Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Átlag mennyit hízik a kismama...

Átlag mennyit hízik a kismama a 8-9. hétig? Vagy az az egészséges ha nem hízik?

Figyelt kérdés
2008. aug. 23. 21:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én abban az időszakban nem híztam és már kezdtem kétségbeesni,hogy nem is fogok.17-18héttől kezdtem el hízni és már 5kg feljött.Neizgulj úgy is felfogsz szedni pár kilót csak ídővel. 22hetes kismama
2008. aug. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert egy ismerősömmel együtt vagyunk babásak, csak én 6 hetes ő meg 8hetes. De ő már vagy 5-6 kilót minimum hízott míg én inkább 1-2 kilót fogytam. Bár az az 1-2 kiló nálam ingadozik. Hol feljön hol lemegy, attól függ milyen az étvágyam. Volt hogy napokig nem bírtam enni, most meg inkább kívánós lettem, de mindent csak mértékkel. De ő szemmel láthatóan kerekedik, és akkora hasa van mint egy 18-20 hetesnek. Ez normális?
2008. aug. 23. 22:06
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez alkati kérdés is. Igazábol igy az elejen még nem nagyon kéne hízni, sot az sem ritka, ha valaki még fogy is, kulonosen ha nincs étvágya vagy gyakori rosszullétei vannak. Nekem sajna csak ugy jottek a kilok, észre sem vettem, mivel egy percig sem voltam rosszul, eszre sem vettem, hogy ettem...A végére lett is 25 kilo, na ennyit azért nem kéne folszedni.
2008. aug. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ez nem normalis!!! 3honapos terhesen nagyon durva az 5kg, majd lehet fog neki szolni a vedono. Az en terhessegrol szolo konyvemben 1kg-ot irnak, de van aki nem hizik a sok hanyinger, hanyas miatt (marmint az elso trimeszterrol beszelek).


Nem lehet hogy nagyon vekony a lany es jobban latszik rajta? Altalaban akin van egy kis uszogumi, szinte meg sem latszik az elso 3 ,esetleg 4honap. Aki viszont tok vekonyka, azokon nagyon hamar latszik ahogy a koldok korul/alatt elkezd valami kidudorodni, vagy hogy mondjam.

2008. aug. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Én mindenképp figyelek magamra, mert a babának nem lesz jó ha sokat híznék amit nem akarok és eddig hála égnek nem is tettem, és persze idővel nem mindegy hogy a baba súlya mellett még a plusz kilóimat is "cipelhetem" :D
2008. aug. 23. 22:55
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

Sok minden függ attól, hogy milyen volt az ember életmódja baba előtt. Elméletileg a 12. hétig nem kell semminek sem feljönnie, sőt, a 15-16. hétig sem kötelező. Sokan valóban fogynak, mert hetekig rosszul vannak.

Én speciel öt kilót híztam a 12. hétig, de nem lep meg, fel voltam rá készülve. Baba előtt elég rendszertelenül táplálkoztam, naponta egyszer ettem, akkor sem éppen kielégítően, de nem voltam nagy evős és vékony voltam. Dohányoztam, kávéztam, az anyagcserémmel sem volt gond. Nagyon hamar kiderült, hogy babát várok, négy hetes voltam, akkor leraktam a cigit és a táplálkozásomat át kellett szerveznem, mert terhesen nem étkezhettem annyira hiányosan. Bevezettem egy reggelit és egy korai vacsorát is az ebéd mellé, a cigi hiány miatt így is farkaséhségem volt, elég sokáig szenvedtem, mert nem akartam állandóan falni. Az anyagcserém a nullára redukálódott, örültem, ha hetente kétszer meglátogattam a wc-t egy nagyobb dolog érdekében. És így jött fel az az öt kiló. Teljesen érthető és szerintem ez az esetemben elkerülhetetlen volt...

2008. aug. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Eddig sem volt az a vékony lány, de nem is volt dagadt. Volt rajta de nem vészes, erre nem mondtam volna hogy dagi! Normális. De mostmár kezd kikerekedni.
2008. aug. 23. 23:08
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

Bevállalok egy lepontozást.

