. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem volt semmi gond, de tény, hogy a 37. héten született mindkét gyerekem. De nem feltétlenül a keményedések miatt. Második szüléskor zárt volt a méhszáj, mikor elfolyt a magzatvizem.
2015. febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, természetesen elmondom majd legközelebb az orvosomnak, hogy ezt érzem, ő gondolom meg tudja mondani, hogy kell-e emiatt aggódni. Mivel 1 vagy 2 alkalommal érzem csak egy nap, úgy gondoltam, hogy ezért nem rohanok külön el hozzá, úgyis mennék egy héten belül, és több helyen olvastam, hogy ilyen mennyiségben még nem gáz. Addig veszek valami hatékonyabb magnéziumot.
2015. febr. 22. 20:19
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, még valami. Ha ráteszem a kezem a hasamra ott, ahol a kemény, általában másodperceken belül elmúlik, újra puha lesz. Ezért sejtem úgy, hogy ez talán inkább a baba, de nem tudom. Olyan rossz, azt hittem, hogy ez a keményedés egyértelműen felismerhető.
2015. febr. 22. 20:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelműen felismerhető a keményedés! Az egész hasad húzódik és feszül. Ha csak itt-ott èrzed, az nem keményedés.
2015. febr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!