Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki otthon maradt táppénzen...

Aki otthon maradt táppénzen terhesen, miért tette?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan írjon, aki otthon maradt, ahogy megtudta, vagy kicsit később.

Mi volt az oka? (sok stressz, bejárás, betegség stb).


2015. febr. 26. 08:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Én szerződéses dolgozó( bolt vezető helyettes) voltam egy cégnél már 5 éve és nem akartak levéglegesíteni csak szerződést hosszabbítottak 2 jó estetben 3 hónapokat. Mikor kiderült hogy terhes vagyok közölték hogy na jó decemberig meghosszabbítanak utána meg mehetek munkanélkülire majd onnan pedig gyes, gyed vagyis mit bánják ők hogy mire. Ezt október elején közölték velem.Erre úgy felhúztam magam hogy 5év becsületes munka, egyszer sem voltam tp- n sem és csak ennyi, hogy másnapra erős méhösszehúzódásaim lettek gondolom az idegtől hogy be kellett menni a szülészetre. Szerencsémre nagyon kedves orvos volt( nem fogadott, nem is kapott semmit tőlem) és ahogy beszélgettünk mondtam neki milyen helyzetben vagyok ő pedig kírt veszélyeztetett terhesnek.Így elmentem tp.re meg felkerestünk egy ügyvédet aki szintén ingyen( jogsegély szolg. keretében) írt egy enyhény fenygetőző levelet hogy ilyen meg olyan szabálysértést követtek el ellenem, és ha nem akarják hogy bíróságra menjen az ügy akkor lesznek színesek levéglegesíteni. Ennek eleget tettek. Így már nyugodtan várhattam gyermekem érkezését aki ugyan márc.6-ra volt kiírva , de február 23- án jött világra. Most egy éves és úton a tesó. Remélem mire visszamennék dolgozni már nem lesznek pipák rám.
2015. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%
Előző (11) vagyok. Csak névlegesen voltam boltvezető mert ugyanúgy kellett arut pakolni meg takarítani, kiszolgálni mint egy sima eladónak.
2015. febr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
43%

Én azért maradtam itthon a 6.héttől, mert a főnökömnek nem tetszett hogy babát várok, felajánlott nekem 50ezer Ft-ott hogy írjam alá a közös megegyezés papirt hmm mondom és ez hogy lenne elég 9 hónapig, nem magyar egyébként a főnököm de mind1 is, sok hasonlót hallottam és olvastam már. Én mondtam neki szerettem volna még pár hónapig dolgozni, de ő attól tart hogy lesz valami bajom feljelentem, ez kamu mert utána már ilyet mondott nem tetszik neki hogy ugyanannyit kell fizetnie nekem, de már nem tudnék ugyanúgy jól és gyorsan dolgozni. Ő sajnálja mert jó munkaerő vagyok de ha van valami problémám neki van könyvelője és ügyvédje  tudtam hogy a törvény úgyis engem védene. És ki kellett bírnom azt a szombati 6 órát amint láttam hogy telefonál mindig és tiszta ideg .Iszonyat rosszul éreztem magam lelkileg, így fogtam magam hétfőn dokihoz mentem és kiírt…, főnök hívott hogy gondolkodott neki nem volt még terhes dolgozóval tapasztalata jó munkaerő vagyok menjek be holnap dolgozni, én vagyok a főnök, ezt így közölte. Mondtam neki sajnos a sok idegeskedés miatt görcsöl a hasam nem vagyok jól így táppénzen vagyok. Amit művelt azon a szombaton mit gondol bemegyek… és ha valamit csak kitalál. Azóta nem hajlandó beszélni velem telefonon se, kolléganőm leadta a könyvelő telefonszámát hogy azt kérdezzem ha van valami. Szóval most pedig várom a táppénzt 02.02 óta vagyok táppénzen remélem hamarosan kapom. próbálok most már lenyugodni. Nekem most a babám legfontosabb !!!


ha esetleg tud valaki kismamáknak munkát azt kérem írjon nekem , köszönöm

2015. febr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
86%
Sziasztok! Én a 28. hétig dolgoztam de aztán a dokim már nem javasolta, mert megrövidült a méhnyak, így azóta itthon vagyok. 34 hkm.
2015. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért vannak bunkó munkaadók, sajnos...
2015. febr. 27. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!