Ne haragudj, de kicsit úgy tűnik ki a kérdésedből, hogy simán rosszindulatból kérdezed, legalábbis szerintem nagyon olyan szaga van.

Ha azt akarod hallani, hogy "Gratulálunk, mert nagyon ügyes vagy, hogy a hatodik hétig nem híztál", vagy "Igen, te csinálod jól, a másik nő pedig tudatlan és hájas disznó lesz a végére", akkor sajnálom, mert én nem tudom leírni.

Hat hét a negyvenhez képest még szinte semmi. Ebből a hat hétből az első kettő úgy telt el, hogy gyakorlatilag az első kettőben még nem voltál terhes, a második kettőben pedig alakulóban volt a dolog, de még fogalmad sem volt róla. Legjobb esetben is két hete szembeszültél a terhesség tényével, nagy eséllyel ennyi idősen még tüneteid sincsenek, a farkaséhség és az ételek megkívánása tapasztalatom szerint inkább a második trimeszterre jelemző. Úgyhogy senki sem fog téged béke Nobelre jelölni amiatt, mert két hétig meg tudod tartani a súlyod úgy, hogy semmi sem indokolja a nem megtartását. Lehet, hogy a másik lány puffad, mert nyolc hetesen az már elkezdődik, hat hetesen még nem feltétlenül. Lehet neked még az elkövetkezendő x hétben akkora székrekedésed, a másik lánynak pedig olyan rosszulléte, hogy ő öt kilót fogyni fog, míg te az ürítés hiánya miatt épp ennyit hízni.

És még az sem jelent semmit, mert lehet, hogy a huszadik héten ismét fordított állásban lesztek.

És egyébként is: nem teljesen mindegy? Miért kellene kellene bármelyikőtöknek jobb kismamának lennie a másiknál? Örülj annak, hogy van valaki, akivel egyszerre vártok babát, aki meg fogja érteni, hogy miért fáj a derekad és miért vannak folyamatos dührohamaid, aki örömmel bemegy majd veled még a huszadik babaruhaüzletbe is, míg a párodnak és a testvérednek, vagy a nem terhes barátnődnek már undora lesz tőle. Így lehet, hogy az utolsó heteket (amikor a legtürelmetlenebb már az ember, ugyanakkor a legkevesebb dologgal tudja elfoglalni magát a hatalmas pocak miatt) nem kell egyedül lenned egész nap, míg a többiek dolgoznak, hanem szórakoztathatjátok magatokat ti ketten várandósan és te még előnyben is leszel, mert végigkövetheted a szülését és az orrod előtt lehet egy pozitív példa, ami nagyon jót tud tenni első szülés előtt, amikor az ember beparázik. (Bár még az is lehet, hogy korábban szülsz, mint ő.)

További szép és kellemes babavárást kívánok mindkettőtöknek!

2008. aug. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazat adok az előttem szólónak! 8-9. hétig nem hízik egy kismama és nem dicsőség a számára, hiszen még alig terhes. 20. hétig feljön 1-2 kg, aztán a többi, de ez nagyon alkatfüggő, és egyáltalán nem attól függ, ki mennyit eszik...Én három hét múlva szülök, 10 kg híztam, pedig igen vékonyan kezdtem neki.
2008. aug. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Már elnézést utolsó elötti válaszoló, semmi ilyen irány nem volt a kérdésemben és nincs szó ilyenekről amit leírtál. Csak érdekelt hogy én is ilyen leszek-e 2 hét múlva. Nem azért írtam hogy most engem tüntessenek ki azért mert nem híztam, eszembe sem volt ilyen!!!! Sőt!! Mert ha ez jó akkor én is elkezdek hízni. Nem voltam még terhes és nem tudom mi jó a babának. NEM KELL KIFORGATNI AZ EMBER SZAVAIT, ÉS ROSSZINDULATÚNAK BEÁLLÍTANI!!!! Mondjuk mindenki Magából indul ki!
2008. aug. 24. 08:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!